Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Wybrzeże podpisało ważną umowę. Znamy plany budżetowe gdańszczan

Zdunek Wybrzeże rozszerza bazę sponsorów. W ostatnich dniach umowę z klubem podpisała firma Thea. To akurat sprawdzony partner, ale są też nowi. Budżet ma wynieść około 3,5 miliona złotych.
Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski
Tadeusz Zdunek WP SportoweFakty / Grzegorz Jarosz / Na zdjęciu: Tadeusz Zdunek

Gdańszczanie chcą bazować na jak największej liczbie sponsorów, by odejście kilku firm nie było wielkim problemem w przyszłości. Budżet rzędu 3,5 miliona złotych, to kwota wyższa o około 10 procent w stosunku do ubiegłego roku. Klub ma się rozwijać rok po roku. - Cały czas budujemy naszą opinię i wiarygodność co powoduje, że pozyskiwane kwoty systematycznie rosną. W ciągu ostatnich dwóch miesięcy przedłużyliśmy kilkadziesiąt dotychczasowych umów, dołączyło do nas 20 nowych podmiotów. Kolejne dni powinny przynieść następne porozumienia - mówi Tadeusz Zdunek, prezes Wybrzeża.

Nie wszyscy dotychczasowi partnerzy przedłużyli umowy, co jest wliczone w ten biznes. - To prawda. Powodów jest kilka i doskonale je rozumiemy. Są firmy, które uznały, że wyczerpały już korzyści ze współpracy. Są też takie, które decydują się na zaangażowanie środków w inne dziedziny działalności swoich firm. Jednakże są to pojedyncze przypadki. Zdecydowana większość firm zostaje z nami na kolejny rok - zdeklarował Zdunek.

Podpadł Tadeuszowi Zdunkowi, znów będzie jeździł w Gdańsku. Zobacz więcej!

W ostatnich dniach gdańszczanie podpisali niezwykle istotną umowę z punktu widzenia klubu. Firma farmaceutyczna Thea Polska Sp. z o.o. powiększyła kwotę wsparcia i zdecydowała się zostać sponsorem elitarnym klubu znad morza. - W 2016 roku bez wahania zdecydowaliśmy się wspierać klub GKŻ Wybrzeże Gdańsk i promować ten emocjonujący sport, jako sponsor strategiczny. Współpracę kontynuowaliśmy także w latach kolejnych. Połączenie światów sportu i medycyny przynosi doskonałe efekty wizerunkowe, zarówno klubowi, jak i firmie Thea - stwierdza Stefan Martycz, prezes polskiego oddziału francuskiej firmy.

ZOBACZ WIDEO Majewski: Zawodnicy nie mogą się chować po meczu

Thea Polska Sp. z o.o. będzie drugim obok LTE Polska Sp. z o.o. sponsorem elitarnym GKŻ Wybrzeże. Umowa z francuską firmą gwarantuje gdańskiemu klubowi spory zastrzyk pieniędzy i jest bardzo istotna z punktu widzenia finansowej stabilizacji klubu - Kontynuacja współpracy z takim partnerem jak Thea Polska Sp. z o.o. jest dla nas niezwykle istotna. Będzie to już czwarty rok naszych wspólnych działań i co bardzo cieszy ta kooperacja rozwija się z roku na rok, co stanowi wyraz dużego zaufania i zadowolenia ze strony naszego partnera - stwierdził Mariusz Kędzielski, który od początku współpracy odpowiada za kontakty z francuską firmą z ramienia klubu,

Dudek i Kołodziej twarzami Kugelmanna. Zobacz więcej!

O gdańskim klubie jest coraz głośniej i niemal każdego dnia podpisywane są nowe umowy. - Cieszymy się, że coraz więcej firm widzi w nas partnera, który może zapewnić realne korzyści. Wielkie znaczenie ma tutaj praca wykonywana przez Krystiana Plecha oraz Pawła Włochowicza, którzy każdego dnia odwiedzają dziesiątki firm i wykonują masę telefonów by przekonać, że warto współpracować z naszym klubem. Oczywiście nie zamierzamy zachwycać się tym co już osiągnęliśmy i zaprzestawać intensywnych poszukiwań. Przyświeca nam zasada, że dla klubu wielkie znaczenie ma każda złotówka i każdy nowy partner, dlatego wierzymy że to co dzieje się teraz, to dopiero początek mody na Wybrzeże wśród lokalnego biznesu - podsumowuje Kędzielski.

Czy organizacyjnie Zdunek Wybrzeże jest gotowe na PGE Ekstraligę?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (8):

 • nikiStart Zgłoś komentarz
  Tak czy siak w Gnieźnie w palnik
  • GD Zgłoś komentarz
   Bardzo ładnie ,że żużel w Gdańsku stoi na solidnych podstawach . Widać profesjonalne podejście i troskę o klub. Pomysł z wieloma mniejszymi sponsorami okazał się trafnym ... zresztą
   Czytaj całość
   na świecie też jest taka tendencja . W porównaniu z minionymi latami jest kolosalny postęp . Jak jest solidne zaplecze finansowe wynik też przyjdzie z czasem . Jest kilka nowych twarzy ,które muszą nauczyć się naszego toru ale jest kilku zawodników którzy wiedzą jak u nas się jeździ . Nie ma presji na wynik więc niczego nie musimy a możemy . Osobiście wole młodych walczaków niż ..... wyjadaczy .......... .
   • xbiegacz Zgłoś komentarz
    Zdunek to świetny właściciel, wykonuje (przy pomocy innych np. Plecha) dobrą pracę ze sponsorami. Do pełni szczęścia brakuje jednak wyniku sportowego (pewnie też trochę szczęścia) i
    Czytaj całość
    niestety stadionu. Ten ostatni problem wydaje się najpoważniejszy. Ciągle nieuregulowana kwestia własności gruntów blokuje dalszy rozwój klubu.
    • sympatyk żu-żla Zgłoś komentarz
     P.Tadeuszu tylko pogratulować rozbudowę bazy sponsorów. Kwota powyższa jaka jest podana to znaczna sumka .Oby sponsoring w Gdańsku się rozwijał .Co za tym idzie efekty sportowe oraz cały
     Czytaj całość
     stadion widzów .POWODZENIA.
     • Rysio-z-Klanu Zgłoś komentarz
      Dobrze budowane zaplecze sponsorskie w Gdańsku.Liczy się każda złotówka od jak największego grona sponsorów. Podobną drogą obrali w Bydgoszczy,gdzie także pojawiają się sponsorzy i
      Czytaj całość
      jest ich coraz więcej.
      • SpartyFan Zgłoś komentarz
       Stadion chyba wymaga remontu i o tym trzeba pomyśleć jeszcze przed awansem do EL. Udanego sezonu gdańszczanie!
       • darek pe Zgłoś komentarz
        Kasa jest, a jak dojdzie do klubu jeszcze jedna osoba, co sie zna na tej dyscyplinie sportu, to bedzie na lata ciekawie.
        • kibicujmy kulturalnie Zgłoś komentarz
         Budzet 3,5 mln a skład na 4-6 miejsce ciekawe kto doradza transfery
         Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
         ×
         Sport na ×