KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Żużel. Wybrzeże szuka talentów w okolicy. Kluczem systematyczne treningi

Od wielu lat z lepszym lub gorszym skutkiem prowadzone jest szkolenie u podstaw w Gdańsku. Krystian Plech przyznał, że jego celem jest budowa jak najbardziej profesjonalnej szkółki. Młodzi zawodnicy garną się do żużla.
Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski
Krystian Plech WP SportoweFakty / Wiesław Wardaliński / Na zdjęciu: Krystian Plech

W ostatnim czasie doszło do kilku reform w kwestiach szkolenia w Gdańsku. Treningi szkółki na mini torze zaczął prowadzić Marcel Szymko. - Zdecydowaliśmy się na zmianę w trakcie sezonu. Ten temat kulał, a to mój konik którym żyję. Chcę pomóc tym chłopakom. Potencjalnych juniorów w okolicy Gdańska jest dużo, ale trzeba przy tym pochodzić i postarać się. W momencie, w którym rozpoczęły się systematyczne treningi, które prowadzi Marcel Szymko, rodzice są zadowoleni - powiedział Krystian Plech, menedżer ds. sportowych i marketingowych Zdunek Wybrzeża Gdańsk.

Szkolenie u podstaw dzieci od 5. do 13. roku życia to etap przygotowania do jazdy w pierwszej drużynie. Gdańszczanie chcą zobrazować gdzie docelowo mają skończyć aspirujący zawodnicy. - Ciekawostką jest to, że w ramach nagrody zawodnicy trenujący miniżużel jako pierwsi poznali nowy zespół. Byli z nami na obiedzie i mogli spotkać się z pierwszą drużyną. Liczmy że pojawi się ich coraz więcej, byśmy nie musieli ściągać zawodników z Polski - dodał Plech.

Piotr Gryszpiński udowodni, że jest wart pieniędzy, które na niego wyłożono. Zobacz więcej!

W 2019 roku jedynym wychowankiem Wybrzeża, który zdał licencję żużlową był Amadeusz Szulist. Zawodnik ten nie zaczynał od miniżużla, po zaledwie 5 miesiącach treningów na dużym torze zdał licencję. - To osoba chcąca jeździć, dba o sprzęt i warto w niego inwestować. Ja dopóki będę mógł coś powiedzieć w tym klubie, zrobię wszystko by miniżużel tutaj był na wysokim poziomie. Jestem zadowolony z pracy Marcela i z tego jak to funkcjonuje. Mam nadzieję, że doczekamy się kolejnych wychowanków i licencji na minitorze - podkreślił Krystian Plech.

- Z racji że zaczęło się zgłaszać coraz więcej osób do klubu, musieliśmy stworzyć regulamin i zasady. Jako klub staramy się pomóc tym, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę z żużlem. Na tyle na ile nas stać, chcemy zapewnić trenowanie w naszym klubie. Cały czas szukamy na to środków i zachęcamy sponsorów do wsparcia, to miłe dla oka jak chłopacy z naszych stron się rozwijają i odnoszą pierwsze sukcesy. Koszty uprawiania sportu żużlowego są ogromne. Moim punktem honoru jest zbudowanie szkółki na wysokim poziomie. Teraz robiliśmy wietrzenie magazynu i nie mamy za dużo sprzętu. Chcę tu przy okazji zaprosić firmy do współpracy, wspólnie jesteśmy w stanie to odbudować - dodał.

Kacper Gomólski: Mamy jeszcze większy potencjał. Zobacz więcej!

Młodzi żużlowcy w porównaniu do innych adeptów sportów motorowych pomimo ograniczonych możliwości klubu i tak mają spory komfort podczas pierwszych kroków w speedwayu. - Mamy dostępność do toru i systematyczne treningi. Można kupić podstawowe motocykle motocrossowe, których żywotność jest dużo dłuższa i można je skonfigurować na żużlówkę. Koszty nie są aż takie duże, ale to mimo wszystko sport motorowy. Na ile możemy pomóc, chcemy to zrobić, by doczekać się kolejnych naszych wychowanków - podsumował Krystian Plech.

ZOBACZ WIDEO Żużel. Bartosz Zmarzlik o sukcesie, drodze do złota i marzeniach, które się spełniają

Czy Zdunek Wybrzeże ma potencjał by szkolić młodzież na wysokim poziomie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×