Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

PGE Ekstraliga. Fogo Unia - MRGARDEN GKM: dodatkowa kontrola po meczu w Lesznie

Sędzia Paweł Słupski zarządził po meczu Fogo Unii i MRGARDEN GKM (52:38) dodatkową kontrolę maszyn. Sprawdzeniu podlegały gardziele gaźników. Ostatecznie do kontrolowanych maszyn nie było uwag.
Bartłomiej Ruta
Bartłomiej Ruta
Emil Sajfutdinow i Jaimon Lidsey WP SportoweFakty / Michał Chęć / Na zdjęciu: Emil Sajfutdinow i Jaimon Lidsey

PGE Ekstraliga w ostatnich dniach zapowiedziała dodatkowe kontrole maszyn oraz paliwa. To pokłosie sytuacji zaobserwowanej podczas jednego ze spotkań 7. kolejki ligowej. Wtedy w spotkaniu Betard Sparty Wrocław i Speed Car Motoru Lublin pod motocyklem Grigorija Łaguty pojawił się dziwny płomień. Specjaliści są zgodni, że nie tak powinien spalać się metanol (więcej o tej sprawie przeczytasz TUTAJ).

Pierwszą okazją do wykonania dodatkowych kontroli był mecz Fogo Unii i MRGARDEN GKM. Sędzia Paweł Słupski zdecydował, że sprawdzeniu będą podlegać gaźniki i ich gardziele. Wytypowano do tego silniki najlepiej punktujących żużlowców oraz po jednym juniorze z drużyny. Byli to: Emil Sajfutdinow, Piotr Pawlicki oraz Bartosz Smektała ze strony Leszna, oraz Kenneth Bjerre, Artiom Łaguta i Marcin Turowski wśród grudziądzan. Do sprawdzanego sprzętu nie było uwag.

W ostatnich dniach również było głośno o sprawie pożyczenia silnika przez jednego z leszczyńskich żużlowców dla zawodnika Betard Sparty. Chodziło o mecze tych drużyn na stadionie forBET Włókniarza Częstochowa. Gospodarze zorientowali się w tym po tym samym numerze silnika.

ZOBACZ WIDEO: Kibice hejtowali żużlowca Get Well. Nie rozumieli, że ma zobowiązania wobec klubu

Przeczytaj więcej: pojechał dobrze i pożyczył silnik rywalowi?

Leszczynianie nic sobie jednak z tego nie robią i bagatelizują sprawę. Jak zdradzili w zakulisowych rozmowach, wśród żużlowców MRGARDEN GKM na mecz w Lesznie dwóch zawodników zgłosiło różne motocykle o tym samym numerze silnika. Chodziło o sprzęt Marcina Turowskiego i Krzysztofa Buczkowskiego.

Czy dodatkowe kontrole są potrzebne?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (3):
 • DonLemon ACM and CKM Zgłoś komentarz
  No i co z tego że był silnik używany przez dwóch zawodników skoro temat dotyczył jednej drużyny? Chyba nie ma w tym nic dziwnego, że sobie na przykład użyczają silniki? Co innego
  Czytaj całość
  obdarowanie zawodnika innej ligi. Nie przesądzając ciekaw jestem jak wygląda temat rejestracji silników bo póki co mamy dowód w postaci protokołu vs słowne zapewnienia Cegielskiego, że użyczenie sprzętu nie miało miejsca.
  • sympatyk żu-żla Zgłoś komentarz
   Jak najbardiej kontrole powinny być wyrywkowe.Kombinatorów nie brakuje.
   • Tylko Start Gnieznooooooo Zgłoś komentarz
    Dzisiaj znów było widać, jak Griszy gaźnik przelewa metanolem, jest to normalne. Przy metanolu byłby błysk, ale jeśli się go ciągle dolewa, ogień jest taki jak normalny. Dodatkowo
    Czytaj całość
    kontakt z kevlarem, palnym, ogień miał prawo powstać bez użycia jakiegokolwiek dopingu technicznego
    Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
    ×
    Sport na ×