Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Przepychanki na linii Stal Gorzów - kibice. "Mamy dosyć dziwnego podejścia prezesa Zmory"

"Mamy dosyć dziwnego podejścia prezesa Zmory do nas, kibiców" - żalą się "Stalowcy", zarzucając Ireneuszowi Maciejowi Zmorze unikanie spotkania. Klub w odpowiedzi zarzuca stowarzyszeniu kibiców kłamstwo.
Dawid Borek
Dawid Borek
Stal - Motor Krzysztof Kasprzak, Rafał Karczmarz WP SportoweFakty / Tomasz Jocz / Stal - Motor. Krzysztof Kasprzak, Rafał Karczmarz.

W niedzielę, na kilka godzin przed derbowym spotkaniem truly.work Stali Gorzów ze Stelmet Falubazem Zielona Góra (49:41), kibice ze stowarzyszenia "Stalowcy" opublikowali w mediach społecznościowych wpis wymierzony w prezesa gorzowskiego klubu, Ireneusza Macieja Zmorę. Zarzucili mu dziwne podejście, unikanie spotkania i niezrozumiały dla nich zakaz wniesienia kibicowskich atrybutów na derbową konfrontację.

truly.work Stal - Stelmet Falubaz: Derby dla gości. Koszmarnie wolna Stal i tylko jedna trójka Zmarzlika (relacja)

Pełna treść wpisu stowarzyszenia kibiców "Stalowcy":

"Krótko chcemy poinformować, że mamy dosyć dziwnego podejścia prezesa Zmory do nas, kibiców. Wcześniej chcieliśmy porozmawiać z klubem o tych sprawach, jednak główna osoba decyzyjna w klubie, czyli prezes Zmora, nie miał dla nas czasu. A prób spotkania było kilka. Stwierdziliśmy, że skoro pan Zmora nie ma dla nas czasu to i my tego czasu nie będziemy mieć dla niego. Wszystko zaczęło się przez zajścia z ochroną w Częstochowie kiedy to ochrona nadużyła swoich uprawnień.

ZOBACZ WIDEO Fotokomórka w żużlu jest potrzebna co najmniej od dwóch lat

Dziś (niedziela) mamy zakaz wniesienia oprawy, zbierania pieniędzy do puszek na kolejne oprawy, zakaz wniesienia bębna, nagłośnienia i flag na nasz stadion przez nasze władze klubu. Wszyscy którzy chcą pokazać, że nie podoba się im postępowanie naszego klubu, które potępiają takie zachowania i tak wysokie ceny biletów, widzimy się w sektorze 60. Wszyscy jednym głosem sprzeciwimy się temu zarządowi."

PGE Ekstraliga. Falubaz nie zaskoczył Komarnickiego. Na Kildemanda czeka pierwsza liga

W odpowiedzi oświadczenie wydawała truly.work Stal Gorzów. W nim przedstawiciele klubu zarzucili stowarzyszeniu, że wpis "godzi w dobry wizerunek Klubu, osób z nim związanych i mija się z prawdą".

Pełna treść oświadczenia truly.work Stali Gorzów:

"Drodzy Kibice, nie sposób nie odnieść się do wczorajszego oświadczenia Stowarzyszenia Kibiców "Stalowcy", które godzi w dobry wizerunek Klubu, osób z nim związanych i mija się z prawdą.

]Podczas meczu z forBET Włókniarzem Częstochowa po skandalicznym zachowaniu grupy w sektorze gości osób ochrona zmuszana była do interwencji z użyciem gazu. Pomimo licznych próśb z naszej strony przedstawiciele Stowarzyszenia nie wyrazili chęci spotkania i wyjaśnienia zaistniałej sytuacji.

W końcu udało się ustalić i potwierdzić termin spotkania na dzień 26 kwietnia o godz. 14:00, podczas którego mieliśmy uzyskać wyjaśnienie dotyczące zajść w Częstochowie jak również ustalić zasady współpracy na nadchodzący mecz Derbowy. Niestety, na spotkaniu nie stawili się przedstawiciele Stowarzyszenia. Nieprawdą jest, że Klub zakazał wniesienia bębna czy oprawy. Członkowie Stowarzyszenia wydaje się, że zapomnieli, że barwy Klubu Stal Gorzów, to kolory żółty i niebieski, a na mecz Kibice przychodzą ubrani właśnie w te barwy. Jak to wyglądało - każdy widział.

Zarząd Klubu w dalszym ciągu pozostaje otwarty na współpracę ze Stowarzyszeniem Kibiców "Stalowcy" i po raz kolejny zaprasza na spotkanie celem omówienia zasad współdziałania. Mamy nadzieję, że tym razem na umówionym spotkaniu zjawią się reprezentatywni przedstawiciele Stowarzyszenia.

Stal Gorzów nie jest niczyją prywatną własnością, lecz naszym wspólnym dobrem, o które wszyscy winniśmy dbać. Zarząd Klubu podejmując decyzje kieruje się zawsze interesem Klubu wsłuchując się jednocześnie w głos kibiców. Tak było, jest i będzie. Warto również podkreślić, że Członkowie Zarządu Klubu pełnią swoje funkcje społecznie i są gotowi natychmiast ustąpić ze swoich funkcji przekazując prowadzenie Klubu w inne odpowiedzialne ręce.

Drodzy Kibice, przed nami trudny sezon i jeżeli chcemy wyjść z niego obronną ręką musimy pokazać, że jesteśmy jednością. Nie pozwólmy, by wewnętrzne konflikty osłabiły nas i ułatwiły zadanie naszym rywalom i przeciwnikom nie tylko tym ligowym, ale również tym, których nie brakuje nam w naszym mieście.

Zarząd Klubu Sportowego Stal Gorzów"

TAURON dziękuje za kibicowanie podczas cyklu Speedway Euro Championship

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty

Komentarze (49):

 • FalubazJarak Zgłoś komentarz
  Porażki w lidze skutkują wywalaniem szamba i szukaniem winnych Po zwycięstwie jesteśmy razem Po porażce zostajesz sam Opluty i obrzucony błotem
  • Andrzej M. Zgłoś komentarz
   Już dwa lata temu pisałem, że Zmora musi odejść. Jest egoistą nastawionym wyłącznie na branie, w nosie ma interes klubu i kibiców. Niejaki "corrado" wyzywał mnie wtedy od padalców.
   Czytaj całość
   Liczę, że dziś odszczeka te słowa.
   • undisputed Zgłoś komentarz
    Kibice powinni się zjednoczyć i napisać pismo z prośbą o odsunięcie prezesa ze stanowiska. Tak dług pisać aż dojdzie do skutku, po prostu zamęczyć klub papierami! Nie tylko sprawy
    Czytaj całość
    opraw ale i kontraktów są winą pancia prezesa. Pan Prezes jest winny wynikom całego zespołu. Owszem to zawodnicy jeżdżą ale kto kontraktuje zawodników? kto o tym decyduje? kto ustala warunki kontraktu? Czas na zmiany w tym klubie bo mam wrażenie że ktoś sobie z klubu zrobił prywatny folwark. Należało zmienić nie tylko zawodników ale przede wszystkim zarząd na czele z panem Z ! I nie chodzi tu o sianie propagandy i nienawiści ale niech każdy zobaczy jak jedzie Gorzów w tym roku. Bartek i Krzychu jeszcze w miarę a reszta w kratkę lub w ogóle nie jedzie. Jeśli Gorzów spadnie to będzie po Kasprzaku i Woźniaku a kto wie czy Zmarzlik zostanie. Z takim składem będzie ciężko. Terminarz dla nas nie będzie łaskawy. Z taką formą wyliczyłem jeszcze około 6 meczów w plecy. U nas Z Lesznem, Wrocławiem dwa razy, GKM, to już mamy 4 mecze w plecy plus te 3 przegrane to już jest 7 meczów w plecy!!! to nie są żarty panie Zmora. Bierzcie Grega albo Łagutę!! hehehehe :D:D a nie Pająka jakiegoś!
    • zeeet Zgłoś komentarz
     Ileż tu hejtu, dziwnych wpisów, wzajemnych bluzgów, rzucania na o ślep na lewo i prawo oszczerstwami , kłamstwami ... Panowie , trochę dystansu, chłodnej głowy i poszukania KOMPROMISU .
     Czytaj całość
     Stal to wspaniały Klub , Klub Kibiców jest bardzo potrzebny Stali , a Stal musi mieć na względzie ogromne zaangażowanie Klubu Kibica i umożliwić temuż Klubowi jego działania na rzecz Stali . Czy u nas nie można nic załatwić w cywilizowany sposób ? Mam propozycję Panie i Panowie : pokażcie , że właśnie gorzowscy Kibice i gorzowska Stal potrafi ze sobą rozmawiać , zapomnijcie kto ważny a kto jeszcze ważniejszy , odłóżcie animozje , uprzedzenia i pokażcie że w Gorzowie mądrzy ludzie potrafią sie dogadać dla wspólnego dobra . Niemożliwe ? A może jednak . Pozdrawiam wszystkich rozsądnych .
     • Prawdziwy Janusz Zgłoś komentarz
      Jakie są stowarzyszenia kibiców pokazuje piłka nożna i brawo dla Zmory że nie pozwala na powielanie schematu w żużlu, NIE DLA PATOLOGI NA STADIONACH SPORTOWYCH. Nadużyciem jest nazywanie
      Czytaj całość
      procentowo garstki chuliganów kibicami. P. S. Jak nie wiadomo o co chodzi to zawsze chodzi o pieniądze, nie mogą zbierać do puszek czytaj zakrecono Kurek z pieniędzmi
      • Lizarazu Zgłoś komentarz
       ZMORA ......TY SAM ZGOTOWALES SOBIE I KIBICOM TRUDNY SEZON TRANSFERAMI. Bierz się do roboty facet przed sezonem i w trakcie(poszukiwania sponsorow) A nie grabież grabiami do siebie. Jak Stal
       Czytaj całość
       spadnie dopiero będzie trudno. I nie sezon A sezony. I to tylko i wyłącznie Twoja wina PREZESIKU
       • Cyfergaleria Wallas Jest OK Zgłoś komentarz
        O czym tu pisać.Kibiców upycha się od ul.Jasnej na zawodach innych niż liga i memoriał.Kibiców przyjezdnych traktuje jak szmaty.Głupole kupują bilety i karnety.A kolesie Zmory bawią
        Czytaj całość
        się przed,w trakcie i po meczach ligowych...a zapomniałem,że społecznie.
        • Ireneusz Teśluk Zgłoś komentarz
         ludzie jesli ktos jest powiązany z Prowidentem to nie ma ch..ja że tu nie chodzi o pieniądze
         • pzw736 Zgłoś komentarz
          Jeżeli chodzi o zorganizowane grupy kibiców to nie jestem dobrego zdania o ich działalności i nie przekona mnie gadanie o klimacie i oprawach które tworzą.Najczęściej słychać o karach
          Czytaj całość
          które kluby placą za ich klimat i problemach z tym związanych.Przez ponad 20 lat widziałem tyle zła w wydaniu kibolskim że nie bardzo przekonują mnie argumenty naszego Stowarzyszenia.Więc reasumując skład jest taki jaki jest i najlepiej się skupić na tym jak wycisnąć z nich jak najlepszy wynik niż na tym czy Pan Zmora jest zły czy nie bo na tą chwilę zmiany prezesa czy trenera nic nie wniosą...
          • Korab Makomaski Zgłoś komentarz
           Spasiony jak wieprz zadowolony z siebie i do tego pyszałkowaty. Pycha zawsze kroczy przed upadkiem. Dobrali się Filozof grecki Chomski blagier i niedojda wieczny . Jaki zawodnik taki trener.
           Czytaj całość
           Co nikogo wartościowego nie wychował. Biedna ta Stal.
           • imjellome Zgłoś komentarz
            Zróbcie protest jak Zawisza i przestańcie przychodzić na mecze to samo tyczy się przejezdnych. Ciekawe jak wtedy prezesik by zareagował, wynająłby sztuczny tłum czy może puszczał by
            Czytaj całość
            doping z głośników jak Cracovia? Prosił by na kolanach bo pieniędzy by nie było na nowy samochód. Widowisko na torze robią zawodnicy a atmosfere kibice tak zawsze było jest i będzie. #polskizuzeldlakibicow
            • LordVader Zgłoś komentarz
             Prezes dba o nas jak ojciec najlepszy, Nieprawdą jest że dach przeciekał Tym bardziej że prawie wcale nie padało
             • Piter ZG Zgłoś komentarz
              Dawno pisałem,że Prezes jest zmorą klubu.
              Zobacz więcej komentarzy (36)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×
              Sport na ×