Zawodnicy Wostoka Władywostok wystąpili w gali lodowej. Nikita Korowko najlepszy

23 lutego w miejscowości Jarosławskij rozegrana została druga gala lodowa z udziałem zawodników Wostoka Władywostok. Tym razem po zwycięstwo sięgnął młodzieżowiec Nikita Korowko.

Mateusz Kozanecki
Zębatka tylnego koła WP SportoweFakty / Grzegorz Jarosz / Zębatka tylnego koła
Pierwszy etap odbył się 27 stycznia w Sybircewie. Zawody zakończyły się zwycięstwem Siergieja Łogaczowa. Podium rywalizacji uzupełnili Wasilij Krasnokutskij i trener Wostoka Władywostok Igor Stoljarow.

W rozegranym niespełna miesiąc później drugim turnieju Łogaczowa zabrakło na liście startowej. Pod jego nieobecność w Jarosławskim (około 200 km na północ od Władywostoku) najlepszy był Nikita Korowko. Drugie miejsce zajął Witalij Kotlar, który jedynej porażki doznał dopiero w finale. Podium uzupełnił Wiaczesław Gordiejew.

Do rywalizacji przystąpiło dziewięciu zawodników. Najpierw odbyła się runda zasadnicza składająca się z 12 biegów. Obowiązywała punktacja 2-1-0. Następnie przeprowadzono rundę finałową, w której wystąpiła czołowa ósemka. Wszystkie biegi rozegrano na dystansie trzech okrążeń.