Kokpit Kibice

Żużel. Oni mogą zrobić różnicę. Punkty Rolnickiego mogą przedłużyć sezon w Rzeszowie

Transfer Patryka Rolnickiego do RzTŻ jest nazywany strzałem w dziesiątkę. Nie ma w tym grama przesady, gdyż z odpowiednią formą może się okazać liderem tej drużyny. Już w zeszłym sezonie pokazał, że na drugoligowym froncie nie jest chłopcem do bicia.
Bartosz Komsta
Bartosz Komsta
Patryk Rolnicki WP SportoweFakty / Sebastian Maciejko / Na zdjęciu: Patryk Rolnicki.

Okienko transferowe przyniosło odpowiedź, gdzie pierwszy sezon w roli seniora spędzi Patryk Rolnicki. Oczywistym było to, że nie będzie go interesowała rola rezerwowego w barwach MRGARDEN GKM Grudziądz. Najistotniejszym czynnikiem mającym wpływ na dalszy rozwój kariery jest regularność występów. Gwarantem tego jest miejsce w składzie drugoligowej drużyny. Wybór padł na odradzający się w Rzeszowie ośrodek i to właśnie kibice i działacze Rzeszowskiego Towarzystwa Żużlowego będą szczególnie oczekiwać wielu punktów Patryka Rolnickiego.

Mimo młodego wieku Rolnicki ma już doświadczenie na wszystkich polskich frontach ligowych. W sezonie 2019 reprezentował barwy wspomnianej wyżej drużyny z Grudziądza, ale krótki epizod spędził też w drużynie lokalnych rywali RzTŻ - Wilków Krosno. Wystąpił w pięciu meczach uzyskując średnią 2,042 pkt./bieg i 9,40 pkt./mecz. Uzyskana średnia okazała się być wystarczająca, aby zainteresować włodarzy Rzeszowskiego Towarzystwa Żużlowego.

Postrzeganie Rolnickiego jako transferu w dziesiątkę sprawia, że to właśnie na jego osobę będą zwrócone oczy wielu sympatyków rzeszowskiej drużyny. Sezon 2020 może się okazać dla niego nieco trudniejszy od poprzedniego. Rolnickiemu wypadnie z programu start w biegu juniorskim, w którym w sezonie 2019 w Krośnie często zdobywał łatwą trójkę. Historia zna wielu zawodników, dla których przejście w wiek seniora często oznaczało zakończenie pokaźnych zdobyczy punktowych. Ambicja i upór Rolnickiego pozwala wierzyć, że w jego przypadku może być zgoła odmiennie.

Dlaczego analizie poddano osobę akurat tego zawodnika? Jego punkty mogą mieć kluczową rolę w kontekście tworzenia potencjalnych oczekiwań względem rzeszowskiej drużyny. Jeśli Rolnicki dobrze wjedzie w sezon, a jego wyniki od początku będą powtarzalne i niegorsze niż w barwach Wilków z Krosna, to może to mieć niezwykle istotny wpływ na wejście RzTŻ do fazy play-off. Nie wszystko jednak zależy od samego Rolnickiego. Rolą szkoleniowca, którego nazwisko w Rzeszowie pozostaje wciąż nieznane, jest takie ustawienie składu meczowego, które pozwoli wyciągnąć z zawodnika jego maksimum. Mowa tu o doborze numeru startowego i funkcji lidera pary lub doparowego, ale tym niech się martwi trener. 

Jaki więc wynik wychowanka tarnowskiej Unii dałby drużynie z Rzeszowa tę tytułową różnicę? Trudno wytypować konkretną liczbę punktów, wszak na wygrany mecz składają się punkty wszystkich startujących. Można odnieść się jednak do statystyk z tegorocznego sezonu, gdy Rolnicki w barwach klubu z Krosna przywoził wspomniane wyżej średnio 9,40 pkt. na mecz. Biorąc pod uwagę to, że przyszły sezon będzie pierwszym w roli seniora, taki wynik nie byłby rozczarowaniem, a spełnieniem pokładanych w tym zawodniku nadziei. Kluczem do tego jest powtarzalność i regularność występów, a Rolnicki wpierw musi sobie wywalczyć miejsce w składzie.

ZOBACZ WIDEO Żużel. #MagazynBezHamulców. Prezes Włókniarza w ogniu pytań o Drabika, Cieślaka i Doyle’aPOLECAMY: Kup bilet na finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie

Czy uważasz, że Patryk Rolnicki może się stać czarnym koniem przyszłorocznych rozgrywek 2. Ligi Żużlowej?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty

Komentarze (3):

 • Hirundines Zgłoś komentarz
  Czy ktoś zna sensowną przyczynę, dla której Patryk nie wrócił do swojego macierzystego klubu? Być może o czymś nie wiem, ale za ch... karmazyna nie rozumiem, dlaczego zarząd Unii
  Czytaj całość
  wolał zatrudnić Nilssona. Trzymam kciuki, aby w przyszłym roku Patryk osiągnął najwyższą średnią w 2. Lidze, a następnie wrócił do Jaskółek lub do Ekstraligi.
  • Franek Dolas Zgłoś komentarz
   "a Rolnicki wpierw musi sobie wywalczyć miejsce w składzie." No o mało się nie spadłem z fotela ….. Rolnicki Stachyra Rempała Mazur Panie dziennikarzu , o drugie miejsce
   Czytaj całość
   w składzie Polaka/seniora walczyć będą pozostali. Patryk Rolnicki jest pewniakiem do pierwszego .
   • Andrzej TRybus Zgłoś komentarz
    Patryk Rolnicki to niezły zawodnik co pakazywały jego wyniki na tle występòw jako gość w Wilkach Krosno na froncie 2 Ligi . Niestety nie zapominajmy , że to było do fatalnej kontuzji . W
    Czytaj całość
    samej E Lidze jako zawodnik Grudziądza w sezonie 2019 już takiej średniej i zdobyczy punktowej nie było jak po meczach w 2 Lidze . Mimo dosyć szybkiego powrotu na tory po kontuzji pod koniec sezonu już nie było takich wynikòw , a sama jazda ze śrubami w nodze to było duże ryzyko na wypadek upadku i to nie koniecznie z własnej winy . Nowy sezon 2020 będzie dla Rolnickiego sezonem już seniorskim w barwach RTŻ Rzeszòw , zdrowie w lepszym stanie po zimowej przerwie , sprzętowo napewno będzie przygotowany , a o jazdę z seniorami innych drużyn bym się nie martwił , bo z wieloma na poziomie 2 Ligi sobie radził i wielu objeżdżał . Ta średnia Patryka z sezonu 2019 w Wilkach Krosno to nie tylko zdobycze punktowe na juniorach innych drużyn , ale ròwnież na seniorach . Pierwszy sezon w gronie senioròw jest zazwyczaj trudnym sezonem , ale w 2 Lidze powinien sobie spokojnie poradzić i będzie mocnym punktem drużyny RTŻ Rzeszòw w sezonie 2020 .
    Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
    ×
    Sport na ×