Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Czerwiec i lipiec bez żużla w Rzeszowie. Powodem modernizacja stadionu

W czerwcu i lipcu stadion przy Hetmańskiej w Rzeszowie będzie przechodził modernizację. W tym okresie z obiektu nie będzie mogło korzystać m.in. Rzeszowskie Towarzystwo Żużlowe.
Dawid Borek
Dawid Borek
Karol Baran szykuje się do startu WP SportoweFakty / Marcin Inglot / Na zdjęciu: Karol Baran szykuje się do startu

Prace, z powodu których na dwa miesiące zostanie zamknięty Stadion Miejski w Rzeszowie, będą związane z instalacją systemu podgrzewania murawy i jej całkowitą wymianą. Zabieg jest konieczny, by w przypadku awansu do I ligi rzeszowskie kluby piłkarskie otrzymały licencję na grę na zapleczu PKO Ekstraklasy.

Wynikające z modernizacji utrudnienia odczują też żużlowcy RzTŻ Rzeszów, którzy w czerwcu i lipcu nie będą mogli korzystać ze swojego domowego obiektu. - Jesteśmy gotowi rozmawiać z PZPN-em i PZM-otem, aby w terminarzach uwzględniły kwestie związane z przebudową naszego stadionu, zresztą takie informacje już wcześniej im przekazaliśmy - tłumaczy Stanisław Sienko, wiceprezydent Rzeszowa, dla Nowiny24.pl.

- Były przypadki, nawet w ekstralidze, że drużyny z powodu prac na ich stadionach rozgrywały mecze tylko na wyjeździe. Teraz też można się będzie porozumieć z klubami, aby na czas wyłączenia stadionu, żużlowcy jeździli na wyjeździe, a po zakończeniu robót albo przed ich rozpoczęciem można będzie jeździć w Rzeszowie. Na pewno do końca maja i od 1 sierpnia będzie można jeździć w Rzeszowie - zapewnia Sienko.

ZOBACZ WIDEO Żużel. Bartosz Zmarzlik o sukcesie, drodze do złota i marzeniach, które się spełniają

Wcześniej - na wiosnę - na Stadionie Miejskim w Rzeszowie wykonane zostanie nowe oświetlenie. Część elementów będzie zawieszona na dachu trybuny, ponadto zostaną zainstalowane dwa nowe słupy poza torem. Z punktu widzenia RzTŻ najważniejsze jest, że podczas prac nie będzie ingerencji w żużlowy owal.

Na tę chwilę w kadrze RzTŻ Rzeszów jest dziewięciu seniorów (Stanisław Burza, Ilja Czałow, Adam Ellis, Kenneth Hansen, Patrick Hansen, Edward Mazur, Marcin Rempała, Patryk Rolnicki i Dawid Stachyra) oraz trzech juniorów (Mateusz Majcher, Konrad Miłkoś i Patryk Zieliński). Rzeszów wraca do rozgrywek ligowych po rocznej absencji.

Zobacz też:
Wiceprezes RzTŻ dziękuje i prosi o więcej. Wkrótce poznamy ceny biletów i karnetów
Żużel. Transfery. Hity i kity. RzTŻ nie poszedł drogą Ireneusza Nawrockiego. Metoda małych kroków

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (4):
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×