W najbliższą sobotę PGE Narodowy w Warszawie zamieni się w arenę najważniejszego wydarzenia dla sportowego świata żużla. Dla kibiców, którzy przyjadą do Warszawy już w piątek i zostaną do niedzieli będzie okazją zobaczyć nie tylko sam stadion i jego infrastrukturę, ale także poczuć klimat miasta i przedłużyć świętowanie w gronie przyjaciół i znajomych.
Sporym ułatwieniem dla użytkowników telefonów będzie dostępna aplikacja "warsawtour", umożliwiająca szybkie rozeznanie się w ofercie turystyczno-rozrywkowej stolicy. Można także zajrzeć na stronę warsawtour.pl. W rekomendacjach miejsc wartych odwiedzenia przy niewielkiej ilości czasu, mamy dla fanów żużla kilka propozycji.
Przeczytaj także: Woffinden przerasta innych. Na Polakach ciążą wielkie oczekiwania (wywiad)
Strefa dobrego jedzenia i zabawy
Warszawskie "Pawilony" to szczególne miejsce na rozrywkowej mapie Warszawy, ukryte miedzy Nowym Światem i Al. Jerozolimskimi (pawilonynowyswiat.pl) oferuje luźną atmosferę, dobre jedzenie, szeroki wybór napojów oraz okazje do spotkania znanych osób. To idealne miejsce na wieczór z przyjaciółmi, oferujące różnorodne klimaty kilkunastu pawilonów, menu i muzykę do białego rana. Atrakcją miejsca jest także jego bliskość z traktem Nowego Świata i Starym Miastem, które szczególnie pięknie prezentuje się wieczorem.
ZOBACZ WIDEO #dziejesiewsporcie: "hardkorowe" postępy Burneiki. Co za biceps!
Drugie na liście są Bulwary Wiślane. To doskonała, rekreacyjna przestrzeń usytuowana w bliskim sąsiedztwie PGE Narodowego. Oferuje bogatą infrastrukturę knajpek nad wodą, food trucków, podestów z leżakami i ścieżek rowerowych (rowery.um.warszawa.pl). Co weekend można tam bezpłatnie wziąć udział w różnorodnych wydarzeniach, koncertach, spotkaniach autorskich oraz różnych pokazach i warsztatach m.in. kulinarnych lub fotograficznych. To doskonałe miejsce na odpoczynek od zgiełku miasta i podziwianie bryły PGE Narodowego. W bezpośrednim otoczeniu bulwarowych schodów nad brzegiem Wisły, znajdują się Centrum Nauki Kopernik, Multimedialny Park Fontann i Muzeum nad Wisłą.
Przeczytaj także: Woffinden i Zmarzlik na pierwszym planie. Kto czarnym koniem cyklu Grand Prix?
Miejsca te także warto odwiedzić, ale trzeba wcześniej zarezerwować bilet. Nawet, jeśli nie uda się zwiedzić ekspozycji w Centrum Nauki Kopernik (kopernik.org.pl), to warto je odwiedzić i zjeść smaczny obiad, korzystając z ogólnodostępnej restauracji. Dla amatorów nocnych biesiad obowiązkowym punktem wizyt na mapie miasta będzie "Nocny Market" w Starym Dworcu Warszawa Główna przy ul. Towarowej 3, gdzie można skosztować tradycyjnych i orientalnych smaków kuchni z całego świata.
Pokazy laserowe
Atrakcją nie tylko dla przyjeżdżających do Warszawy są weekendowe pokazy obrazu, świateł i wody w Multimedialnym Parku Fontann. Wyświetlane w plenerze na ekranie wodnym laserowe animacje, co roku przyciągają tłumy. Tegoroczny spektakl zatytułowany "Wars i Sawa" będzie można zobaczyć już w piątek 17 maja o godz. 21.30. Wstęp wolny. Więcej informacji: ontanna-multimedialna.pl/warszawa
Panorama miasta
W Warszawie jest kilka miejsc z których można podziwiać panoramę miasta. Najbardziej znanym jest taras widokowy w Pałacu Kultury i Nauki usytuowany na 30 piętrze ( www.pkin.pl/strefa-turysty-taras-widokowy ), ale także taras wieży przy kościele św. Anny na Krakowskim Przedmieściu 68. Od maja do października miejsce to jest dostępne w dni powszednie od 10:00 do 21:00 oraz w weekend od 11:00 do 22:00, więcej informacji www.taraswidokowy.pl.
18 maja po zakończeniu zawodów mamy propozycję dla wytrwałych. Z okazji "Nocy Muzeów" będzie okazja zobaczyć jedną z niecodziennych placówek, jaką jest "Muzeum Polskiej Wódki". Tego wieczoru będzie ono otwarte od 20.00 do północy. Więcej informacji o tym miejscu znaleźć można pod linkiem.
Przed laty (byłem już dorosły) na przykład w czasie różnych przyjazdów: stadion Skry, PKiN, Bazar Różyckiego, ZOO, przebiec się po sklepach, jakie Czytaj całość