Lanie w Ostrowie. Intar Lazur - Kolejarz 70:21 (relacja)

Pierwsze 4 gonitwy zakończyły się wygranymi ostrowskiej drużyny w podwójnych rozmiarach. Złą serię gości przerwał dopiero w biegu numer 5 Jernej Kolenko przedzielając dwójkę przeciwników. Słoweniec po dobrym starcie miał nawet szansę na indywidualne zwycięstwo, ale na ostatnim wirażu przy krawężniku wyprzedził go Joonas Kylmaekorpi.

Dawid Bilski

Zawodnicy Intaru Lazur brylowali zdecydowanie nad beniaminkiem I ligi, czego potwierdzeniem było wygranie kolejnych czterech wyścigów z rzędu w stosunku 5:1. Goście mieli nie wiele do powiedzenia już po rozegraniu pierwszego wirażu.

Kolejne ?oczko? dobrze dysponowanym gospodarzom urwał Grzegorz Knapp, który przyjechał na linię mety za Kylmaekorpim, ale przed Davidem Ruudem, najsłabszym tego dnia obcokrajowcem Intaru Lazur. Biegu dziesiątego nie ukończył Marcel Kajzer, który w niedzielę borykał się z kłopotami sprzętowymi.

Młodemu żużlowcowi z Rawicza jednak nie można było odmówić ambitnej jazdy. W 12. wyścigu dnia stoczył pojedynek o trzecie miejsce z Maciejem Piaszczyńskim. Kajzer na chwilę spadł na ostatnią lokatę ale ostatecznie dowiózł ?oczko? do mety. Dzięki temu, że na drugiej pozycji za Kylmaekorpim przyjechał Kolenko zanotowaliśmy jedyny w niedzielne popołudnie remis w biegu.

W ostatnich trzech pojedynkach miejscowi przypieczętowali swoje pewne i zasłużone zwycięstwo nad rawickim zespołem 70:21. Warto dodać, że w drugiej części zawodów z powodu opadów deszczu warunki na torze były trudniejsze niż na ich początku.