Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Żużel. Radny Tarnowa mówi, że w 2020 roku nie będzie remontu stadionu Unii. Jest reakcja miasta

Dawid Solak, tarnowski radny z klubu PiS, publicznie stwierdził, że w 2020 roku nie doczekamy się remontu stadionu Unii Tarnów. Na jego wypowiedź zareagowały miejskie władze. Zamieszania ciąg dalszy.
Dawid Borek
Dawid Borek
Stadion Unii Tarnów WP SportoweFakty / Tomasz Madejski / Stadion Unii Tarnów

- W budżecie zaproponuję środki finansowe na remont stadionu już na przyszły rok. Myślę, że mógłby się on rozpocząć w 2020 roku i pierwszy etap byłby gotowy w 2021. Czeka nas debata budżetowa, dlatego myślę, że z konkluzjami powinniśmy poczekać na decyzje radnych - mówił dwa tygodnie temu dla Radia Kraków prezydent Roman Ciepela (więcej TUTAJ).

Zdaniem Dawida Solaka, tarnowskiego radnego z klubu PiS, z remontu Stadionu Miejskiego w Tarnowie w 2020 wyjdą nici. Powód: pieniądze, a właściwie ich brak.

- Pan prezydent powinien odważnie powiedzieć mieszkańcom, że remontu Stadionu Miejskiego nie będzie. Nie ma na to pieniędzy. W przyszłorocznym budżecie zapisano na to - uwaga - 500 tysięcy złotych… Pieniądze były, lecz zostały wydane na inne cele, m.in. na remont hali Jaskółka. Pod względem inwestowania w działania prorozwojowe rozmieniliśmy się ostatnio na drobne - powiedział Solak w Radiu RDN.

ZOBACZ WIDEO Grzegorz Zengota zszokował kibiców. "Lekarz w Polsce widząc moją nogę zbladł"

Zobacz też: Żużel. Samorządy tną wydatki. Mniejsza kasa dla klubów żużlowych, Lublin finansowym "El Dorado"

Sebastian Stepek, radny z Koalicji Obywatelskiej, także stwierdził, że remontu Stadionu Miejskiego prawdopodobnie nie będzie. Na te doniesienia zareagowały władze miasta, które zarzuciły radnemu Solakowi wprowadzanie w błąd opinii publicznej.

Fragmenty oświadczenia Ireneusza Kutrzuby, rzecznika prasowego prezydenta Tarnowa:

"Po pierwsze nieprawdą jest, że remontu stadionu nie będzie. Prezydent Roman Ciepiela w roku 2015 wprowadził do Wieloletniej Prognozy Finansowej kwotę 40 mln na modernizacje stadionu miejskiego, radni prognozę zatwierdzili i kwota ta jest obowiązującą do dzisiaj. Przypomnijmy, iż na podstawie tego zapisu ogłoszony został przetarg, lecz oferty zainteresowanych inwestycją wykonawców ponad dwukrotnie przekroczyły zarezerwowaną na stadion kwotę, więc władze miejskie postanowiły ograniczyć zakres prac i rozłożyć modernizację na etapy.

[...]

Natomiast jeżeli chodzi o budowę Stadionu Miejskiego to jest już nowy projekt inwestycji podzielonej na etapy, obecnie miasto oczekuje na kosztorys inwestorski. Projekt budowlany jest uzgodniony zarówno z Polskim Związkiem Piłki Nożnej jak i z żużlową Ekstraligą.

Pół miliona złotych zapisanych w budżecie na przyszły rok to kwota na pierwsze prace wykonawcze, bo są realne przesłanki, że po otrzymaniu tzw. decyzji środowiskowej szybko rozpisany zostanie przetarg na pierwszy etap modernizacji, a na budowie w przyszłym roku zostanie wbita pierwsza łopata. Oczywiście może być wykonany szerszy zakres prac o znacznie większej wartości, ale płatności za nie nastąpią w roku 2021.

W pierwszym etapie modernizacji wyremontowana ma być płyta stadionu i tor żużlowy (łącznie z wykonaniem drenażu), w kolejnych dwóch – trybuny oraz zaplecze, na końcu trybuna główna.

Oczywiście władze miejskie nadal szukają zewnętrznego wsparcia na sfinansowanie inwestycji. Gdyby takowe udało się uzyskać, tempo modernizacji mogłoby być znacznie szybsze. Dotychczasowe prośby i apele pod adresem ministra sportu nie dały żadnych efektów."

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty

Komentarze (9):

 • CZARRNY Zgłoś komentarz
  Pytam dlaczego usuwacie komentarze? czy nie mogę napisać że Tarnowianie wybrali nieudacznika na prezydenta? Co Ciepiela zadzwonił a może wy jesteście zwolennikami PełO, no tak WP wiadomo.
  Czytaj całość
  A napisałem tylko że trzeba było na Koprowskiego głosować z PiSu, ruszyć te 4 litery a nie teraz biadolą że z ministerstwa sportu nic nie dostaną. Jak można wybrać takiego gościa który miał 5 lat czasu a stadion czescy trybun odgrodzona taśmą bo groziła zawaleniem. I to szło w Polskę przez TV taka wizytówka Tarnowa a co z tym zrobił Ciepiela a no nic. Ale nie o stadion tylko tu chodzi, Tarnów się zwija od lat takich mamy włodarzy. Bezrobocie niskie płace ludzie stąd uciekają a wy Tarnowianie wybieracie Ciepiele na drugą kadencję? Nie chodźcie na wybory, lepiej na grilla co? to potem nie płaczcie bo urzędnicy wybiorą za was by zachować cieple ciepielowe stołeczki. Fajna była drużyna nawet w tamtym roku szkoda Kułakowa no ale jechali bez celu w Play offach , teraz będzie to samo. Wystarczy trochę poprawić , wyremontować, nie trzeba nam motoareny. A wy włodarze extraligi róbcie tak dalej, wymagania nie wiem jakie to ośrodki będą padać co już się dzieje. Ma być tor bezpieczny , bandy, oświetlenie, warunki przyzwoite i tyle a jak kogo stać to niech i krzesełka ze złota robi. Cała nadzieja że ten skład coś pojedzie i wynikami zmusi tych nieudaczników do działania , bo jak słabo pojadą to druga liga albo koniec żużla w Tarnowie.
  • RECON_1 Zgłoś komentarz
   Ja się zastanawiam ile pieniędzy do tej pory pochlonely te wszystkie projekty itp? Podejrzewam że z tego już byłaby fajna sumka,zawirowania wokół stadionu tylko pokazują nieudolność
   Czytaj całość
   zarządzających miastem i ludzi którzy próbują coś na tym ugrać dla siebie.
   • Dawid.B Zgłoś komentarz
    Stadion jest jaki jest, każdy kto był to widzi, popatrzmy na stadiony w Anglii czy Niemczech w takim Teterow odbywają się zawody cyklu GP a ludzie siedzą na kocach i leżakach. Jasne fajnie
    Czytaj całość
    by było zasiadać na takim stadionie jak w Toruniu, Wrocławiu czy w Łodzi ale po co na siłę . Panowie z ekstraligi zluzujcie trochę bo przez wasze warunki co do stadionów i infrastruktury robią się chore a chodzi o to chyba żeby tor był bezpieczny a taki w Tarnowie jest. W tym roku padły dwa ośrodki Piła, Kraków podnieście jeszcze wymogi a będziemy mieli jak w Bundeslidze czyli 4 zespoły. Fakt sypie się nam tarnowskie Jaskółcze Gniazdo ale mi kibicowi nie przeszkadza siedzieć na deskach czy że kurzu trochę poleci na wirażu i póki w Tarnowie będzie słychać warkot silników i zapach metanolu będę kibicem mojej kochanej Uniuni nawet jakby mieli jeździć ósmej lidze i siedzieć było na wałach nie zależnie od tego jaki będzie Prezes klubu i władze miasta
    • delek Zgłoś komentarz
     Ekspert pisowski od wszystkiego Solak... Chłopcze, zadbaj lepiej o swoją opinię, bo pół miasta wie, co robiłeś.
     • sympatyk żu-żla Zgłoś komentarz
      Widziałem już kilka makiet stadionu Miejskiego .Dalej z tego nic nie będzie.Azoty miały stadion w swojej pieczy .Dyrektor naczelny Ścigała stwierdził że jest to zbędny balast dla
      Czytaj całość
      zakładu co się dało pozamieniał w spółki ludzi pozwalniał ,Spółki utworzone nie miały zleceń na wykonanie pracy od zakładu jak to było wcześniej, już nie istnieją zbankrutowały poza siatką oddał miastu za długi wobec miasta To po co teraz Azotom rumowisko stadionowe,To że w radzie miasta jest zlepek nieudaczników to fakt.Co do wyborów Koprowskiego z PISU nie przeszedł wyborach gdyż ludzie wiedzą dla czego odszedł z lepszej posady Warszawie niż być prezydentem miasta .Tarnów był województwem dobrze się miał o to dbali senatorowie i posłowie,oraz byli dobrzy gospodarze .Tarnów się stacza w prowincję to jest fakt .Nie ma gospodarzy senatorowie i posłowie mają gdzieś EURO POSŁOWIE nawiedzali Tarnów jak chcieli głosy teraz mają Tarnów gdzieś .Rozmawiając z mieszkańcami Tarnowa tak mówią jak widzą. Obligacje prezydent chce wystawić jak pisze w prasie Tarnów zadłużony,płace niskie wszyscy uciekają z miasta w Polskę lub w świat,gdyż za tą samą pracę zarobią więcej .
      • wejss Zgłoś komentarz
       Złożyć propozycje Azotom żeby odkupiły stadion. Poradzą sobie z remontem znacznie lepiej.
       • mixer80 Zgłoś komentarz
        Tarnowskie władze i tarnowscy radni to zlepek nieudaczników , pozbawionych jakichkolwiek kompetencji. Równie dobrze można by na ich miejsce posadzić przypadkowych ludzi z ulicy.Dlatego
        Czytaj całość
        Tarnów jest w głębokiej D..... . pod każdym względem. Teraz doprowadzą jeszcze do upadku żużla. Jedynej dumy Tarnowa. Jedynej rzeczy z której Tarnowianie mogli być dumni i jedynej drużyny która jest znana dla całej Polski. Kiedyś była znana z sukcesów ,jeździły w niej światowe gwiazdy. Teraz jest znana z nieudolnego prezesa i zarządu , zaraz zacznie być znana nieudolnych władz miasta które nie potrafią zbudować stadionu.
        • mikeburza Zgłoś komentarz
         Jeżeli nic nie ruszy jesienią 2020 roku to tylko patrzyć jak Tarnowski żużel w 2022/23 roku zniknie z mapy Polski. I taka jest prawda. A to już czas pokaże. Mam nadzieję,że tak się
         Czytaj całość
         niestanie.
         • Nίghtmare Zgłoś komentarz
          operowanie liczbami - milionami - dziesiatkami tysioncuf - za rok - za dwa - jedni muwiom to drudzy tamto ras jest ras nie ma i ciekawośc kiedy żużel w taki ośrodku jak tarnów ... zaniknie?
          Czytaj całość
          :(
          Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
          ×
          Sport na ×