Skandynawowie stawiają na szkolenie. Jonas Knudsen najlepszy w norweskim Skien

25 maja na torze w norweskim Skien rozegrany został finał Nordyckich Mistrzostw w kategorii 250cc. Po zwycięstwo sięgnął Jonas Knudsen, który w biegu dodatkowym pokonał swojego rodaka Rasmusa Pedersena. Podium uzupełnił Noel Wahlqvist.

Mateusz Kozanecki
podium zawodów w Skien Materiały prasowe / Na zdjęciu: podium zawodów w Skien
Do rywalizacji przystąpiło czternastu zawodników z czterech państw. Wzięli oni udział w 20-biegowym turnieju indywidualnym. Po rozegraniu fazy zasadniczej okazało się, że konieczne jest przeprowadzenie dwóch wyścigów dodatkowych.

W biegu o pierwsze miejsce Jonas Knudsen pokonał Rasmusa Pedersena. Walkę o brąz stoczyli natomiast dwaj Szwedzi - Noel Wahlqvist oraz Sammy Van Dyck.

Sobotnie zawody pokazały, że Skandynawowie mocno pracują nad szkoleniem młodzieży. Na początku sezonu juniorzy ze Szwecji i Danii przyjechali na treningi m.in. do Polski.

Młodzi zawodnicy szkolą się jednak nie tylko w tych dwóch państwach. Zarówno w Norwegii, jak i Finlandii nie brakuje chętnych do uprawiania żużla. Dobrym przykładem może być Norwegia, gdzie regularnie odbywają się zawody w miniżużlu, a ostatnio także w kategorii 250cc.