Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Krzysztof Cegielski spotka się z przewodniczącym GKSŻ

Na 18 czerwca zaplanowano spotkanie prezesa Stowarzyszenia Żużlowców - Krzysztofa Cegielskiego z przewodniczącym Głównej Komisji Sportu Żużlowego Piotrem Szymańskim. Celem spotkania jest przedstawienie zmian regulaminowych proponowanych przez zawodników.
Damian Gapiński
Damian Gapiński

W wypowiedziach prasowych zawodnicy niejednokrotnie podkreślali, że istnieją w regulaminie sportu żużlowego zapisy dla nich niezrozumiałe. Uważali, że regulamin tworzony jest przede wszystkim dla nich i GKSŻ przy tworzeniu regulaminu powinna przynajmniej wysłuchać ich racji. Zwłaszcza, że ich zdaniem proponowane przepisy w znacznym stopniu ulepszą obowiązujący regulamin. Pierwszym krokiem do wprowadzenia zmian proponowanych przez zawodników będzie spotkanie prezesa Stowarzyszenia Żużlowców - Krzysztofa Cegielskiego z przewodniczącym GKSŻ - Piotrem Szymańskim. - Jestem wdzięczny za to, że w ogóle będziemy wysłuchani. Przedstawimy propozycje nie tylko dotyczące wprost zawodników. Zobaczymy jaka będzie reakcja GKSŻ na nasze propozycje. Mam nadzieję, że przynajmniej część naszych propozycji spotka się z pozytywnym przyjęciem i zostanie wprowadzona od kolejnego sezonu. Nie chcę przed spotkaniem mówić o konkretnych propozycjach. Myślę, że lepiej będzie kiedy przewodniczący Szymański usłyszy je po raz pierwszy ode mnie - powiedział dla SportoweFakty.pl Cegielski.

W jednej z wypowiedzi prasowych Adam Skórnicki zasugerował, że wskazane byłoby, aby w rozmowach na temat kształtu regulaminu uczestniczyli przedstawiciele zawodników. Prezes Stowarzyszenia Żużlowców wierzy, że taka sytuacja jest możliwa. - Życzyłbym sobie, aby w przyszłości przedstawiciele SŻ brali udział w tego typu spotkaniach. Nie ukrywam, że zwrócę się z takim postulatem. Myślę, że warto, aby przynajmniej konsultowano proponowane w polskiej lidze zmiany z zawodnikami - wyjaśnił Cegielski.

W rozmowie z Przeglądem Sportowym Cegielski podważył sens istnienia zapisu, który nakazuje sędziemu wykluczenie któregoś z zawodników w sytuacji, gdy do przerwania biegu doszło później niż w pierwszym łuku. Jak się okazuje, ta propozycja będzie jednym z punktów rozmów z przewodniczącym Szymańskim. - Na pewno taką propozycję złożę, bo od dawna powtarzam, że nie do końca rozumiem ten przepis. Czasami naprawdę ciężko stwierdzić, po czyjej stronie leżała wina. Upadki w głównej mierze wynikają z bezpośredniej rywalizacji na torze i czasami obie strony walczą fair, a dochodzi do upadku. Wtedy trudno wskazać winnego. Sędziowie muszą wtedy wykluczyć jednego z zawodników i powstaje pytanie: czym wtedy się kierują? Sympatią do danego zawodnika (śmiech)? W każdym razie uważamy, że warto usunąć wszystkie przepisy, które stwarzają niejasne sytuacje. Później zupełnie niepotrzebnie sędziowie są posądzani o stronniczość przy podejmowaniu decyzji. Podobnie jest w przypadku, kiedy zawodnicy równocześnie wjeżdżają na metę i muszą wyznaczyć zwycięzcę. A przecież nie na wszystkich stadionach są zamontowane kamery, o fotokomórkach już nie wspominając - dodał Cegielski.

Upadek Emila Sajfutdinova podczas Grand Prix Szwecji spowodował, że zaczęto zadawać pytanie, czy nie warto w imprezach najwyższej rangi wprowadzić drugiego sędziego. Cegielski zgadza się z tą propozycją, ale niekoniecznie w odniesieniu do tej konkretnej sytuacji. - Myślę, że wprowadzenie drugiego sędziego lub instancji odwoławczej od jego decyzji podczas zawodów, byłoby dobrym posunięciem w przypadku imprez najwyższej rangi. Chciałbym jednak podkreślić, że sytuacja podczas GP Szwecji nie była dla mnie kontrowersyjna w sensie jasności wydarzeń na torze. Gdybym ja był na miejscu sędziego po prostu wykluczyłbym Sajfutdinova. Mówiąc o powtórzeniu biegu w czwórkę również nie mam na myśli tej konkretnej sytuacji, tylko wiele innych, które mamy okazję oglądać podczas zawodów - zakończył Krzysztof Cegielski.

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (47)
 • ./. Zgłoś komentarz
  maesko twoja wypowiedz jest zenująca , ba głupia .Typy Cegielskiego są co najmniej dobre .Mozna po prostu sprawdzić.
  • anty-głąb Zgłoś komentarz
   maseko - "wogole" jesteś beznadziejny!!!
   • peryan Zgłoś komentarz
    1. Wg mnie jesli wyscig musi zostac przerwany (poza 1 łukiem) to musi byc w tym czyjas wina. A sedzia jest od tego aby to ocenic, podjac właściwą decyzję i sprawce wykluczyć. Nie
    Czytaj całość
    wykluczajac nikogo wtedy rownie dobrze bedzie mogl byc posądzony o stronniczość. 2. Drugi sędzia? Moze i tak. Ale uwazam ze przede wszystkim sprzet rejestrujacy zdarzenia na torze, obowiazek korzystania z zapisu meczu w trakcie podejmowania trudnych decyzji i możliwość zmiany decyzji po meczu na wniosek klubu przez grono wybranych ekspertów. Z powtorzeniem meczu włącznie. I obowiazkowo zdecydowanie wieksza odpowiedzialność sedziów za podejmowane decyzje.
    • STALOWIEC do maseko Zgłoś komentarz
     Człowieku czego chcesz od Cegielskiego to Kawał historiizużla i gdyby nie wypadek dawno by zdetronizował Golloba , Nickiego a Emil to przy nim ... barszczyk.
     • Apator Zgłoś komentarz
      Czemu jest, że jak z Bydgoszczy, to komentarz debilny ?
      • pit Zgłoś komentarz
       Ktoś tu napisał "NIKI FAULUJE NA UMUR" ok to prawda , ale nie można go wykluczać z zasady !Ja też za nim nie przepadam , ale jak nie jest winny to go niewolno karać . Za chwilę będzie
       Czytaj całość
       tak że chłop będzie siedział w parkingu , na torze będzie wypadek - a wykluczą i tak jego , bo jest na liście startowej a przecież to łóbuz więc mu się należy ! No chyba nie o to nam chodzi.
       • patryk Zgłoś komentarz
        ja piernicze robicie afere Emil jest poprostu lepszy od Nickiego
        • Józef Zgłoś komentarz
         Cegielski spotka się z przewodniczącym GKSŻ i... go zastąpi:) Nie pogniewałbym się:)
         • maseko Zgłoś komentarz
          Cegielski idz kopać rowy na budowie!nie masz człowieku wogole zielonego pojecia o żużlu!!!!idz komentowac mecze II ligi!
          • jarek Zgłoś komentarz
           mi się wydaje, że Cegła powinien podziękować swoim wspaniałym kibicom za wsparcie jakie daje drużynie przed meczami... wpiszcie sobie na youtube "elita z gorzowa" co myślicie?
           • Lance Zgłoś komentarz
            Owszem.Winnym upadku był niestety Emil.Był z tyłu i z powtórki powinien być wykluczony.A jeszcze co do Nickiego.Jemu wystarczająco pomógł Wojaczek rok temu podczas jednego GP,kiedy to w
            Czytaj całość
            2 niemal identycznych sytuacjach niesłusznie wykluczał jego rywali(Bjarne Pedersena w półfinale i jeszcze kogoś).Sprawiedliwości stało się zadość!Nicki nie jest świętą krową,którą trzeba wyjątkowo traktować tylko dlatego,że jest obecnym MŚ.A o jego niebezpiecznej,ostrej jeździe nie raz przekonał się chociażby Ryan Sullivan,Hans Andersen i wielu innych.Dostał pstryczek w nos i niech wie,że "ściany" pomagać mu już nie będą.
            • Jarek Zgłoś komentarz
             Nieco gada bez sensu ten Cegielski. Skoro sedzia robi bledy to zostaje odsuniety od prowadzenia kolejnych spotkan. Wojaczek po GP w Cardiff zostal przeciez odsuniety. Tak samo jest w narodowych
             Czytaj całość
             federacjach, sedziowie na ktorych jest duzo skarg szybko koncza kariery. Sedzia po to zreszta jest aby podejmowac ostateczna decyzje (w kazdym sporcie i nie tylko), jesliby zlikwidowac te 'niejasnosci' jak to mowi pan Cegielski to wlasciwie sedzia bylby zbyteczny, trzeba by wprowadzic funkcje prowadzacego zawody, albo cos na ten ksztalt bo sedziowanie to wlasnie podejmowanie decyzji gdy cos nie jest oczywistego.
             • Runi Zgłoś komentarz
              Do Damian - "CEGIELSKI SYMPATYCZNY Z CIEBIE GOŚĆ , ALE UDAJ SIĘ DO OKULISTY I NIE ZAPOMINAJ ,ŻE TAK JEŻDŻĄCY NIKUŚ GDYBY NIE DMUCHANE BANDY POWIĘKSZAŁ BY ILOŚĆ ŻUŻLOWCÓW
              Czytaj całość
              INWALIDÓW I KTO JAK KTO ALE TY POWINIENEŚ O TYM WIEDZIEĆ..." Pokaż mi związek z "tak" niby jeżdżącym Nickim, a opinią P. Cegielskiego o niewłaściwym wykluczeniu N.P.w ostatnim GP. W felietonie na stronach SF i wielu komentarzach pojawia sie słuszne pytanie: co ma wspólnego jazda N.P. przed rokiem i wcześniej z tym, co zawyrokował Grodzki w ostatnim GP. Opinia P. Cegielskiego utwierdza mnie tylko w prawiłowym widzeniu sytuacji na torze przeze mnie i chyba jednak większość obiektywnych kibiców, którzy nie podchodzą do tego emocjonalnie (jedni to kibice Bydgoszczy a inni to zatwardziali przeciwnicy N.P.) Dodam, że nie podoba mi się styl jazdy i zachowania N.P., ale w omawianym przypadku winę wg. mnie ponosi E.S.
              Zobacz więcej komentarzy (24)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×
              Sport na ×