Siergiej Łogaczow skuteczny również na lodzie. Rosjanin najlepszy w Sybircewie

W minioną niedzielę na zamarzniętym zbiorniku w Sybircewie rozegrana została gala lodowa z udziałem zawodników Wostoka Władywostok. Po zwycięstwo sięgnął Siergiej Łogaczow.

Mateusz Kozanecki
Siergiej Łogaczow WP SportoweFakty / Adrian Skorupski / Na zdjęciu: Siergiej Łogaczow
Sybircewo to licząca około 9.000 mieszkańców miejscowość. Położona jest 200 km na północ od Władywostoka. Na jednym z tamtejszych zamarzniętych zbiorników przeprowadzona została gala lodowa.

W zawodach wzięło udział dziewięciu zawodników. Runda zasadnicza składała się z 12 wyścigów, a w każdym z nich pod taśmą ustawiało się trzech uczestników turnieju (punktacja 2-1-0). Następnie najlepsza ósemka uzyskiwała awans do półfinałów. Każdy bieg odbywał się na dystansie trzech okrążeń.

Po zwycięstwo w turnieju sięgnął Siergiej Łogaczow. Rosjanin, który w polskiej lidze związał się z ROW-em Rybnik, doznał w całych zawodach tylko jednej porażki - w swoim drugim starcie, kiedy przegrał z Wasilijem Krasnokutskim. Na trzecim miejscu znalazł się trener Wostoka Władywostok - Igor Stoljarow. Na siódmej i ósmej pozycji sklasyfikowani zostali z kolei Witalij Kotlar i Nikita Korowko.

W planach organizatorów jest przeprowadzenie kolejnych gal lodowych. Na tę chwilę nie wiadomo jednak, kiedy odbędzie się następna odsłona rywalizacji.