WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Zmiany w Śląsku Świętochłowice. Zarząd bez Michała Widery

W Śląsku Świętochłowice doszło do zmian. Nowym prezesem klubu został Krzysztof Sichma, a wiceprezesem została Kamila Sury-Wolniewicz. W zarządzie nie ma za to Michała Widery.
Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
/ Na zdjęciu: Michał Widera

Kup bilet na wielki finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>

Podczas środowego posiedzenia zarządu wybrano nowego prezesa Śląska Świętochłowice. Został nim Krzysztof Sichma, który od lat jest zaangażowany w odbudowę klubu. Najważniejszym celem dla nowego prezesa jest zjednoczenie całego środowiska żużlowego w Świętochłowicach.

Szef Śląska ma ambitne plany. Wkrótce ma powstać rada biznesu, którą zajmować się będzie Tomasz Orłowski. To przedsiębiorca, który ściśle współpracuje z klubem od Speedway Reaktywacji. Ma ona pomóc w pozyskiwaniu sponsorów, którzy zabezpieczą dalszą działalność klubu. Do tego powołana ma zostać rada byłych żużlowców i działaczy. Pieczę nad nią sprawować mają Erwin Brabański i Antoni Dudek

Zobacz także: Miasto Świętochłowice przejęło plac budowy. Jest nadzieja dla żużlowców

Śląsk nie może liczyć na duże wsparcie z miasta i zbiera środki na wiele możliwych sposobów. Klub prowadzi m.in. internetową zbiórkę, której celem jest zebranie 100 tysięcy złotych na szkolenie młodzieży. Poszukuje też sponsorów, którzy pomogą w trudnym dla świętochłowickiego żużla okresie.

Jak informuje strona speedwaysw.pl, w zarządzie oprócz Sichmy i Sury-Wolniewicz znaleźli się Krzysztof Bas, Mirosław Bas, Grzegorz Gabor, Marcin Kostorz oraz Karol Stodolka. W zarządzie zabrakło za to Michała Widery, który od lat był związany z żużlem w Świętochłowicach. Postanowił jednak zrezygnować z zajmowanego stanowiska.

ZOBACZ WIDEO Kacper Woryna: Zapełnić trybuny i będzie jeszcze lepsze show

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty

Komentarze (0):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×