Żużel. Wolfe Wittstock czeka trudne zadanie. Nadzieją Renat Gafurow i młodzieżowcy (analiza)

Przed Wolfe Wittstock debiutancki sezon na polskich torach. Podopiecznych trenera Piotra Śwista czeka trudne zadanie, a ciężar zdobywania punktów spoczywał będzie m.in. na Renacie Gafurowie.

Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
Renat Gafurow WP SportoweFakty / Grzegorz Jarosz / Na zdjęciu: Renat Gafurow

Oceniamy siłę Wolfe Wittstock przed sezonem 2020 w 2. Lidze Żużlowej (skala 1-6).

***

SENIORZY KRAJOWI

Frank Mauer zbudował w Wittstocku niezwykle szeroki skład, z którego wypadnie pięciu zawodników. Zgodnie z regulaminem klub może zakontraktować dziesięciu seniorów, tymczasem "Wilki" mają ich obecnie aż piętnastu. Krajowa formacja nie jest mocną stroną niemieckiego zespołu. Starty w polskiej lidze ma na swoim koncie Tobias Busch, ale w ostatnich sezonach miał spore problemy z załapaniem się do któregoś z klubów. Ponadto zawodnikom takim jak Steven Mauer, Dominik Moeser czy Sandro Wassermann daleko do miana ligowych potentatów. Czeka ich niezwykle trudna przeprawa.

Ocena: 3-

SENIORZY ZAGRANICZNI

Najbardziej doświadczonym obcokrajowcem w składzie Wolfe Wittstock jest Renat Gafurow, który w ostatnich dwóch sezonach reprezentował barwy Arged Malesa TŻ Ostrovia. Ostatnie rozgrywki nie były dla niego udane i starty w 2. LŻ z pewnością pomogą mu w odbudowaniu formy. Razem z nim z Ostrovii do Wolfe przeszedł Marcin Kościelski, przed którym pierwszy sezon w gronie seniorów. Wychowanek toruńskiego klubu dobrze czuje się na torze w Wittstocku. Do klubu trafił także m.in. duński talent Marius Nielsen czy Rosjanin Iwan Bolszakow.

Ocena: 3+

Czytaj także: Apator Toruń ogłosił ceny biletów i karnetów. Wywołało to burzę wśród kibiców

JUNIORZY

Pozyskanie klasowego młodzieżowca w 2. Lidze Żużlowej jest zadaniem karkołomnym. Tymczasem w Wittstocku jeździć będą utalentowani Lukas Baumann i Lukas Fienhage, który startował już w IMŚJ. Ponadto gościnnie zespół zasili Ben Ernst. Być może swoją szansę otrzyma Celine Liebmann - aktualnie najlepsza zawodniczka na świecie. Ścigała się już w Nice Cup, gdzie regularnie pokonywała polskich młodzieżowców, poznała także kilka torów.

ZOBACZ WIDEO Żużel. Bartosz Zmarzlik o sukcesie, drodze do złota i marzeniach, które się spełniają

Ocena: 4-

Czytaj także: Straty niepowetowane i brak armat. Na Łotwie pewną nadzieją jest młodzież (analiza)

TRENER

Największa niewiadoma w ekipie "Wilków". Piotr Świst ma za sobą niezwykle długą karierę zawodniczą. W roli trenera pracował krótko - prowadził szkółkę w Polonii Piła. Szybko jednak zrezygnowano ze współpracy z uwagi na liczne tarcia do jakich dochodziło pomiędzy nim a zarządem. Ostatnio pracował w roli eksperta telewizyjnego, pomagał także Oskarowi Roweckiemu. Samodzielnie poprowadzi ligową drużynę po raz pierwszy, dlatego nie otrzymał oceny.

Bez oceny

KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>

Czy Wolfe Wittstock awansuje do fazy play-off 2. Ligi Żużlowej?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×