KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Lokomotiv - Orzeł: Niesamowita przemiana Wadima Tarasienki (noty)

Wadim Tarasienko po serii bardzo słabych spotkań na domowym torze w końcu pojechał zgodnie z oczekiwaniami, a Lokomotiv Daugavpils odniósł drugie zwycięstwo w sezonie, pokonując Orła Łódź 44:34.
Eriks Upenieks
Eriks Upenieks
Wadim Tarasienko WP SportoweFakty / Sebastian Maciejko / Na zdjęciu: Wadim Tarasienko

Noty dla zawodników Lokomotiv Daugavpils:

Timo Lahti 4. Trochę nierówna jazda lidera Lokomotivu. Po wygranym starcie tylko powiększał przewagę, ale po przegranym zbytnio nie ryzykował. Możliwe, że jeszcze odczuwa skutki kontuzji.

Jewgienij Kostygow 3. U niego również widoczne były wahania formy - albo wyprzedzał Okoniewskiego albo przegrywał z Huckenbeckiem. Wszystko było uzależnione od pól startowych. Z wewnętrznych wyniki były lepsze.

Kjastas Puodżuks 4-. Cudowne odrodzenie. Był też jednym z nielicznych, któremu nie za bardzo przeszkadzał dziurawy tor. Jechał dość płynnie jak na takie warunki.

Wadim Tarasienko 5-. Niesamowita przemiana Wadima na torze w Daugavpils. Nie było dla niego różnicy z jakiego pola startowego ruszał. Jak sam przyznał - wszystko ze względu na trafione ustawienia sprzętu na starcie.

Przeczytaj także: "Słyszałem od kibica, że mamy przegrywać i to nakaz prezesa" (wypowiedzi)

Andrzej Lebiediew 5. Do najwyższej oceny zabrakło jednego zwycięstwa biegowego. Był jedynym zawodnikiem, który regularnie wyprzedzał przeciwników na dystansie.

Artiom Trofimow 2-. Czasami czuł się całkowicie zagubiony na domowym torze. Zdarzały się problemy z płynnym pokonywaniem łuków. Punkty zdobywał na rywalach, którzy w dalszej części biegów rezygnowali z jazdy.

Oleg Michaiłow 3. Bardzo pewna wygrana w biegu młodzieżowym oraz pewna druga pozycja w następnym biegu, aż do momentu upadku.

ZOBACZ WIDEO: Żużlowiec Falubazu przeszedł żużlowe piekło. Pojawił się strach przed jazdą

Noty dla zawodników Orła Łódź:

Tobiasz Musielak 4. Nie zostawił po sobie jednoznacznego wrażenia. W dwóch wygranych biegach stabilnie powiększał przewagę nad rywalami. Pewnie wygrał start do przerwanego biegu. W innych wypadach sporo tracił nie tylko do przeciwników, ale i do kolegi z pary.

Rory Schlein 3. Jeszcze bardziej niejednoznaczne wrażenia. Albo pewnie przyjeżdżał na drugiej pozycji, prowadząc kolegę z pary, albo przestawał walczyć po wjechaniu do dołka, zjeżdżając z toru.

Rafał Okoniewski 4+. Najlepszy zawodnik Orła, zanotował trzy zwycięstwa biegowe. Na końcową ocenę źle jednak wypływają dwa wyścigi, w których goście przegrali podwójnie.

Kai Huckenbeck 2. Punkty zdobyte albo na słabo spisującym się Trofimowie albo na Kostygowie, startując z pierwszego pola. Na lepszą ocenę nie zasłużył.

Przeczytaj także: Lokomotiv - Orzeł: Łotysze górą w niekończącym się spotkaniu (relacja)

Daniel Jeleniewski 3. Początek miał naprawdę niezły. Lebiediew musiał sporo się napocić, żeby go wyprzedzić. W dalszej części zawodów wyraźnie jednak zredukował obroty.

Piotr Pióro 2. Taką ocenę uratował dzięki drugiemu miejscu w w wyścigu młodzieżowców, ale także tym, że po bardzo źle wyglądającym upadku do końca walczył w swoim ostatnim biegu, gdzie do kolejnego zawodnika dużo mu nie zabrakło.

Dawid Wawrzyniak 1. Bardzo słaby występ. Jedyny punkt zdobył po upadku Michaiłowa.

SKALA OCEN
6 - fenomenalnie
5 - bardzo dobrze
4 - dobrze
3 - przeciętnie
2 - słabo
1 - kompromitacja

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×