Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Żużel. Unia Tarnów od pięciu lat bez juniorów z zewnątrz. To się raczej nie zmieni, bo rosną kolejne talenty

Unia Tarnów spełniła wymogi szkoleniowe za lata 2017 - 2019. To efekt szerokiej współpracy z UKS Jaskółki. Szkolenie idzie tam pełną parą. Aktualnie w klubie trenuje 10 chłopców, a to gwarantuje dopływ świeżej krwi również w kolejnych sezonach.
Jarosław Galewski
Jarosław Galewski
Młodzież z UKS Jaskółki oraz trenerzy Paweł Baran i Mirosław Cierniak Materiały prasowe / Młodzież z UKS Jaskółki oraz trenerzy Paweł Baran i Mirosław Cierniak

UKS Jaskółki już w 2014 roku podpisały umowę o współpracy z Unią Tarnów, która jest realizowana do dziś. Od pięciu sezonów w Tarnowie w ogóle nie posiłkują się młodzieżowcami z zewnątrz. W najbliższej przyszłości to się nie zmieni, bo klub ma bardzo konkretne plany.

Niedawno licencje w klasie 250cc zdobyło dwóch zawodników, którzy wywodzą się z UKS Jaskółki. Patryk Nater, jak i Piotr Świercz odjechali już sporo imprez i w przyszłym roku przesiądą się na motocykle o pojemności 500cc. Obaj powinni przystąpić do egzaminu na licencję, a po jego zdaniu trafić do Unii Tarnów, gdzie rozpoczną starty w zawodach młodzieżowych. - To pokazuje, że systematycznie pracujemy z młodzieżą. Chciałbym bardzo podziękować za pomoc trenerowi Pawłowi Baranowi, bo nasza współpraca układa się naprawdę świetnie. Wypracowany model zdaje egzamin - mówi nam Mirosław Cierniak z UKS Jaskółki.

Zobacz także: Apator ten jeden raz zarobi na spadku z PGE Ekstraligi. Dziwne, ale prawdziwe

- Warto dodać, że czterech adeptów z UKS Jaskółki już w przyszłym roku rozpocznie treningi na dużym torze na motocyklach o pojemności 250cc. Pierwsza drużyna Unii Tarnów nie musi zatem obawiać się o dopływ świeżej krwi - tłumaczy Cierniak. - Tych czterech adeptów już od początku grudnia przygotowuje się do sezonu z pierwszą drużyną - wyjaśnia trener Paweł Baran. - Zajęcia opieramy o wcześniej opracowany plan szkoleniowy, który został skonsultowany z profesorami prowadzącymi zajęcia na AWF w Krakowie - dodaje.

UKS Jaskółki mogą również pochwalić się całkiem niezłym sprzętowym. - Na obecną chwilę klub dysponuje motocyklami do miniżużla o pojemności 125cc dla najmłodszych adeptów czarnego sportu. Mamy także motocykle pitbike oraz z silnikami Jawa 250cc. Rozwijamy się, a jest to możliwe głównie dzięki wsparciu sponsorów naszego klubu, UM Tarnów oraz głównego partnera, czyli Grupy Azoty - tłumaczy trener Cierniak.

Zobacz także: Sajfutdinow może się zdenerwować i zacznie jeździć jako Polak. Obywatelstwo ma

Dodajmy, że UKS Jaskółki pracują z młodzieżą nie tylko w trakcie sezonu żużlowego. Niebawem w klubie rozpoczną się zajęcia ogólnorozwojowe. - Od stycznia będziemy trenować na sali gimnastycznej, a w lutym prawdopodobne zorganizowany zostanie mini obóz w Szczawnicy - podsumowuje Cierniak.

ZOBACZ WIDEO #MagazynBezHamulców. Prezes Włókniarza w ogniu pytań o Drabika, Cieślaka i Doyle’a

Czy Unia Tarnów dobrze pracuje z młodzieżą?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (10)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×