KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Żużel. #MagazynBezHamulcow: Czy PGG ROW się wycofa? Ekstraliga może wezwać prezesa Mrozka na dywanik

Dariusz Ostafiński, szef żużla na WP SportoweFakty, zaprasza na dyskusję o kłopotach PGG ROW-u Rybnik z miejską dotacją i możliwym wycofaniu się z PGE Ekstraligi. #MagazynBezHamulcow już w czwartek o godz. 18.
Kamil Hynek
Kamil Hynek
mecz PGG ROW - Arged Malesa WP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / Na zdjęciu: mecz PGG ROW - Arged Malesa

Redaktor Ostafiński wyrzucił telefon do rzeki i w tym tygodniu sam się rozprawia z najciekawszymi tematami ostatnich dni. Ten najbardziej gorący dotyczy przysłowiowej bomby, która wybuchła w rybnickich gabinetach klubowych.

Spróbujemy odpowiedzieć na pytania, na ile w wyniku problemów z rozliczeniem miejskiej dotacji realna jest groźba, że klub w najlepszym wypadku wycofa się z PGE Ekstraligi, a mówi się nawet o definitywnym upadku żużla w Rybniku. Przynajmniej przy panującym układzie, z prezesem Krzysztofem Mrozkiem u steru. Jakie błędy popełnił Mrozek, co źle zrobił prezydent Kuczera. I dlaczego strategia miasta dla klubu jest zła, a prezes jest Syzyfem?

CZYTAJ TAKŻE: Czy Włókniarz będzie musiał oddać Doyle'a do Apatora?

Obiektywnym okiem spojrzymy na całą sprawę. Spróbujemy zanalizować ponadto, kto robi z prezesa Mrozka ekonomicznego analfabetę i czy przy przeprowadzaniu kontroli zabrakło komuś dobrej woli. Czy obniżenie lub całkowite odebranie dotacji przez prezydenta Piotra Kuczerę doprowadzi do katastrofy. Być może to czas i dobry przykład, aby na poważnie zastanowić się nad rozwiązaniem kwestii wspierania klubów przez samorządy.

ZOBACZ WIDEO Żużel. #MagazynBezHamulców. Prezes Włókniarza w ogniu pytań o Drabika, Cieślaka i Doyle’a

Sprawdzimy czarny scenariusz i zbadamy jakie mogą być konsekwencje ewentualnego wycofania się ROW-u z rozgrywek PGE Ekstraligi. Czy spółka rozpisze konkurs na dziką kartę i kto oprócz Apatora byłby w stanie do niego wystartować.

Czy saga o tym gdzie wylądują bracia Curzytkowie skończy się na Betard Sparcie Wrocław? Czy ZKS Stal jest rzeczywiście krystalicznie czysta i czy nie zmienia reguł w trakcie gry, tak jak to utrzymują jej działacze? 

CZYTAJ TAKŻE: Fogo Unia rok temu popełniła błąd. Teraz została z jednym juniorem

Będzie też o innym juniorze, o którym od schyłku sezonu do teraz jest głośno. Jeszcze przed świętami dojdzie do spotkania na szczycie Rafała Karczmarza z prezesem Stali Gorzów Markiem Grzybem. Po nim dowiemy się, czy panowie dogadali się i junior, który zapowiedział zakończenie kariery wróci do uprawiania żużla.Czy obejrzysz #MagazynBezHamulcow?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (31)
 • Machnik Zgłoś komentarz
  Ciekawa jestem komu tak naprawdę zależy żeby ROW upadł...na Śląsku napewno nikomu. Hmm...została "warszawka " albo wyżej. Rybnik da sobie radę, zawsze dawał to i teraz
  Czytaj całość
  też.
  • Champi Zgłoś komentarz
   ROW pojedzie w Extralipie trzymam kciuki kibic Wybrzeża i Sparty pozdrawiam Rybnik .
   • Twardzi jak STAL Zgłoś komentarz
    Panie Darku! Nie śpimy! Pijemy! tfu tfu Piszemy miało być!:}}}}}}}}}
    • Cysio Zgłoś komentarz
     Patoostafiencja ;)
     • comboj Zgłoś komentarz
      Redaktor Ostafinski uszy w lodowce trzyma?
      • Twardzi jak STAL Zgłoś komentarz
       Wrzucił telefon do rzeki??:} hahahahaha No wszak imieniny dziś!:}}}}}}}}}
       • torin Zgłoś komentarz
        Ja proszę panią prezes Terminska by nie brała udziału w tej komedii i nie stawał do konkursu o dziką kartę w Elipie.... Pojezdzijmy w I lidze i będzie spokojnie odbudowane dobre imię
        Czytaj całość
        zespołu...
        • kompozytor Zgłoś komentarz
         Ostaf, jak tam czacha,znowu ci pękła od tych manipulacji?
         • amonamarth Zgłoś komentarz
          Spoko.... Row pojedzie w EE, ale na przyszłość niech Mrozek zajmie się sprawami klubowym (dotacja) a nie naprawą bandy, maszyną startową itp.
          • obserwator SE Zgłoś komentarz
           "Redaktor Ostafiński". Pochlebca sam sobie.
           • ROW Lethwei Zgłoś komentarz
            Tu Pan ma WZORZEC jak się prowadzić ;
            • ROW Lethwei Zgłoś komentarz
             Mam propozycję dla redaktora naczelnego ; proszę założyć kanał na YouTube i uaktywnić Live czat. Popolemizujemy sobie ździebłko. Co Pan na to ?
             • Pinio70 Zgłoś komentarz
              Mam prośbę do komentatorów tego idiotycznego artykułu (jednego z wielu w tym temacie). Proszę, nie komentujcie wyczynów tego pseudodziennikarza, bo o to mu właśnie chodzi. Wzbudzić
              Czytaj całość
              sensacje jakąś plotką udając, że oparta jest na niezbitych faktach. Obiecuję, że ten mój post jest ostatnim pod jego wypocinami. Robi aferę sam, nie mając pojęcia o czym mówi. ROW przystąpi do rozgrywek Ekstraligi, a najprawdopodobniej miasto z klubem znajda sposób, żeby nie odbierać kasy. Pan redaktor jak zwykle gdzieś coś usłyszał i już konstruuje swoją absurdalną mega konstrukcję. Już widzi Apator w miejsce ROW-u, choć najprawdopodobniej Apator dowiedział się o tym z jego niby artykułu. Panie redaktorze ostafiński. Jeśli ziszczą się pańskie idiotyczne dywagacje, to na tym forum przyznam, że jest pan największym fachowcem w dziejach żużla i nawet zacznę pisać pańskie nazwisko z dużej litery. Póki co jest pan skazany na moją krytykę za wiele idiotycznych wymysłów, które pan spłodził i jak w książce "Chłopcy z Placu Broni" będę pisał pana nazwisko małą literą. Życzę więcej rozsądku, obiektywizmu, wiedzy, a przede wszystkim prawdy.
              Zobacz więcej komentarzy (6)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×
              Sport na ×