Żużel. Amatorzy po raz kolejny rozdali Złote Zębatki. Mirosław Jabłoński w roli prowadzącego

W minioną sobotę, już po raz kolejny, odbyła się Gala Żużlowców-Amatorów, podczas której rozstrzygnięto plebiscyt Złote Zębatki. W nowej roli sprawdził się Mirosław Jabłoński, który wcielił się w prowadzącego tę imprezę.

Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
Laureaci Złotych Zębatek 2019 WP SportoweFakty / Krzysztof Urban / Laureaci Złotych Zębatek 2019
Gala Żużlowców-Amatorów odbywa się nieprzerwanie od 2017 roku. 7 grudnia w Rzgowie k. Łodzi miała miejsce już trzecia edycja, którą po raz drugi połączono z plebiscytem Złote Zębatki. Warto podkreślić, że z roku na rok żużel amatorski w Polsce się rozwija i cieszy coraz większym zainteresowaniem.

W tegorocznej imprezie wzięło udział aż 120 osób - zawodników, kibiców i zaproszonych gości. Pojawili się przedstawiciele wszystkich ośrodków amatorskich w Polsce.

Tym razem Złote Zębatki przyznane zostały w pięciu kategoriach: najlepszy zawodnik, najsympatyczniejszy, objawienie sezonu, najbardziej widowiskowa jazda oraz najlepsza runda cyklu Kaczmarek Electric Speedway Cup 2019.

- Miejsca na galę rozdysponowane zostały praktycznie w dwa dni. W trakcie imprezy zaprezentowane zostały także relacje foto i wideo z najlepszymi momentami z całego cyklu. Warto podkreślić, że różnice punktowe pomiędzy zwycięzcą a resztą stawki we wszystkich kategoriach, były znaczne - powiedział organizator gali Andrzej Wnęk.

ZOBACZ WIDEO Cieślak o odejściu Miedzińskiego z Włókniarza. "Dużo do powiedzenia miał jego sponsor"

W rolę prowadzącego galę wcielił się Mirosław Jabłoński, dla którego nie było to pierwsze zetknięcie z żużlem w wydaniu amatorskim. 4 maja, przy okazji I rundy KESC w Gnieźnie, pełnił obowiązki sędziego. - Już wiem, dlaczego Gniezno nie zostało najlepszą rundą, bo ja tam sędziowałem i byłem upierdliwy - skomentował żartobliwie Jabłoński.

Nagrodę dla najlepszej rundy po raz drugi z rzędu zgarnęli organizatorzy turnieju w Libercu. Przypomnijmy, że w sezonie 2019 amatorzy mieli okazję rywalizować w dwudniowej imprezie w Czechach - najpierw miało miejsce historyczne ściganie po sześciu spod taśmy w Pardubicach, a dzień później rozegrano zmagania w Libercu.
Mirosław Jabłoński (fot. Krzysztof Urban) Mirosław Jabłoński (fot. Krzysztof Urban)
- Duże słowa uznania należą się Andrzejowi Wnękowi, bo to on wprowadził żużel amatorski na salony. Był pomysłodawcą cyklu Kaczmarek Electric Speedway Cup. Włożył ogrom pracy i zaangażowania w promocję dyscypliny i utrzymanie koleżeńskich relacji pomiędzy klubami - powiedział w rozmowie z WP SportoweFakty prezes AKŻ Speedway Ostrów, Cezary Kozanecki.

- Z roku na rok impreza organizowana jest z coraz większym rozmachem. Cieszy się dużym zainteresowaniem zarówno wśród zawodników, jak i kibiców. To właściwie jedyna okazja, aby wszyscy amatorzy z całego kraju spotkali się poza torem i mogli wspólnie bawić się do białego rana - dodał Kozanecki.

Przy okazji gali podsumowano także dwa lata istnienia cyklu Kaczmarek Electric Speedway Cup, który przechodzi do historii. Ponadto zakończenie przygody z amatorskim żużlem w roli zawodnika ogłosił Krzysztof Urban, fotograf portalu WP SportoweFakty.

Nagrodzeni w plebiscycie Złote Zębatki 2019:

Najlepszy zawodnik: Dawid Bazanowski (AKS Leszczyńskie Byki)

Najsympatyczniejszy zawodnik: Krzysztof Urban (Old Boys Bydgoszcz)

Najefektowniejsza jazda: Fabian Stawiński (Opole)

Objawienie sezonu: Jarosław Bawłowicz (AKS Chóragan Zielona Góra)

Najlepsza runda Kaczmarek Electric Speedway Cup: Liberec

Nagrodzeni Małymi Złotymi Zębatkami:
Cezary Kozanecki (AKŻ Speedway Ostrów)
Mateusz Kozanecki (AKŻ Speedway Ostrów)
Błażej Skrzeszewski (AKŻ Waleczne Orły Gniezno)
Roman Kamiński (AKS Leszczyńskie Byki)
Krzysztof Urban (Old Boys Bydgoszcz)
Kamila Sury-Wolniewicz (Śląsk Świętochłowice)
Natalia Walczak-Ignaszak (AKŻ Rawicz)
Andrzej Lewandowski (Grudziądz)

Czytaj także:
Grand Prix w Togliatti pod znakiem zapytania. Mistrzowie z Rosji pojadą pod neutralną flagą
Zimowy paradoks zawodnika. Nie zarabia, a ponosi ogromne wydatki

KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>

Czy chciałbyś/chciałabyś spróbować swoich sił w żużlu amatorskim?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×