Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Żużel. To ma być lider formacji juniorskiej PGG ROW-u. Ojciec przekazał mu w genach refleks

Mateusz Tudzież w sezonie 2020 ma być pierwszą armatą juniorską PGG ROW-u. Co prawda prezes Krzysztof Mrozek wciąż szuka wzmocnień dla tej formacji, ale najlepsze opcje już odpadły. Najlepsi nie zdecydowali się na zmianę barw.
Dariusz Ostafiński
Dariusz Ostafiński
Mateusz Tudzież, Marcin Kościelski, Robert Chmiel WP SportoweFakty / Anna Kłopocka / Na zdjęciu: Mateusz Tudzież, Marcin Kościelski, Robert Chmiel

Aktualne składy drużyn: PGE Ekstraliga | eWinner 1. Liga | 2. Liga Żużlowa

PGG ROW Rybnik intensywnie penetruje rynek juniorski. Klub rozpoczął sondowanie od najlepszych. Wiktor Lampart i Jakub Miśkowiak odmówili, bo jak stwierdzili, dali słowo dotychczasowym pracodawcom. Mateusz Cierniak i Karol Żupiński też się nie zdecydowali. Temu drugiemu pasowałby ewentualnie Grudziądz, bo blisko Gdańska. Cierniak z kolei uznał, że na PGE Ekstraligę nie jest gotowy. Teraz jest szansa na Damiana Stalkowskiego, ale otwarcie trzeba powiedzieć, że to nie ten kaliber, co wcześniej wymienieni.

W Rybniku bardzo jednak liczą na to, że skrzydła rozwinie Mateusz Tudzież. Już w tym roku miał mecze, gdzie jeździł równie dobrze, jak dużo bardziej doświadczony Robert Chmiel. Mateusz to syn Eugeniusza Tudzieża, który był wielką nadzieją ROW-u lat 90. Jeździł też w WTS-e Wrocław i Polonii Bydgoszcz. Nie zrobił ostatecznie wielkiej kariery. Trochę na pewno przeszkodziły mu kontuzje. Teraz kieruje karierą syna, a w klubie podkreślają, że robi to dobrze.

Czytaj także: Ostafiński pisze o chorym podejściu Drabika do żużla

Mateusz ma odpowiednie podejście i zapał. Jak usłyszał od trenera kadry juniorów Rafała Dobruckiego propozycję wyjazdu na Puchar MACEC do Rumunii, aż oczy mu się zaświeciły. - Wielu na jego miejscu by się nie chciało - słyszymy w Rybniku, ale Tudzież właśnie dzięki takim decyzjom pokazującym, że żużel jest u niego na pierwszym miejscu, zrobił w tym roku wielki postęp.

ZOBACZ WIDEO: W listopadzie prezes Włókniarza powie, dlaczego Drabik nie wrócił

Po ojcu odziedziczył refleks. Dobry moment startowy pomoże mu w zdobywaniu punktów w PGE Ekstralidze. Na tym poziomie trudno się wyprzedza, więc dobre wyjście spod taśmy to połowa sukcesu. Poza tym podobnie jak tata, jest walecznym zawodnikiem. O jego możliwościach świadczy dobry występ w Memoriale Rycerzy Speedwaya, gdzie w fazie zasadniczej przegrał jedynie z Norbertem Krakowiakiem. W finale, w deszczowych, loteryjnych warunkach, był trzeci.

Czytaj także: Trener Cieślak nie zasłużył na kopniaka. Prezes Sikora dobrze to wymyślił

Jeśli nie uda się ściągnąć żadnego juniora, to Tudzież będzie jeździł w młodzieżowym biegu z Przemysławem Gierą. PGG ROW innych opcji nie ma. Ponoć jest grupa ciekawych trzynasto i czternastolatków, ale na nich trzeba poczekać. Najzdolniejszy z całej grupy Paweł Trześniewski dopiero w lipcu 2021 roku będzie mógł zadebiutować w lidze.

Czy Tudzież poradzi sobie w PGE Ekstralidze?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (7):
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×