KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Żużel. Kolejarz Opole ze wsparciem od miasta. Klub otrzyma duży zastrzyk finansowy

Miasto Opole podzieliło środki na sport. Duża część przypadła dla OK Bedmet Kolejarza, który w sumie w 2020 roku otrzyma 500 tys. zł z miejskiej kasy. Będzie to jedna z większych dotacji na poziomie 2. ligi.
Artur Babicz
Artur Babicz
Hubert Łęgowik (kask niebieski) i Kevin Woelbert WP SportoweFakty / Oliwer Kubus / Na zdjęciu: Hubert Łęgowik (kask niebieski) i Kevin Woelbert

OK Bedmet Kolejarz może spokojnie przygotowywać się do startu sezonu 2020. Opolska drużyna z miejskiej kasy otrzyma dotację w wysokości aż 500 000 zł. Co więcej, klub ma pewność, że subwencja nie jest jednorazowa i jest kwotą, której mogą być pewni niezależnie od osiągniętego wyniku sportowego.

Otrzymane 500 000 zł dzieli się na dwie dotacje. W ramach jednorazowego wsparcia na organizację imprez żużlowych w sezonie 2020 roku klub otrzymał 100 000 zł. Natomiast aż 400 000 zł zostało przyznane opolanom w ramach wieloletniej dotacji (Kolejarz na sezony 2019-2021 otrzymał 1 200 000 zł).

Wczytując się w uchwałę budżetową miasta Opole można zobaczyć, że otrzymane środki nie zostaną przeznaczone wyłącznie na pensje zawodników. Część środków została przeznaczona na rozbudowę infrastruktury, m.in. na wykonanie stanowiska do mycia motocykli wraz z separatorem.

Zobacz także: SpecHouse PSŻ celuje w awans

Warto wspomnieć, że wielkość dotacji na sezon 2020 jest identyczna jak w minionych rozgrywkach. Świadczy to o tym, że opolska drużyna w porównaniu do innych ośrodków drugoligowych jest bardzo mocno doceniana przez miasto. Przykładowo Wilki Krosno na zbliżające się rozgrywki dostaną rekordową dotację, która wynosi... 160 000 zł.

Zobacz także: Znamy plany sparingowe OK Bedmet Kolejarza

ZOBACZ WIDEO Żużel. #MagazynBezHamulców. Prezes Włókniarza w ogniu pytań o Drabika, Cieślaka i Doyle’a

Czy miasta powinny inwestować w rozwój żużla?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (10)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×