KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Żużel. Liga stadionów. W Krośnie nie jest źle, ale mogłoby być lepiej. Przydałyby się dodatkowe trybuny

II-ligowy stadion, z którego korzystają Wilki Krosno, nie wygląda najgorzej. Jak na realia najniższego szczebla rozgrywek. Co nie znaczy, że obiektowi nie przydałby się drobny lifting.
Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
remont toru w Krośnie WP SportoweFakty / Mariusz Krupa / Na zdjęciu: remont toru w Krośnie

Każdy stadion żużlowy będzie oceniany przez dziennikarza WP SportoweFakty. Pod uwagę zostanie wziętych siedem parametrów: 1. Atrakcyjność zawodów, 2. Pojemność stadionu, 3. Komfort oglądania, 4. Obrazek w telewizji, 5. Dostępność toalet i gastronomii, 6. Dostępność parku maszyn, 7. Miejsca parkingowe plus dojazd. Każdy z parametrów oceniamy w skali 1 do 6.

Atrakcyjność zawodów - 1.

Pod tym względem nie jest najlepiej. Zwykle kibice Wilków Krosno oglądają wyścigi w stylu start, pierwszy łuk i cztery okrążenia jazdy gęsiego. Zdarzają się wyjątki, ale zbyt rzadko. Przydałoby się popracować nad tym, aby fani oglądali nie tylko zwycięstwa swojej drużyny, ale przy tym emocjonujące zawody.

Czytaj także: Skórnicki niemile widziany w Zielonej Górze

Pojemność stadionu - 3.

W roku 2019 średnia frekwencja na II-ligowych Wilkach wyniosła 3,8 tys. osób. Często stadion pękał w szwach, co było spowodowane nad wyraz dobrymi wynikami krośnieńskiej drużyny. Wiązało się to z wcześniejszym przybyciem pod bramę wejściową, aby zająć dobre miejsce. To pokazuje, że w Krośnie powinni pomyśleć o powiększeniu obiektu. Zwłaszcza, że prezes otwarcie mówi o awansie do PGE Ekstraligi w kilkuletniej perspektywie.

ZOBACZ WIDEO Żużel. #MagazynBezHamulców. Prezes Włókniarza w ogniu pytań o Drabika, Cieślaka i Doyle’a

Komfort oglądania - 3.

Na prostych startowych jest względnie dobrze. Mamy trybuny i miejsca siedzące. Gorzej jest na łukach, gdzie do dyspozycji pozostaje jedynie wał i trawa.

Obrazek w TV - 3.

Mecze 2. Ligi Żużlowej nie są transmitowane, więc trudno, aby kibice z pozostałej części Polski widzieli szczelnie wypełnione trybuny krośnieńskiego stadionu. Zdarza się jednak, że Krosno organizuje zawody indywidualne mniejszej rangi. A wtedy opustoszała arena nie prezentuje się najlepiej w ujęciu kamery.

Dostępność do toalet i gastronomii - 4.

Kibice twierdzą, że sporo pod tym względem zmieniło się w roku 2019 wraz z nadejściem nowych działaczy i początkiem istnienia Wilków Krosno. Generalnie, fanie nie mają na co narzekać i oby w kolejnym sezonie było pod tym względem jeszcze lepiej.

Dostępność parku maszyn - 2.

Jeśli fani w trakcie meczu chcą widzieć, co dzieje się w parku maszyn, to muszą obejść się smakiem. Z trybun praktycznie nie można dostrzec boksów zawodników. Jedynie sam wyjazd i wyjazd żużlowców na tor.

Miejsca parkingowe plus dojazd - 3.

Jest mocno poprawnie pod tym względem. Podobnie jednak jak w przypadki pojemności stadionu, rosnący popyt na krośnieński żużel powoduje pewne problemy. Jeśli plan o awansie do wyższej klasy rozgrywkowej ziści się, urzędnicy miejscy i działacze będą mieli nad czym myśleć.

Średnia ocen: 2,71.

Jaka jest rola was, czyli naszych czytelników i kibiców. Otóż pod każdym tekstem o stadionie będzie sonda z pytaniem - czy dany obiekt znalazł się w wielkim finale, do którego trafi ostatecznie siedem żużlowych aren.

Czytaj także: Bartosz Zmarzlik lepszy od Lewisa Hamiltona

Co musi się stać, żeby wasz stadion się tam znalazł. Po pierwsze musi on otrzymać więcej głosów na TAK (51 lub więcej procent). To jednak nie wszystko. Do finału trafią te stadiony, które okażą się najlepsze po zsumowaniu trzech składowych – liczba głosów (każdy głos to punkt), ocena dziennikarza (od 6 do 42 punktów) oraz procent na tak (50 i więcej procent to 5 pkt, 60 i więcej to 6 itd. do 10 za 100 procent). 4 stycznia zaprezentujemy TOP-7 stadionów żużlowych w Polsce i znów poprosimy was o pomoc w wybraniu tego najlepszego, ale o tym później.

Czy stadion żużlowy w Krośnie powinien znaleźć się w finale Ligi stadionów WP SportoweFakty?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (17)
 • Endrju24 Zgłoś komentarz
  Już gorszego zdjęcia nie można było co nie ?! A pan szanowny redaktor to chyba nie widział Angielskich stadionów
  • tomkez Zgłoś komentarz
   Jeszcze Pan pominął dość istotną kwestię. Stadion jest w centrum miasta i parkingi samochodowe są dosłownie wszędzie. To idźmy od strony trybuny głównej. Pierwszy duży parking jest
   Czytaj całość
   za rzeką. Drugi mniejszy parking jest na ulicy Podwale. Na ulicy Legionów od strony pierwszego wirażu parkingów jest masa począwszy od głównej bramy stadionu kończąc przy hali na ulicy Bursaki. Dlatego z miejscami parkingowymi jest moim zdaniem ocena celująca. Krosno nie jest duże więc piechotą można dojść spokojnie na stadion parkując auto nawet przy słynnym rondzie, które nigdy rondem nie było koło banku. Ale to chyba ekstremum. W każdym razie w porównaniu z Rzeszowem gdzie albo stoisz obok Lidla albo gdzieś dziko na osiedlu lub na parkingu naprzeciwko stadionu jest dużo lepiej.
   • Kajtek74 Zgłoś komentarz
    trybuna na pierwszym luku musi byc pozatym potrzebny toromistrz a nie slaczka co tylko kase liczy i ci mlodzi co jezdrza traktorami z tego nic stasiu wroc
    • neomis Zgłoś komentarz
     Sezon ogórkowy w pełni, trzeba coś pisać, żeby mieć co do garnka włożyć. Odnośnie dostępności parku maszyn - 15-20 lat temu był dostępny dla każdego, kto po meczu przeskoczył
     Czytaj całość
     przez bandę, wdarł się tor i przez otwartą bramę wbił się między zawodników. Sporo autografów w ten sposób zebraliśmy, a kolega zwędził oponę jednemu zawodnikowi Śląska Świętochłowice. Mam nadzieję, że to się nie przyczyniło do upadku tamtego klubu.
     • bullet79 Zgłoś komentarz
      Tor..Tor i jeszcze raz tor...Tak jak w Poznaniu ,Rzeszowie..I w jeszcze kilku innych klubach .... od tego trzeba zacząć..A reszta na potem
      • Franek Dolas Zgłoś komentarz
       No ten ranking wymyślił wyjątkowy geniusz. Najbardziej bawi mnie kategoria : dostępność parku maszyn Zastanawiam się jak to w ogóle ocenić. Jeszcze większy ubaw mam jak czytam
       Czytaj całość
       argumentacje dziennikarzy w tej kategorii. Panie Kuczera . Park maszyn zawsze jest usytuowany w bezpośredniej bliskości toru. Kwestia tylko w którym miejscu. Niezależnie jednak od tego gdzie,zawsze będzie tak że jedni kibice będą mieli do niego blisko , inni będą mieli do niego daleko. Jeśli będzie blisko trybuny to kibice na niej zasiadający będą mieli dużą dostępność ale ci z przeciwległego miejsca toru będą mieli daleko. I odwrotnie. Jeśli park będzie usytuowany po przeciwnej stronie względem trybuny to tam zasiadający będą mieli blisko a ci z trybuny daleko. Wystarczająco prosto ? Jak zatem określić dostępność do parku maszyn? Może pan Kuczera wyjaśni.
       • Penhall Zgłoś komentarz
        Jaka jest rola was, czyli naszych czytelników i kibiców. Otóż pod każdym tekstem o stadionie będzie sonda z pytaniem - czy dany obiekt znalazł się w wielkim finale, do którego trafi
        Czytaj całość
        ostatecznie siedem żużlowych aren. Niestety Panie Łukaszu to nie działa.
        • thyrtvyska Zgłoś komentarz
         następny "redaktor", któremu nie pasuje wał i trawa, a opustoszała arena źle wygląda w ujęciu kamery (?) - co to w ogóle za kryteria ? wychodzi na to, że na zawodach mniejszej
         Czytaj całość
         rangi należy sadzać kukły lub zasłaniać część trybun, na wale wylać plastik, a park maszyn, żeby był widoczny najlepiej przenieść na płytę, wewnątrz toru...a z tą Ekstraligą to prezes Wilków ostatnio zmienił plany, ale skąd autor ma to wiedzieć jak cały czas taśmowo chlapie artykuły, nie ma czasu pomyśleć i przyjąć do wiadomości...
         • krakowska49 Zgłoś komentarz
          Grudziądz to nie Krosno
          • Laszlo84 Zgłoś komentarz
           Panie redaktorze jeśli pan już coś pisze to proszę podać prawidłowe informacje
           • Piotr Biega Zgłoś komentarz
            Gdyby w Krośnie zrobili taki stadion jak mają teraz w Grudziądzu to już byłoby w porządku.
            Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
            ×
            Sport na ×