Żużel. Kosmetyczne zmiany w Wielkiej Brytanii. "Wzięliśmy pod uwagę głos kibiców"

15 listopada zatwierdzono nowy regulamin rozgrywek w Wielkiej Brytanii. Oficjalnie przedstawiono drużynę Sheffield Tigers jako nowy zespół w Premiership. Do drugiej klasy rozgrywkowej zejdzie za to Poole Pirates.

Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
mecz Championship / Na zdjęciu: mecz Championship
Nową drużyną w Championship będzie ekipa Kent Kings, do tej pory ścigająca się na poziomie National League. Najprawdopodobniej na drugim poziomie rozgrywek w Wielkiej Brytanii wystartuje 12 zespołów. Na tę chwilę nie wiadomo jednak, czy Newcastle Diamonds przystąpi do rywalizacji. "Diamentom" przyznano okres karencji, aby klub miał szansę na rozwiązanie bieżących problemów.

Uczestnicy Championship podzieleni zostaną na dwie grupy - Północną i Południową. Z pozostałymi klubami ze swojej sekcji ścigać się będą czterokrotnie (dwa razy u siebie i na wyjeździe). Z zespołami spoza swojej grupy odjadą mecz i rewanż - łącznie każdy będzie miał zaplanowane 32 spotkania. W fazie play-off wystąpi sześć ekip.

Czytaj także: Jarosław Hampel lub Brady Kurtz w Rybniku? Temat pojawi się najwcześniej w kwietniu

Ustalono, że mecze Premiership odbywać się będą bez zmian - w poniedziałki i czwartki. W pozostałe dni natomiast rywalizować będą zespoły z Championship. Utrzymano także przepisy o KSM. Limit wyniesie 42,50 dla Premiership i 41,00 dla Championship.

ZOBACZ WIDEO: Eliminacje Euro 2020. Izrael - Polska. Kownacki z szacunkiem o rywalach. "Ich atak imponuje skutecznością"

- Kibice dali nam do zrozumienia, że nie chcą, aby majstrowano przy przepisach. Wzięliśmy to pod uwagę - powiedział Rob Godfrey, promotor Scunthorpe Scorpions w rozmowie ze speedwaygb.co.

Oprócz rozgrywek ligowych, zaplanowano zmagania w Premiership Supporters Cup, Championship Knockout Cup oraz Championship Shield. Terminarz nie został jeszcze ustalony. Wiadomo, że sezon 2020 rozpocznie się w połowie marca.

Czytaj także: Jaimon Lidsey z Pucharem Jasona Lyonsa. Szymon Szlauderbach ósmy w Mildurze

Uczestnicy rozgrywek w Wielkiej Brytanii:

Premiership:

Belle Vue AcesIpswich Witches, Kings Lynn Stars, Peterborough Panthers, Sheffield Tigers, Swindon Robins, Wolverhampton Wolves

Championship:

Północ: Berwick Bandits, Edinburgh Monarchs, Glasgow Tigers, Newcastle Diamonds*, Redcar Bears, Scunthorpe Scorpions

Południe: Birmingham Brummies, Leicester Lions, Eastbourne Eagles, Kent Kings, Poole Pirates, Somerset Rebels

National League:

Szczegóły dotyczące trzeciego poziomu rozgrywek w Wielkiej Brytanii zostaną ustalone 26 listopada.

KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>

Czy żużlowe władze powinny brać pod uwagę głos kibiców przy ustalaniu regulaminu?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×