Speedway of Nations: spore osłabienie Ukraińców. Andriej Karpow i Aleksandr Łoktajew nie wystąpią w Landshut

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Karol Słomka / Na zdjęciu: Andriej Karpow na prowdzeniu
WP SportoweFakty / Karol Słomka / Na zdjęciu: Andriej Karpow na prowdzeniu
zdjęcie autora artykułu

Na sobotni wieczór w Landshut zaplanowano pierwszy półfinał Speedway of Nations. Bardzo osłabieni przystąpią do niego reprezentanci Ukrainy.

W ostatnich dniach czołowych żużlowców w tym kraju prześladował pech. Najpierw upadek podczas turnieju w Równem zanotował Aleksandr Łoktajew. Co prawda wziął on jeszcze później udział w meczu Arged Malesa TŻ Ostrovii, ale zrezygnował z rywalizacji w trakcie trwania spotkania (więcej TUTAJ). Nie znalazł się także w awizowanym składzie na niedzielny mecz ze Zdunek Wybrzeżem Gdańsk.

Natomiast w czwartek podczas eliminacji indywidualnych mistrzostw Europy groźnie upadł Andriej Karpow (upadek możesz zobaczyć TUTAJ). Ukrainiec groźnie się poobijał, po badaniach w szpitalu wykluczono poważniejszą kontuzję. Jednak jak poinformował oficjalny profil organizatora półfinału Speedway of Nations, obaj liderzy nie wystąpią w sobotę w Landshut.

Z pierwotnego składu przed niemiecką publicznością zaprezentuje się jedynie Marko Lewiszyn. W miejsce Karpowa i Łoktajewa pojadą Andriej Rozaliuk i Stanisław Melnyczuk.

ZOBACZ WIDEO Fotokomórka w żużlu jest potrzebna co najmniej od dwóch lat

Źródło artykułu: