Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

21,5 mln zł na remont stadionu Polonii. Rok na wykonanie prac

Podpisano kontrakt na modernizację stadionu Polonii Bydgoszcz. Łączny koszt inwestycji to 21,5 mln zł brutto, a prace mają zakończyć się do końca marca 2020 roku.
Dawid Borek
Dawid Borek
stadion Polonii Bydgoszcz WP SportoweFakty / Na zdjęciu: stadion Polonii Bydgoszcz

Modernizacja obejmie trybunę na prostej przeciwległej do startu oraz całe zaplecze sanitarne i socjalne. Powstanie m.in. zupełnie nowy park maszyn oraz dodatkowy boks, tak, by w Bydgoszczy mogły być organizowane imprezy międzynarodowe, w tym nawet Grand Prix. Na nowej trybunie pojawi się z kolei 2,5 tys. krzesełek, będzie ona dostosowana pod osoby niepełnosprawne (miejsca, ciągi komunikacyjne). - Ta część stadionu będzie na najwyższym poziomie - podkreśla Rafał Bruski, prezydent Bydgoszczy.

Co ważne, wyremontowana część obiektu będzie spełniała wszystkie normy wymagane przez Ekstraligę Żużlową (klub i miasto były w kontakcie z EŻ i PZM). A przecież właśnie awans do PGE Ekstraligi jest celem ZOOleszcz Polonii Bydgoszcz na najbliższe lata. Jeśli plan wypali, Gryfy w najwyżej klasie rozgrywkowej pojadą w 2023 roku. 

Zobacz także: 10 Years Challenge: Trzej Muszkieterowie ruszyli na ratunek Polonii Bydgoszcz!

Jeśli chodzi o całkowity koszt inwestycji, wynosi on 21,5 mln zł brutto. - Kwota wzbudzała wiele emocji, ale ona jest adekwatna do zakresu prac - zaznacza Bruski.

ZOBACZ WIDEO Marcin Majewski: Tomek Gollob budzi się do życia

Wykonawca przejmie obiekt przy ulicy Sportowej 27 lutego tego roku. Prace mają ruszyć ok. miesiąca później i mają zakończyć się wiosną 2020 roku. Konkretnie: do końca marca. W sumie zatem modernizacja potrwa rok. - Jest szansa, że nie będzie kolizji z sezonem żużlowym lub kolizja ta będzie znikoma - wyjaśnia Michał Sztybel, zastępca prezydenta Bydgoszczy.

- Termin nie jest aż tak wymagający. Nie przewidujemy większych kolizji, ale to zawsze wyzwanie. Chcemy wykonać prace w terminie - komentuje Andrzej Wosik, prezes zarządu Ebud-Przemysłówka.

Zobacz także: Zbigniew Boniek, czyli dobry duch, a może jednak cichy udziałowiec Polonii Bydgoszcz?

- To dopiero pierwszy etap. Wierzę, że prezes Kanclerz i ludzie, których wokół siebie zgromadził, sprawią, że krok po kroku Polonia będzie wracała na salony, a do Ekstraligi niekoniecznie awansuje dopiero w 2023 roku. Jestem jak najbardziej otwarty na to, by trybuny na łukach także poddać modernizacji - mówi Bruski.

Na czas prac park maszyn dla zespołów gości zostanie zorganizowany w tunelu (przy bramie wyjazdowej na tor). Gospodarze natomiast swoje maszyny będą ustawiać przy budynku koło warsztatu.

Czy wierzysz w to, że w Polonia do 2023 roku awansuje do PGE Ekstraligi?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (14):
 • bobek123 Zgłoś komentarz
  POwybudowaniu stadionu kto go POswieci 1) schetyna 2) kwasniewski ) 3) petru4) rydzyk ?????????
  • zbylu Zgłoś komentarz
   Remont zaczyna się od prostej, ponieważ Pan i Władca Bydgoszczy tak zadecydował. Wspomniał o tym nawet na konferencji, stwierdził, że tak będzie estetyczniej, geniusz qwa.
   • intro Zgłoś komentarz
    bydgoski budowlany kabaret sezon 2 epizod 8... Każdy z IQ o 1 większym od konia (żeby wody z wiadra nie pił jak myje podłogę) zrobił by tak: 1. Najpierw budowa 1 łuku na 3000 (co razem
    Czytaj całość
    z prostą daje po 1 etapie ok. 5000 miejsc, i było by gdzie usiąść w 2019) 2. Potem po awansie do 1 ligi 2gi łuk daje 8000 miejsc 3. Na końcu (po sukcesach sportowych) PROSTA z zadaszeniem na 5000 Razem mieli byśmy 11 000 na eligę a nie trybunkę jak na dożynki... A tak mamy 1000 miejsc na sezon 2019. Tak buduje tylko Bruski.....
    • yhym1920 Zgłoś komentarz
     Fakt, też myślę że łuki powinny być w pierwszej kolejności modernizowane. No chyba, że ktoś z zarządu stwierdził, że to taka wizytówka stadionu Polonii i tak zostanie ;) hehe
     Czytaj całość
     Polepszenie widocznosci z łuków doprowadzi do większych frekwencji na meczach, do tego super drużyna i lecim z koksem. Jednak po tylu latach bidy i taka aktywność na stadionie serducho cieszy.
     • trz1971 Zgłoś komentarz
      Najgorzej na Polonii jest z łukami. Dopóki Polonia jeździ niżej to one powinny być przybliżone. Wszędzie robią całe stadiony a w Bydgoszczy jedną trybunkę. Okay rozumię etapy ale
      Czytaj całość
      już powinien być projekt na łuki i pod koniec roku przetarg. Na co czekać?
      • zulew Zgłoś komentarz
       Można cieszyć się z remontu, tylko szkoda, że zabierają się do niego od tyłu. Akurat prosta była bez większego zarzutu (jedynie odnowy wymagały niektóre siedzenia), natomiast dramat
       Czytaj całość
       jest na łukach.
       • Kazuya Zgłoś komentarz
        Mnie nie jednak przekonuje ta modernizacja. Co jak co ale tradycje żużlowe mamy wielke i Polonia powinna mieć nowoczesny a przede wszsystkim zadaszony stadion. Co z tego, że zrobiona
        Czytaj całość
        zostanie prosta jak aktualnie nie jest z nią najgorzej, a o pomste do niebia wołają łuki. W takiej Łodzi, gdzie pierwszeństwo w dalszym ciągu ma piłka potrafili zbudować fajny stadion żużlowy a w BDG ot tyle by było i jak najtaniej. Tak było z Zawiszą, której zazdroscili jak stadiony były w budowie, a pozniej jak powstały 4 na euro + kilkadziesiąt innych to teraz nie mamy szans nawet na organizacje wysokiej rangi imprezy LA, bo pierwszenstwo ma Chorzów. Wstyd prawie 400 tys miasto a stadiony powiatowe.
        • TRN Speed Zgłoś komentarz
         Wam to się nie dogodzi. Żaden mecz nie odwołany, nawet ten z Gorzowem gdy lało i lało. Aby nie było sytuacji z zacinającym deszczem, to dach musiałby być pełny. Biorąc pod uwagę
         Czytaj całość
         specyfikę żużla - hałas - rozwiązanie bez sensu. Co do sąsiadów - brawo! Derby to derby.
         • sympatyk żu-żla Zgłoś komentarz
          Zaczyna się podobać jest kasa wygospodarowana miejska wykonanie dość z czasem względne .Jak coś robić to z myślą na przyszłość.
          • levybydg Zgłoś komentarz
           Ebud haha,powodzenia z ta firma.Bubel na bublu będzie,no ale pewnie wybrano najtańszą ofertę byle wyborców zadowolić,nie patrząc na jakość firmy remontującej.
           • Cysio Zgłoś komentarz
            Wreszcie. Brawo ! Mam tylko nadzieję, że całość z tych 21,5 mln pochodzić będzie z budżetu Bydgoszczy, a nie nie naszych funduszy unijnych ;)
            • Sebastian1978 Zgłoś komentarz
             jako bydgoszczanin zazdroszczę kibicom z innych miast...ten projekt to cofnięcie sie w czasy XX wiecznych stadionow bez zadaszenia. Włodarze Lodzi, Gorzowa,Torunia, Wrocławia czy Lublina
             Czytaj całość
             mpga tylko z politowaniem uśmiechać się na tekst, ze na tym stadionie moze byc rozgrywanie SGP....
             • enter Zgłoś komentarz
              W końcu bedą znów derby Pomorza.
              Zobacz więcej komentarzy (1)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×