KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Żużel. Marta Półtorak. Półtora okrążenia. Tajemnicza postawa lekarza. Najlepiej jest zlinczować Drabika (felieton)

Nie wyobrażam sobie żeby w kwestiach zdrowotnych Sparta współpracowała z niedokształconym człowiekiem. Jeśli po stronie lekarza doszło do zaniedbań, trzeba go pociągnąć do odpowiedzialności - pisze w swoim najnowszym felietonie Marta Półtorak.
Marta Półtorak
Marta Półtorak
Krystyna Kloc i Marta Półtorak WP SportoweFakty / Wojciech Tarchalski / Krystyna Kloc i Marta Półtorak

"Półtora okrążenia" to cykl felietonów Marty Półtorak, byłej prezes Stali Rzeszów.

***
W sprawie Maksyma Drabika dominują dwie skrajne emocje. Ja stoję po stronie tej części osób, które wstrzymałyby się z ferowaniem wyroków do ostatecznego wyjaśnienia sprawy i wydania jednoznacznego orzeczenia przez POLADA.

Na tę chwilę mamy chyba zbyt dużo niedomówień, przypuszczeń, a zbyt mało danych i szczegółów żeby zajmować kompetentne stanowisko w tak poważnym temacie. Od tego są fachowcy. Dlatego jestem przekonana, że po zapoznaniu z materiałem dowodowym podejmą właściwie kroki wobec zawodnika.

CZYTAJ TAKŻE: Jaką linię obrony powinien przyjąć Drabik?

ZOBACZ WIDEO Żużel. #MagazynBezHamulców. Prezes Włókniarza w ogniu pytań o Drabika, Cieślaka i Doyle’a

Najlepiej jest zlinczować człowieka i skazać na potępienie, kiedy on tak naprawdę nie usłyszał jeszcze wyroku. W takich przypadkach staram się więc być oszczędna słowach. Są organy dedykowane, które według obowiązujących przepisów stwierdzą, czy doszło do rażących złamania procedur, a może okaże się, iż są okoliczności łagodzące i Maksym nie zasługuje na surowy osąd.

Najbardziej tajemnicza jest dla mnie postawa lekarza, który powinien wiedzieć, co i w jakich ilościach Drabikowi zaaplikować. Nie wyobrażam sobie żeby w kwestiach zdrowotnych Sparta współpracowała z niedokształconym człowiekiem. To zbyt poważna materia i jeśli tutaj doszło zaniedbań, skoro nie działał zgodnie z prawem, trzeba kogoś pociągnąć do odpowiedzialności. W tej sytuacji wzięłabym w obronę Drabika, który zaufał osobie w teorii mającej większe rozeznanie w przepisach. 

Właśnie od lekarza zaczęłabym szukanie osób, które powinny się najgęściej tłumaczyć. Według informacji on zaordynował niefortunną wlewkę więc jego wyjaśnienia mogłyby rozstrzygnąć kluczowe kwestie w dalszym toku postępowania. Sparta jednak poza krótkim oświadczeniem nabrała wody w usta i obrała taktykę pracy w ciszy więc wszystko odbywa się za zamkniętymi drzwiami.

Jestem za tym, aby każdy przypadek rozpatrywać indywidualnie, bez wsadzania wszystkich do jednej szuflady. Chcę wierzyć w niewinność młodego zawodnika, ponieważ każdy z nas interesujący się czarnym sportem ma po minionym sezonie powyżej uszu różnego rodzaju afer. Szambo wybijało zbyt często.

Jednoznacznej opinii jednak nie wydam, ale wierzę w niewinność zawodnika i tak to zostawię. Mam jednak nadzieję, że z tej kuriozalnej lekcji środowisko wyciągnie konstruktywne wnioski, że sami żużlowcy będą bardziej wyczuleni. Wierzmy, że od tej pory zaczną być bardziej odpowiedzialni i świadomi.

Marta Półtorak

CZYTAJ TAKŻE: Drabikowi należy się szansa tak jak Dudkowi. Nie można go niszczyć

Czy zgadza się z Martą Półtorak?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (28)
 • marsal Zgłoś komentarz
  no grubo grubo
  • Leonidas spod Termopil 1 Zgłoś komentarz
   towarzystwo wzajemnej adoracji.dla mnie dziwne jest to że zwala się winę na lekarza a zawodnik mógł nic nie wiedzieć. Teraz wychodzi profesjonalizm klubu. Czego jednak wymagać od klubu
   Czytaj całość
   który nie radził sobie z maszyną startową
   • RECON_1 Zgłoś komentarz
    I to jest najdziwniejsze że w tak stawianym za wzór klubie lekarz popełnił tak kardynalny błąd...
    • saxon Zgłoś komentarz
     Sytuacja wygląda tak, że przypadki Dudka i Łaguty to pojedyncze wpadki na niedozwolonych środkach. Przypadek Drabika to powszechnie stosowana praktyka, dlatego środowisko musi się
     Czytaj całość
     zastanowić co zrobić, bo niestety bez tego typu wspomagania nie ma szans na tzw. wielokrotne szczyty możliwości fizjologicznych organizmu (czyli w przypadku żużla 3/4 razy start w tygodniu+podróże).
     • Kolinski Zgłoś komentarz
      Zgadzam się z Panią Martą, tylko problem w tym że skazali go już przede wszystkim pseudo redaktorzy (hejterzy) tego portalu z Osamą Ostafem i człowiekiem od myjni samochodowej na czele
      • stalowy holender Zgłoś komentarz
       bo w Sparcie wszyscy wiedzieli o nielegalnym wspomaganiu , tylko nikt nie uprzedzil Drabika zeby sie nie wysypal ...
       • Nίghtmare Zgłoś komentarz
        "stoję po stronie tej części osób, które wstrzymałyby się z ferowaniem wyroków" pisze marta aleć za chwilke zaczyna spekulować i rospatrywać scenariusze ... prawdopodobne?
        • J.A.P Zgłoś komentarz
         Pani Marto - racja... Dudek-marycha, Darcy-gorzała, Łaguta-meldonium to były faktycznie niedozwolone środki. W sytuacji Drabika mamy doczynienia z niedoświadczonym lekarzem i zawodnikiem
         Czytaj całość
         ślepo wierzącym w to, że ma dobry team, ... że Wrocław ma dobry team... Lekarz klubowy, sportowy ma ze sportem tyle wspólnego, że może palił kiedyś sporty :)
         • GW1 Zgłoś komentarz
          A skąd wiadomo że to lekarz klubowy czy sportowy podłączał kroplówkę Drabikowi?! Przecież to potrafi każda pielęgniarka czy ratownik! Co ty pani Marto pier... olisz?!!! Najlepiej teraz
          Czytaj całość
          wszystkich pociągnąć do odpowiedzialnosci zamiast winnego! :))) Dobre. A swoją drogą to już naprawdę nuda z tym Drabikiem. . .Pzdr! Kibice!
          • tejot_tejot Zgłoś komentarz
           Każdy, kto choć trochę bliżej interesuje się sportem, doskonale wie, że oprócz prawdziwych mafii dopingowych (jak chociażby ta zbudowana przez Armstronga) i indywidualnych świadomych
           Czytaj całość
           koksiarzy, jest od groma i trochę przypadków, gdy (najczęściej młodzi) sportowcy bez świadomości i wiedzy byli wsadzani na minę, przez trenerów, menadżerów i lekarzy. Nie mam pojęcia, jak wygląda prawda w sprawie Drabika, nie zamierzam też ferować żadnych wyroków. Uważam jednak, że agencje antydopingowe powinny wreszcie wziąć pod lupę nie tylko sportowców, ale także (a może nawet przede wszystkim) tzw. lekarzy sportowych. Nieznajomość prawa nie zwalnia od odpowiedzialności, to oczywiste, każda wpadka dopingowa powinna być wyjaśniona i zawodnik musi ponieść konsekwencje. Problem polega na tym, że w bardzo wielu przypadkach konsekwencje ponosi wyłącznie sportowiec, zaś lekarz, który mu zaaplikował jakąś kroplówkę czy inne witaminki, pozostaje całkowicie bezkarny.
           • Twardzi jak STAL Zgłoś komentarz
            wywiad z panią Martą a w tle :zabiedzona:pani /Kloc.-8 3 miliony kary i niech jadą! Dać im szanse!
            • moderator Zgłoś komentarz
             Słowa pani Półtorak są praktycznie kalką opinii wyrażanych po wpadkach Patryka Dudka i Griszy Łaguty. Wtedy tez całe środowisko miało wyciągnąć konstruktywne wnioski, miało być
             Czytaj całość
             lepiej, rozsądniej i profesjonalnie. I co?
             • Twardzi jak STAL Zgłoś komentarz
              -8 3 miliony kary i niech jadą!!!:}}}}}}}}}}}}}}}
              Zobacz więcej komentarzy (4)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×
              Sport na ×