KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Żużel. Oni mogą zrobić różnicę. Punkty Rolnickiego mogą przedłużyć sezon w Rzeszowie

Transfer Patryka Rolnickiego do RzTŻ jest nazywany strzałem w dziesiątkę. Nie ma w tym grama przesady, gdyż z odpowiednią formą może się okazać liderem tej drużyny. Już w zeszłym sezonie pokazał, że na drugoligowym froncie nie jest chłopcem do bicia.

Bartosz Komsta
Bartosz Komsta
Patryk Rolnicki WP SportoweFakty / Sebastian Maciejko / Na zdjęciu: Patryk Rolnicki.
Okienko transferowe przyniosło odpowiedź, gdzie pierwszy sezon w roli seniora spędzi Patryk Rolnicki. Oczywistym było to, że nie będzie go interesowała rola rezerwowego w barwach MRGARDEN GKM Grudziądz. Najistotniejszym czynnikiem mającym wpływ na dalszy rozwój kariery jest regularność występów. Gwarantem tego jest miejsce w składzie drugoligowej drużyny. Wybór padł na odradzający się w Rzeszowie ośrodek i to właśnie kibice i działacze Rzeszowskiego Towarzystwa Żużlowego będą szczególnie oczekiwać wielu punktów Patryka Rolnickiego.

Mimo młodego wieku Rolnicki ma już doświadczenie na wszystkich polskich frontach ligowych. W sezonie 2019 reprezentował barwy wspomnianej wyżej drużyny z Grudziądza, ale krótki epizod spędził też w drużynie lokalnych rywali RzTŻ - Wilków Krosno. Wystąpił w pięciu meczach uzyskując średnią 2,042 pkt./bieg i 9,40 pkt./mecz. Uzyskana średnia okazała się być wystarczająca, aby zainteresować włodarzy Rzeszowskiego Towarzystwa Żużlowego.

Postrzeganie Rolnickiego jako transferu w dziesiątkę sprawia, że to właśnie na jego osobę będą zwrócone oczy wielu sympatyków rzeszowskiej drużyny. Sezon 2020 może się okazać dla niego nieco trudniejszy od poprzedniego. Rolnickiemu wypadnie z programu start w biegu juniorskim, w którym w sezonie 2019 w Krośnie często zdobywał łatwą trójkę. Historia zna wielu zawodników, dla których przejście w wiek seniora często oznaczało zakończenie pokaźnych zdobyczy punktowych. Ambicja i upór Rolnickiego pozwala wierzyć, że w jego przypadku może być zgoła odmiennie.

Dlaczego analizie poddano osobę akurat tego zawodnika? Jego punkty mogą mieć kluczową rolę w kontekście tworzenia potencjalnych oczekiwań względem rzeszowskiej drużyny. Jeśli Rolnicki dobrze wjedzie w sezon, a jego wyniki od początku będą powtarzalne i niegorsze niż w barwach Wilków z Krosna, to może to mieć niezwykle istotny wpływ na wejście RzTŻ do fazy play-off. Nie wszystko jednak zależy od samego Rolnickiego. Rolą szkoleniowca, którego nazwisko w Rzeszowie pozostaje wciąż nieznane, jest takie ustawienie składu meczowego, które pozwoli wyciągnąć z zawodnika jego maksimum. Mowa tu o doborze numeru startowego i funkcji lidera pary lub doparowego, ale tym niech się martwi trener.

Jaki więc wynik wychowanka tarnowskiej Unii dałby drużynie z Rzeszowa tę tytułową różnicę? Trudno wytypować konkretną liczbę punktów, wszak na wygrany mecz składają się punkty wszystkich startujących. Można odnieść się jednak do statystyk z tegorocznego sezonu, gdy Rolnicki w barwach klubu z Krosna przywoził wspomniane wyżej średnio 9,40 pkt. na mecz. Biorąc pod uwagę to, że przyszły sezon będzie pierwszym w roli seniora, taki wynik nie byłby rozczarowaniem, a spełnieniem pokładanych w tym zawodniku nadziei. Kluczem do tego jest powtarzalność i regularność występów, a Rolnicki wpierw musi sobie wywalczyć miejsce w składzie.

ZOBACZ WIDEO Żużel. #MagazynBezHamulców. Prezes Włókniarza w ogniu pytań o Drabika, Cieślaka i Doyle’a
Czy uważasz, że Patryk Rolnicki może się stać czarnym koniem przyszłorocznych rozgrywek 2. Ligi Żużlowej?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (3)
 • Hirundines Zgłoś komentarz
  Czy ktoś zna sensowną przyczynę, dla której Patryk nie wrócił do swojego macierzystego klubu? Być może o czymś nie wiem, ale za ch... karmazyna nie rozumiem, dlaczego zarząd Unii
  Czytaj całość
  wolał zatrudnić Nilssona. Trzymam kciuki, aby w przyszłym roku Patryk osiągnął najwyższą średnią w 2. Lidze, a następnie wrócił do Jaskółek lub do Ekstraligi.
  • Franek Dolas Zgłoś komentarz
   "a Rolnicki wpierw musi sobie wywalczyć miejsce w składzie." No o mało się nie spadłem z fotela ….. Rolnicki Stachyra Rempała Mazur Panie dziennikarzu , o drugie miejsce
   Czytaj całość
   w składzie Polaka/seniora walczyć będą pozostali. Patryk Rolnicki jest pewniakiem do pierwszego .
   • Andrzej TRybus Zgłoś komentarz
    Patryk Rolnicki to niezły zawodnik co pakazywały jego wyniki na tle występòw jako gość w Wilkach Krosno na froncie 2 Ligi . Niestety nie zapominajmy , że to było do fatalnej kontuzji . W
    Czytaj całość
    samej E Lidze jako zawodnik Grudziądza w sezonie 2019 już takiej średniej i zdobyczy punktowej nie było jak po meczach w 2 Lidze . Mimo dosyć szybkiego powrotu na tory po kontuzji pod koniec sezonu już nie było takich wynikòw , a sama jazda ze śrubami w nodze to było duże ryzyko na wypadek upadku i to nie koniecznie z własnej winy . Nowy sezon 2020 będzie dla Rolnickiego sezonem już seniorskim w barwach RTŻ Rzeszòw , zdrowie w lepszym stanie po zimowej przerwie , sprzętowo napewno będzie przygotowany , a o jazdę z seniorami innych drużyn bym się nie martwił , bo z wieloma na poziomie 2 Ligi sobie radził i wielu objeżdżał . Ta średnia Patryka z sezonu 2019 w Wilkach Krosno to nie tylko zdobycze punktowe na juniorach innych drużyn , ale ròwnież na seniorach . Pierwszy sezon w gronie senioròw jest zazwyczaj trudnym sezonem , ale w 2 Lidze powinien sobie spokojnie poradzić i będzie mocnym punktem drużyny RTŻ Rzeszòw w sezonie 2020 .
    Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
    ×
    Sport na ×