Żużel. IM Australii. Teatr jednego aktora w Underze. Max Fricke zdobył 20 punktów (relacja)

Max Fricke zwyciężył w III rundzie Indywidualnych Mistrzostw Australii, która odbyła się 7 stycznia na torze w Underze. Zawodnik Betardu Sparty Wrocław zapisał na swoim koncie aż 20 punktów. Podium uzupełnili Brady Kurtz i Rohan Tungate.

Mateusz Kozanecki
Max Fricke WP SportoweFakty / Michał Krupa / Na zdjęciu: Max Fricke
Zawodnicy biorący udział w tegorocznej edycji Indywidualnych Mistrzostw Australii nie mieli dużo czasu na odpoczynek. Zaledwie dzień wcześniej odbyła się II runda zmagań, w której zwyciężył Rohan Tungate. We wtorek w Underze również był jednym z faworytów do zajęcia czołowej lokaty.

Tym razem Rohan Tungate zdołał awansować do biegu finałowego, ale zajął w nim trzecie miejsce. Musiał ponadto mocno bronić się przed atakami znajdującego się za jego plecami Chrisa Holdera. Mistrz świata z 2012 roku ostatecznie nie zdołał go wyprzedzić.

Pewne zwycięstwo w Underze odniósł Max Fricke, pokazując tym samym, że jest w stanie wywalczyć tytuł mistrzowski. Drugie miejsce zajął Brady Kurtz. Tym razem poza finałem znalazł się m.in. Jaimon Lidsey, za którym kapitalny występ w Albury.

Kolejna, czwarta już runda Indywidualnych Mistrzostw Australii odbędzie się w czwartek, 9 stycznia, na torze w Mildurze. Tekstową relację LIVE z tego wydarzenia przeprowadzi portal WP Sportowe Fakty.