Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Żużel. Remont stadionu Unii Tarnów pod znakiem zapytania. Decyzja będzie należeć do radnych

Wciąż nie wiadomo, czy stadion Unii Tarnów przejdzie remont. Miasto otrzymało już nowy projekt inwestycji i wkrótce mu się przyjrzy. - To będzie zależało od realiów budżetowych - wyjaśnił prezytent Tarnowa Roman Ciepiela.
Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
Stadion Unii Tarnów WP SportoweFakty / Tomasz Madejski / Stadion Unii Tarnów

Temat remontu Stadionu Miejskiego w Tarnowie co jakiś czas powraca, żadnych konkretnych decyzji póki co jednak nie podjęto. Jak poinformowało Radio Kraków, do Urzędu Miasta wpłynął nowy projekt. Prace miałyby zostać podzielone na etapy, dzięki czemu być może udałoby się w pierwszej kolejności zrealizować przynajmniej najważniejsze inwestycje.

Projekt stadionu został nieco okrojony - zadaszona ma być tylko trybuna główna, okrojona będzie także liczba skyboxów dla VIP-ów. Co interesujące, w przyszłym roku miasto zrobi drugie podejście do rozpoczęcia remontu.

Czytaj także: Jest szansa na powrót żużla do Neubrandenburga. Pierwsze zawody zaplanowane na 2021 rok

- To będzie zależało od realiów budżetowych. (...) Musimy dostosować się do nowych realiów i ograniczyć wydatki w taki sposób, żeby nie dotknęło to mieszkańców. (...) Musimy zrównoważyć budżet tak, żeby nie ucierpiała oświata, polityka społeczna, kultura - tłumaczył prezydent Roman Ciepela w rozmowie z Radiem Kraków.

ZOBACZ WIDEO Emil Sajfutdinow: Nie spełniłem swoich marzeń. Zazdroszczę tytułu Zmarzlikowi

- W budżecie zaproponuję środki finansowe na remont stadionu już na przyszły rok. Myślę, że mógłby się on rozpocząć w 2020 roku i pierwszy etap byłby gotowy w 2021. Czeka nas debata budżetowa, dlatego myślę, że z konkluzjami powinniśmy poczekać na decyzje radnych - dodał.

Decyzja odnośnie remontu stadionu należeć będzie do tarnowskich radnych. Ci zwracają uwagę na to, że trudno będzie wygospodarować odpowiednie środki, bowiem w Tarnowie trwa przebudowa Hali Widowiskowo-Sportowej Jaskółka, co kosztowało miasto ponad 60 milionów złotych.

Czytaj także: Żużel poza światem wielkiej telewizyjnej reklamy. To Lewandowski pokazuje nam czym myć włosy, jak się golić i ubierać

Zdania w tej sprawie są podzielone. Przeciwnicy remontu stadionu Unii tłumaczą, że tak duży wydatek może doprowadzić do gwałtownego wzrostu kosztów w kolejnych latach, a także utrudnić organizację innych inwestycji.

Jeżeli jednak dojdzie do rozpoczęcia prac, prezydent Ciepela chciałby, aby na początek wyremontowana została płyta boiska oraz tor wraz z drenażem. Wówczas stadion zostałby wyłączony z użytkowania. Następnym etapem byłyby trybuny i zaplecze dla zawodników, a na koniec trybuna główna.

Wyremontowany stadion ma mieć 9500 miejsc siedzących i 2000 stojących. W przypadku gdy obiekt nie zostanie zmodernizowany, zrodzi to problemy z otrzymaniem licencji na starty w PGE Ekstralidze, jeżeli Unia Tarnów wywalczyłaby awans do najwyższej klasy rozgrywkowej.

Czy Stadion Miejski w Tarnowie powinien zostać wyremontowany?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty

Komentarze (5):

 • RECON_1 Zgłoś komentarz
  Proponuję stadion na 2 tysiące kibiców.... Ja czytam o kolejnych projektach i propozycjach to ręce opadają. Swoją drogą akzdy taki projekt to fajna sumka.
  • Zibi1982 Zgłoś komentarz
   Panie Ciepiela Pana Już Tu Nie Potrzebujemy.
   • ab0604 Zgłoś komentarz
    Czarne chmury nad "Jaskółkami". Pisano już wiele razy, wymogi na Ekstraligę można spełnić, modernizując obiekty tylko w wymaganym zakresie. Po co full wypas ? Wskazywano, że
    Czytaj całość
    koszty byłyby znacznie niższe. Ponoć wystarczy tylko chcieć.
    • sympatyk żu-żla Zgłoś komentarz
     Prezydent Tarnowa jak piszą mieszkańcy Tarnowa powinien się podać do dymisji już dawno..Ostatnio chciał kolejny podatek podwyższyć tarnowiakom nie udało się radni nie wyrazili zgody,
     Czytaj całość
     Owszem jak się czyta inwestycje jakie są prowadzone ,niektóre nikomu są nie potrzebne . Hala sportowa czy wart jest 60 mil w tej okazałości co w tej chwili przedstawia .Jeszcze nie oddana a już nadaje się do remontu,Stadion Tarnowskiej Unii już powinien dawno stać elegancki.Obcina się nakłady na dane obiekty a nie myśli się na przyszłość .Tak jak rondo na okrężnej trzeci raz przerabiane . Jak poniżej piszą w postach fani Tarnów za rządów Romka niczego się nie doczeka tylko długów które już są. Banki nie darują trzeba płacić Kto mieszkaniec Tarnowa.
     • keotarnów Zgłoś komentarz
      jeszcze ze dwie kadencje romka i moze w 2030 awansujemy.
      Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
      ×
      Sport na ×