Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Kiedyś dobry hotel, teraz prawie ruina. Niszczeje obiekt na terenie stadionu Startu

Kiedyś dobrze prosperujący hotel, teraz już prawie ruina. Niszczejący obiekt kiepsko wpisuje się krajobraz stadionu Startu Gniezno. Przydałoby się coś z tym zrobić. Sęk w tym, że w sprawie niewiele się dzieje.
Mateusz Domański
Mateusz Domański
Hotel na stadionie Startu WP SportoweFakty / Mateusz Domański / Na zdjęciu: Hotel na stadionie Startu

TAURON dziękuje za kibicowanie podczas cyklu Speedway Euro Championship

Dawny hotel "Orzeł" od lat niszczeje. Kiedyś tętnił życiem. Znajdowały się w nim pomieszczenia biurowe klubu żużlowego czy warsztaty, a pokoje wynajmowali m.in. zawodnicy. Przy obiekcie usytuowany był park maszyn. Niestety, w 2009 roku ówcześni przedstawiciele Startu nie dogadali się z właścicielem obiektu i parking dla motocykli musiał być przeniesiony. 

Właściciel hotelu przestał się nim interesować. Na pozostawionym bez opieki budynku oko zawiesili natomiast bezdomni i złomiarze. Cenniejsze rzeczy rozkradziono, demolując przy tym wnętrze obiektu. Dawny hotel kiepsko wygląda w środku, a z roku na rok coraz gorzej prezentuje się też jego elewacja. 

- Hotel jest własnością właściciela firmy Inter-Lers. Od 1 stycznia zmianie uległy ogólnopolskie przepisy - ustawa dotycząca wieczystego użytkowania. Teren, jako wieczyste użytkowanie, był dany. Sam hotel jest tego właściciela. Jak zostanie rozwiązana sprawa terenu i użyczenia dojazdu? Nie wiem, to sprawa miasta. Zobaczymy, jak to rozwiążą - powiedział Piotr Mikołajczak, dyrektor GTM Startu Gniezno.

Czytaj także: Łaguta: Prezes ROW-u chciał, żebym jeździł za darmo

Może receptą na problem byłoby przejęcie obiektu przez miasto? - W przeszłości była taka propozycja na komisji sportu, by miasto przejęło ten hotel i dało inne tereny. Myślę, że byłoby to najsensowniejsze rozwiązanie. Wtedy wszystkim mógłby zająć się klub. Być może udałoby się nawet reaktywować hotel na cele klubowe i może komercyjne. Wszystko jest w rękach właściciela i prezydenta miasta. Tereny należą do miasta, a hotel jest właściciela Inter-Lersu. My, jako klub, dostęp do drogi mamy. W tej materii nie powinno nic się zmienić - dodał przedstawiciel Startu.

Starsi kibice na pewno pamiętają czasy, gdy obok hotelu znajdował się park maszyn. Był on zdecydowanie bardziej przestrzenny od tego aktualnego. Czy jest pomysł, aby motocykle żużlowców wróciły w stare miejsce?

- Koncepcji jest wiele, począwszy od zmiany trybuny, wieżyczki, poprzez pas sprzętu technicznego. Park sprzętu mógłby być po obu stronach trybuny, a park maszyn w starym miejscu (przy hotelu - dop. red.). Byłoby więcej miejsca, głównie pod kątem zawodów indywidualnych. Na lidze się jako tako mieścimy, ale gdy przyjeżdża 24 zawodników, to jest ciasnawo i trzeba ich wsadzać na teren trybuny. Plany są. Rozmowy z miastem i GOSiR-em są, ale jest to na mocno wstępnej fazie. Wiąże się to też z warunkami pod kątem PGE Ekstraligi. Jakoś problem musi być rozwiązany - podsumował Piotr Mikołajczak.

Czytaj także: SuperMecz otworzy sezon w Ostrowie Wlkp. Dzień później pojedynek Północ - Południe

ZOBACZ WIDEO Kołodziej i Dudek mówią o gigantycznych kosztach zawodników

Czy stary hotel szpeci gnieźnieński stadion?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (14):

 • sks Zgłoś komentarz
  Zrobić tam loże VIP!!!!
  • Don Diego SKS START Zgłoś komentarz
   Szkoda że budynek stoi pusty i straszy. Konkretny remont by się przydał żeby było jak dawniej.No i oczywiście park maszyn przy hotelu:)
   • Stal 1947 Gorzów Zgłoś komentarz
    Mogę ten hotel odkupić za 1 złoty, jak nie wiedzą co z nim zrobić
    • kokersi Zgłoś komentarz
     to jest idealne miejsce na przestronny park dla zawodników i 2 karetki i jeszcze można wykorzystać sanitariaty na parterze
     • marianus Zgłoś komentarz
      Klub zalegał usługodawcy i spłacił mu hotelem. No i zaczęło się! Nie mieszajcie tego z władzami miasta i komuną. Za komuny hotel oraz restauracja wręcz kwitły, a i Start miał się
      Czytaj całość
      tam bardzo dobrze.
      • docent furman Zgłoś komentarz
       Inter-lers : były sponsor braci Jabłońskich
       • Cezariusz Zgłoś komentarz
        Po tym obrazku widać jak nienormalnym systemem była komuna. Postawili hotel na stadionie...
        • Kacperek Zgłoś komentarz
         I w tym stanie pozostał obiekt który kiedyś zbudowano nie za prywatne pieniądze ale jak znam życie to za państwową kasę i to " państwo " jak się zaczęła dzika
         Czytaj całość
         prywatyzacja odsprzedało w/w obiekt jakiemuś " śwagrowi " aby " se robił" kokosy , oczywiście jak to wtedy bywało " my ci sprzedajemy za symboliczną złotówkę " a ty nam już nie symboliczne miliony pod stołem dajesz , które poszły do prywatnych kieszeni ówczesnych burasów - urzędasów prywatyzatorów . Bardzo wiele dobrych obiektów wtedy sprzedano za grosze , oczywiście oficjalnie były " nic nie warte " ale dla tych co kupowali stanowiły niebotyczny majątek uzyskany za psie pieniądze . Wtedy ten co się połaszczył na w/w obiekt myślał że klub mu będzie płacił tyle ile zażąda i bardzo prędko odkuje sobie daną łapówkę ale klub go olał , przeniósł się gdzieś indziej a facio został z ręką w nocniku i budynkiem który niszczał i niszczeje po dziś dzień . Teraz kłania się słynna " polnische wirthschaft " czyli jest coś dobrego do zagospodarowania ale brak wyobraźni , dobrej woli ze strony miasta i właściciela tej ruiny a także ciągłe odkładanie " na potem " sprawy która tak naprawdę jest do załatwienia w ciągu najdalej miesiąca czy dwóch . Władze Gniezna moim zdaniem powinny wkroczyć do akcji jak najszybciej , obiekt przekazać klubowi i zamiast dotować klub żywą gotówką mogą zwolnić klub z zapłaty za ten obiekt a w zamian niech klub uzyskane z wynajmu kwoty przeznacza na klub , szkolenie młodzieży i bieżącą działalność tym samym samofinansując się może zakładając spółkę po awansie ( ewentualnym ) do ekstraligi kiedyś mieć już stały dochód z wynajmu pokoi hotelowych i tak pięknie oraz praktycznie " wpisany " budynek w krajobraz stadionu zamiast upadać i niszczeć może służyć następnym pokoleniom sportowców i klubowi .
         • sympatyk żu-żla Zgłoś komentarz
          Tak to jest jak ktoś chce krocie za wynajem.Zostaje niczym,
          • szprot Zgłoś komentarz
           o nic tam nie dbają
           • Mar Zim Zgłoś komentarz
            "Być może udałoby się nawet reaktywować hotel na cele klubowe i może komercyjne" - na klubowe to moze sie da, ale komercyjne? A kto by chcial wynajmowac pokoje w tak halasliwym miejscu?
            • Rowek1974 Zgłoś komentarz
             Kiedys tu upijali zawodników młodzieżowych przyjezdnych drużyn.
             • Rybnicki_Rekin Zgłoś komentarz
              "Na pozostawionym bez opieki budynku oko zawiesili natomiast bezdomni i złomiarze." To już wiem gdzie Amon mieszka i jak zarabia na życie.
              Zobacz więcej komentarzy (1)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×
              Sport na ×