Każdy stadion żużlowy będzie oceniany przez dziennikarza WP SportoweFakty. Pod uwagę zostanie wziętych siedem parametrów: 1. Atrakcyjność zawodów, 2. Pojemność stadionu, 3. Komfort oglądania, 4. Obrazek w telewizji, 5. Dostępność toalet i gastronomii, 6. Dostępność parku maszyn, 7. Miejsca parkingowe plus dojazd. Każdy z parametrów oceniamy w skali 1 do 6.
Atrakcyjność zawodów - 1.
Pod tym względem nie jest najlepiej. Zwykle kibice Wilków Krosno oglądają wyścigi w stylu start, pierwszy łuk i cztery okrążenia jazdy gęsiego. Zdarzają się wyjątki, ale zbyt rzadko. Przydałoby się popracować nad tym, aby fani oglądali nie tylko zwycięstwa swojej drużyny, ale przy tym emocjonujące zawody.
Czytaj także: Skórnicki niemile widziany w Zielonej Górze
Pojemność stadionu - 3.
W roku 2019 średnia frekwencja na II-ligowych Wilkach wyniosła 3,8 tys. osób. Często stadion pękał w szwach, co było spowodowane nad wyraz dobrymi wynikami krośnieńskiej drużyny. Wiązało się to z wcześniejszym przybyciem pod bramę wejściową, aby zająć dobre miejsce. To pokazuje, że w Krośnie powinni pomyśleć o powiększeniu obiektu. Zwłaszcza, że prezes otwarcie mówi o awansie do PGE Ekstraligi w kilkuletniej perspektywie.
ZOBACZ WIDEO Żużel. #MagazynBezHamulców. Prezes Włókniarza w ogniu pytań o Drabika, Cieślaka i Doyle’a
Komfort oglądania - 3.
Na prostych startowych jest względnie dobrze. Mamy trybuny i miejsca siedzące. Gorzej jest na łukach, gdzie do dyspozycji pozostaje jedynie wał i trawa.
Obrazek w TV - 3.
Mecze 2. Ligi Żużlowej nie są transmitowane, więc trudno, aby kibice z pozostałej części Polski widzieli szczelnie wypełnione trybuny krośnieńskiego stadionu. Zdarza się jednak, że Krosno organizuje zawody indywidualne mniejszej rangi. A wtedy opustoszała arena nie prezentuje się najlepiej w ujęciu kamery.
Dostępność do toalet i gastronomii - 4.
Kibice twierdzą, że sporo pod tym względem zmieniło się w roku 2019 wraz z nadejściem nowych działaczy i początkiem istnienia Wilków Krosno. Generalnie, fanie nie mają na co narzekać i oby w kolejnym sezonie było pod tym względem jeszcze lepiej.
Dostępność parku maszyn - 2.
Jeśli fani w trakcie meczu chcą widzieć, co dzieje się w parku maszyn, to muszą obejść się smakiem. Z trybun praktycznie nie można dostrzec boksów zawodników. Jedynie sam wyjazd i wyjazd żużlowców na tor.
Miejsca parkingowe plus dojazd - 3.
Jest mocno poprawnie pod tym względem. Podobnie jednak jak w przypadki pojemności stadionu, rosnący popyt na krośnieński żużel powoduje pewne problemy. Jeśli plan o awansie do wyższej klasy rozgrywkowej ziści się, urzędnicy miejscy i działacze będą mieli nad czym myśleć.
Średnia ocen: 2,71.
Jaka jest rola was, czyli naszych czytelników i kibiców. Otóż pod każdym tekstem o stadionie będzie sonda z pytaniem - czy dany obiekt znalazł się w wielkim finale, do którego trafi ostatecznie siedem żużlowych aren.
Czytaj także: Bartosz Zmarzlik lepszy od Lewisa Hamiltona
Co musi się stać, żeby wasz stadion się tam znalazł. Po pierwsze musi on otrzymać więcej głosów na TAK (51 lub więcej procent). To jednak nie wszystko. Do finału trafią te stadiony, które okażą się najlepsze po zsumowaniu trzech składowych – liczba głosów (każdy głos to punkt), ocena dziennikarza (od 6 do 42 punktów) oraz procent na tak (50 i więcej procent to 5 pkt, 60 i więcej to 6 itd. do 10 za 100 procent). 4 stycznia zaprezentujemy TOP-7 stadionów żużlowych w Polsce i znów poprosimy was o pomoc w wybraniu tego najlepszego, ale o tym później.