WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

21,5 mln zł na remont stadionu Polonii. Rok na wykonanie prac

Podpisano kontrakt na modernizację stadionu Polonii Bydgoszcz. Łączny koszt inwestycji to 21,5 mln zł brutto, a prace mają zakończyć się do końca marca 2020 roku.
Dawid Borek
Dawid Borek
WP SportoweFakty / Na zdjęciu: stadion Polonii Bydgoszcz

KUP bilet na 2019 PZM Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland!

Modernizacja obejmie trybunę na prostej przeciwległej do startu oraz całe zaplecze sanitarne i socjalne. Powstanie m.in. zupełnie nowy park maszyn oraz dodatkowy boks, tak, by w Bydgoszczy mogły być organizowane imprezy międzynarodowe, w tym nawet Grand Prix. Na nowej trybunie pojawi się z kolei 2,5 tys. krzesełek, będzie ona dostosowana pod osoby niepełnosprawne (miejsca, ciągi komunikacyjne). - Ta część stadionu będzie na najwyższym poziomie - podkreśla Rafał Bruski, prezydent Bydgoszczy.

Co ważne, wyremontowana część obiektu będzie spełniała wszystkie normy wymagane przez Ekstraligę Żużlową (klub i miasto były w kontakcie z EŻ i PZM). A przecież właśnie awans do PGE Ekstraligi jest celem ZOOleszcz Polonii Bydgoszcz na najbliższe lata. Jeśli plan wypali, Gryfy w najwyżej klasie rozgrywkowej pojadą w 2023 roku. 

Zobacz także: 10 Years Challenge: Trzej Muszkieterowie ruszyli na ratunek Polonii Bydgoszcz!

Jeśli chodzi o całkowity koszt inwestycji, wynosi on 21,5 mln zł brutto. - Kwota wzbudzała wiele emocji, ale ona jest adekwatna do zakresu prac - zaznacza Bruski.

ZOBACZ WIDEO Marcin Majewski: Tomek Gollob budzi się do życia

Wykonawca przejmie obiekt przy ulicy Sportowej 27 lutego tego roku. Prace mają ruszyć ok. miesiąca później i mają zakończyć się wiosną 2020 roku. Konkretnie: do końca marca. W sumie zatem modernizacja potrwa rok. - Jest szansa, że nie będzie kolizji z sezonem żużlowym lub kolizja ta będzie znikoma - wyjaśnia Michał Sztybel, zastępca prezydenta Bydgoszczy.

- Termin nie jest aż tak wymagający. Nie przewidujemy większych kolizji, ale to zawsze wyzwanie. Chcemy wykonać prace w terminie - komentuje Andrzej Wosik, prezes zarządu Ebud-Przemysłówka.

Zobacz także: Zbigniew Boniek, czyli dobry duch, a może jednak cichy udziałowiec Polonii Bydgoszcz?

- To dopiero pierwszy etap. Wierzę, że prezes Kanclerz i ludzie, których wokół siebie zgromadził, sprawią, że krok po kroku Polonia będzie wracała na salony, a do Ekstraligi niekoniecznie awansuje dopiero w 2023 roku. Jestem jak najbardziej otwarty na to, by trybuny na łukach także poddać modernizacji - mówi Bruski.

Na czas prac park maszyn dla zespołów gości zostanie zorganizowany w tunelu (przy bramie wyjazdowej na tor). Gospodarze natomiast swoje maszyny będą ustawiać przy budynku koło warsztatu.

Czy wierzysz w to, że w Polonia do 2023 roku awansuje do PGE Ekstraligi?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (33):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • Davcio_BDG 0
  Aha xD
  intro bydgoski budowlany kabaret sezon 2 epizod 8...Każdy z IQ o 1 większym od konia (żeby wody z wiadra nie pił jak myje podłogę) zrobił by tak: 1. Najpierw budowa 1 łuku na 3000 (co razem z prostą daje po 1 etapie ok. 5000 miejsc, i było by gdzie usiąść w 2019) 2. Potem po awansie do 1 ligi 2gi łuk daje 8000 miejsc 3. Na końcu (po sukcesach sportowych) PROSTA z zadaszeniem na 5000 Razem mieli byśmy 11 000 na eligę a nie trybunkę jak na dożynki... A tak mamy 1000 miejsc na sezon 2019. Tak buduje tylko Bruski.....
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • yhym1920 1
  I jeszcze jedno. Nie wrzucaj tutaj scie...wa związanego z polityką, idź sobie na stronę gdzie są tacy jak ty...
  bobek123 POwybudowaniu stadionu kto go POswieci 1) schetyna 2) kwasniewski ) 3) petru4) rydzyk ?????????
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • yhym1920 2
  Sam osobiście D. Trump przyjedzie k..wa!!!!! Putin też coś wspominał, że jeśli chodzi o bydgoską Polonię to on będzie na 100%
  bobek123 POwybudowaniu stadionu kto go POswieci 1) schetyna 2) kwasniewski ) 3) petru4) rydzyk ?????????
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (30)
Pokaż więcej komentarzy (33)
Pokaż więcej komentarzy (33)
Pokaż więcej komentarzy (33)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×