Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Żużel. Prezes nowego klubu w Rzeszowie: Budżet w granicach miliona złotych. Nie ma tematu Marty Półtorak (wywiad)

We wtorek Rzeszowskie Towarzystwo Żużlowe oficjalnie ogłosiło, że przystąpi do rozgrywek 2. LŻ. Za żmudny proces odbudowy czarnego sportu w tym mieście i jego powrót na ligową mapę po sezonie przerwy odpowiada m.in. prezes Leszek Gubernat.
Kamil Hynek
Kamil Hynek
Arkadiusz Potoniec, Rene Bach Newspix / Jarosław Pabijan / Na zdjęciu: Arkadiusz Potoniec, Rene Bach.

Aktualne składy drużyn: PGE Ekstraliga | eWinner 1. Liga | 2. Liga Żużlowa

Kamil Hynek, WP SportoweFakty: Chwilę trwało zanim ogłosiliście oficjalnie, że wystartujecie w rozgrywkach 2. LŻ.

Leszek Gubernat, prezes Rzeszowskiego Towarzystwa Żużlowego: Chcieliśmy mieć wszystko dograne na tip-top żeby nie było żadnych niedociągnięć, niedomówień wynikających z niepodpisanych umów. Może i kazaliśmy na siebie dłużej poczekać, ale jesteśmy przynajmniej pewni, że po sezonie przerwy Rzeszów wraca na żużlową, ligową mapę. Jesteśmy zadowoleni, bo osiągnęliśmy cel, o którym wspominaliśmy od dawna. A niebawem złożymy stosowne dokumenty.

CZYTAJ TAKŻE: Koronacja mistrza świata w Longtracku w Rzeszowie

Rozumiem, że jako nowy twór odcinacie się od tego, co było w sezonie 2018, za kadencji Ireneusza Nawrockiego. Jaki podmiot będzie waszym głównym partnerem w ramach zgromadzonego budżetu. Miasto, o którym się w tym kontekście najczęściej mówiło?

Nie do końca. Ratusz wyciągnął do nas rękę, zaoferował swoją pomoc i postanowiliśmy z niej skorzystać, ale nasze finanse nie będą się opierały w głównej mierze na kasie płynącej z miasta. Nawiązaliśmy kontakty z wieloma chętnymi nas wesprzeć partnerami. Na nich mamy zamiar położyć fundamenty pod solidny i rzetelny klub.

Można mówić o jakimś szacowanym budżecie na cały sezon?

Obecnie kręcimy się wokół kwoty 1,2 miliona złotych. Ciągle pracujemy nad tym, aby środki sukcesywnie powiększać. W tym zawierają się już kwoty zabezpieczające kontrakty wszystkich zawodników, z którymi się zwiążemy. Nie są one formalnie jeszcze sfinalizowane więc nie chciałbym zdradzać personaliów. Kadra jest już jednak skompletowana.

ZOBACZ WIDEO Mistrz świata zdradził, ile wydaje na sprzęt. Suma przyprawia o zawrót głowy

A jak było z cierpliwością u zawodników. O przystąpieniu do 2. LŻ poinformowaliście już po otwarciu okienka transferowego, niektórzy mogli się bać, że w razie czarnego scenariusza zostaną na lodzie. Trochę trudno się im dziwić, Rzeszów raczej źle się ostatnio kojarzył, grunt był niepewny. Ktoś wam uciekł?

Rozmowy prowadziliśmy znacznie wcześniej. Myślę, że wyszliśmy z tej sytuacji obronną ręką. Jasne, że jedni składali deklaracje i później wycofywali się rakiem z obietnic, no ale z tym się liczyliśmy.

Nie kwapi się pan do zdradzenia nazwisk, zatem zapytam inaczej. Zbudowaliście skład według lokalnego klucza, będziecie bazować na żużlowcach pochodzących z Rzeszowa i okolic?

Zapowiada się miks narodowościowy, całą kadrę drużyny podamy do publicznej wiadomości w przyszłym tygodniu. Uprzedzając pytanie o juniorów, ich również mamy już zaklepanych.

Kto trenerem?

Prowadzimy rozmowy z kandydatami, nic nie jest przesądzone w tej materii.

Dużo było osób, które rzucały wam kłody pod nogi i próbowały w jakimś stopniu przeszkodzić w reaktywacji rzeszowskiego żużla?

Wszędzie znajdą się zwolennicy i przeciwnicy. Tak jest przy okazji każdego przedsięwzięcia, czy otwierania nowego projektu. Braliśmy pod uwagę trudności, że nie zawsze będzie kolorowo. Na szczęście to już poza nami.

CZYTAJ TAKŻE: Jakie cechy powinien mieć dobry menedżer żużlowy?

Marty Półtorak kibicom żużla nie tylko w Rzeszowie nie trzeba przedstawiać. Udało wam się ją namówić do zainwestowania w RzTŻ?

Na tę chwilę nie ma takiego tematu. Szkoda, bo ogromnie cieszylibyśmy się, gdyby pani prezes zaangażowała się w nasze przedsięwzięcie. Jest to jej świadomy wybór i nic nam do tego. Nie zamykamy się jednak na współpracę w przyszłości.

Czy Marta Półtorak powinna się zaangażować w projekt odbudowy żużla w Rzeszowie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (12):
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×