Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Żużel. Polonia będzie mieć sponsora na 2 lata i budżet sięgający 4 milionów. Lepszy będzie tylko Apator

12 dni trwały rozmowy prezesa Polonii Bydgoszcz Jerzego Kanclerza z przedstawicielami firmy, która wejdzie do nazwy klubu. 2-letnia umowa zostanie podpisana w obecności Zbigniewa Bońka i Tomasza Golloba.
Dariusz Ostafiński
Dariusz Ostafiński
Dimitri Berge WP SportoweFakty / Michał Szmyd / Na zdjęciu: Dimitri Berge.

Polonia Bydgoszcz w sezonie 2020 pojedzie z budżetem na poziomie 3,7 miliona złotych. Wszystko dlatego, że udało się pozyskać tytularnego sponsora. W 12 dni, bo tyle trwały negocjacje. Lokalny przedsiębiorca w zasadzie sam przyszedł do klubu i zapytał o możliwość współpracy, mówiąc, że ma wolne środki na promocję.

Nazwa sponsora jest na razie trzymana w tajemnicy. Prezes Jerzy Kanclerz chce go ogłosić z pompą, na konferencji prasowej z udziałem prezesa PZPN, legendy polskiej piłki Zbigniewa Bońka i Tomasza Golloba, najlepszego naszego żużlowca. Pierwszy sam siebie nazywa dobrym duchem klubu, Tomasz jest z kolei dyrektorem sportowym Polonii. W ich obecności dojdzie do uroczystego podpisania kontraktu na 2 lata.

Po rozmowie z Kanclerzem możemy napisać jedynie, że w nazwie drużyny nie pojawi się ani ZOOleszcz, ani też Nitrochemia, o czym wcześniej spekulowano. - Pod koniec lutego wszystko będzie jasne. Akurat wtedy Zbyszek Boniek będzie w Polsce i w Bydgoszczy, a zależało nam na jego obecności przy zawieraniu tej umowy - komentuje Kanclerz.

Prezes Polonii, choć już udało się zbudować stabilny i wysoki budżet, bodaj tylko eWinner Apator Toruń ma większy, realizuje też swój pomysł: 50 sponsorów klubu. - Trzydziestu już mam, a jestem w trakcie rozmów z dziewiętnastoma innymi - zdradza Kanclerz, a my dodajmy jedynie, iż prezesowi zależy na tym, by Polonia nie była uzależniona jedynie od sponsora tytularnego, czy miasta, lecz miała też inne źródła finansowania. Dlatego rok wcześniej tak walczył o powrót kibica, a teraz zabiega o możliwie jak największą grupę drobnych darczyńców.

Czytaj także: Na Motoarenie będą jeździć, jak im Bajerski zagra
 
Czytaj także: Zmarzlik konsumuje sukces. Milion w sponsorskim budżecie

ZOBACZ WIDEO Żużel. #MagazynBezHamulców. Prezes Włókniarza w ogniu pytań o Drabika, Cieślaka i Doyle’a

Czy Polonia pojedzie w tym roku w play-off?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty

Komentarze (49):

Zobacz więcej komentarzy (36)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×