Żużel. TAURON SEC: Mistrz Europy zastąpi Roberta Lamberta w Vojens

Indywidualny mistrz Europy sprzed dwóch lat, Andrzej Lebiediew, wystąpi podczas trzeciej rundy TAURON Speedway Euro Championship w Vojens. Łotysz zastąpi Roberta Lamberta, który z powodu kontuzji wycofał się z sobotnich zawodów.

Mateusz Domański
Craig Cook, Robert Lambert WP SportoweFakty / Jarosław Pabijan / Na zdjęciu: Craig Cook, Robert Lambert
Andrzej Lebiediew ma za sobą 85 występów w cyklu Indywidualnych Mistrzostw Europy. Najlepszy był dla niego sezon 2017, kiedy sięgnął po tytuł mistrzowski. Łotysz jest jedynym Indywidualnym Mistrzem Europy, który zdobył tytuł, a nie wygrał żadnej z rund cyklu.

Po nieudanym występnie w TAURON SEC 2018, Lebiediew stracił miejsce w stawce. Reprezentant Łotwy brał udział w eliminacjach do tegorocznego cyklu IME, jednak podczas finału zmagań w Nagyhalasz, zajął 14. miejsce.

Trzecia runda TAURON Speedway Euro Championship odbędzie się w Vojens, 10 sierpnia. Bilety na to wydarzenie dostępne są na stronie www.speedwayeuro.com.