Stadion GKM-u wciąż potrzebuje modernizacji. Grudziądzanie chcą nowych toalet

WP SportoweFakty / Krzysztof Konieczny / Na zdjęciu: Kibice GKM-u Grudziądz
WP SportoweFakty / Krzysztof Konieczny / Na zdjęciu: Kibice GKM-u Grudziądz

Na przestrzeni kilku ostatnich lat stadion w Grudziądzu znacznie ewoluował. Z każdym rokiem podejmowane są kolejne działania, które mają poprawić komfort kibiców podczas ekstraligowych spotkań. Jest jednak jeszcze kilka kwestii, które warto poruszyć.

W tym artykule dowiesz się o:

Stadion w Grudziądzu to zdecydowanie najmniej pojemny obiekt ze wszystkich liczących się w PGE Ekstralidze. Mieści ok. 8000 osób, co daje nawet dwa razy mniej od tych najobszerniejszych stadionów w Polsce. Od momentu pojawienia się GKM-u Grudziądz w najwyższej klasie rozgrywkowej, zainteresowanie żużlem w mieście znacznie wzrosło, więc przy Hallera 4 poczyniono wiele zmian. Mimo że na przestrzeni lat obiekt dość znacznie ewoluował, to nadal jest wiele kwestii do omówienia, które mogłyby poprawić komfort kibiców podczas oglądania spotkań ligowych.

Modernizacja stadionu w Grudziądzu została podzielona na etapy i większość z nich została już zrealizowana. Na trybunach wydzielono sektory, na których zamontowano nowe krzesełka, zamontowano nowe oświetlenie na stadionie, wybudowano osobny wjazd dla polewaczki, czy nowe wejście dla kibiców do sektora gości. W ubiegłym roku wyremontowano również park maszyn, parking dla kibiców oraz wieżyczkę sędziowską. Zbigniew Fiałkowski zapowiedział również budowę zadaszenia na prostej startowej, którego budowa najprawdopodobniej ruszy z końcem przyszłego sezonu.

Jest jednak jeszcze kilka tematów, które warto by było poruszyć. Jednym z nich są toalety, które nie są w najlepszym stanie. Kibice sugerują remont osobnego budynku, w którym się one znajdują i usprawnienie tej kwestii. To ograniczyłoby ilość toi-toi, które często rozstawiane są obok punktów gastronomicznych, co niezbyt estetycznie się ze sobą łączy. To samo tyczy się nagłośnienia, które w ostatnim sezonie dość często zawodziło i jego jakość jest słaba.

Warto także pomyśleć nad wszelkimi udogodnieniami dla osób niepełnosprawnych. Ważne jest, by takie osoby miały proste dojście z parkingu do trybun i najlepiej osobne siedziska. Świetnie rozwiązano tą kwestie na Stadionie Miejskim we Wrocławiu, który liczy sobie 104 osobne miejsca dla niepełnosprawnych i przy każdym z nich jedno normalne dla osoby towarzyszącej.

Osobną sprawą jest nawierzchnia, która przez wielu powinna zostać całkowicie wymieniona. Jej twarda struktura powoli przestaję być atutem miejscowych, a sami zawodnicy również woleliby bardziej przyczepny tor. Całkowita wymiana nawierzchni to jednak zbyt duża inwestycja, która póki co nie wchodzi w grę. Działacze w tym momencie skupiają się na dostosowaniu wymogów licencyjnych na 2020 rok.

ZOBACZ WIDEO Fogo Unia bez Jana Anderssona. Do maja problemu nie będzie. Zawodnicy cały czas szukają

Komentarze (13)
ARTUR KS FALUBAZ
25.01.2019
Zgłoś do moderacji
5
0
Odpowiedz
Panowie z centrali,skoro wam nie podoba się stadion przy Hallera 4 to może coś kopsniecie grosza ze swojej kabzy zamiast beczeć w necie? 
estes87
25.01.2019
Zgłoś do moderacji
0
2
Odpowiedz
Nie byłem ale zle to wygląda w telewizji 
avatar
pawel88
25.01.2019
Zgłoś do moderacji
2
0
Odpowiedz
Największy mankament obecnie tego stadionu, to chyba wlasnie pojemność i ciasnota. 5800 krzesełek, co najmniej z 1000 za mało.
Malin pisze, ze widzi wolne miejsca owszem i takowe czesto są,zwł
Czytaj całość
avatar
malin1976
25.01.2019
Zgłoś do moderacji
2
0
Odpowiedz
Widać że autor tekstu nie pochodzi z Grudziądza . Liczba miejsc siedzących wynosi 5800 i jest to 3 razy mniej niż pojemność największych obiektów ekstraligi . Jednakże do tej pory nie było mecz Czytaj całość
Maruda1
25.01.2019
Zgłoś do moderacji
5
0
Odpowiedz
Dla mnie największy problem to osoby palące ,które nie zważając kto siedzi obok zmuszają do wdychania trującego dymu (dzieci,osoby nie palące)