Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Żużel. Śląsk Świętochłowice oburzony słowami Krzysztofa Mrozka. "Pana lokalny egoizm nie zniweczy planów odbudowy"

Krzysztof Mrozek w ostrych słowach skrytykował działanie szkółki żużlowej w Świętochłowicach. Prezes Śląska, Krzysztof Sichma, w tej sprawie wystosował list otwarty i ma żal dla działacza z Rybnika.

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Krzysztof Mrozek WP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / Na zdjęciu: Krzysztof Mrozek.
Kilka dni temu Krzysztof Mrozek odpowiadał na pytania kibiców PGG ROW-u Rybnik. Jedno z nich brzmiało: "dlaczego została zawieszona współpraca ze szkółką Krzysztofa Basa ze Świętochłowic". Mowa o szkółce Śląska Świętochłowice, w której Bas jest trenerem. - Miało być szczerze, to będzie szczerze. Nie ma czegoś takiego jak szkółka Krzysztofa Basa ze Świętochłowic - powiedział Mrozek.

Następnie skrytykował działaczy ze Świętochłowic, mówiąc o tym, że szkółka Śląska zbudowana jest w niemałym procencie z zawodników nierokujących w ROW-ie. - Jeżeli mam ocenić te treningi wspólne, to poziom moich najgorszych juniorów był o trzy klasy lepsze od najlepszych ze Świętochłowic - dodał Mrozek.

Gdy ktoś z sali przytomnie zauważył różnice - przede wszystkim finansowe i infrastrukturalne - dzielące Rybnik i Świętochłowice, Mrozek skomentował krótko: - Jestem lokalnym egoistą i dla mnie najważniejsze jest dobro Rybnika - powiedział. Te słowa wywołały żal w Świętochłowicach, które wcześniej współpracowały z klubem z Rybnika i co ważne, nadal nie wykluczają dalszej współpracy.

Prezes Śląska, Krzysztof Sichma, wystosował list otwarty, w którym zareagował na słowa rybnickiego działacza i odparł wszystkie zarzuty. "Pana słowa, jakoby szkółka MS Śląsk składa się z zawodników którzy nie rokują w Rybniku, jest niezgodna z prawdą i godząca w nasze dobre imię! Pańska wypowiedź odbiła się szerokim echem wśród naszych kibiców oraz osób nas wspierających i godzi w honor naszego klubu. Takim praktykom mówię stanowcze nie" - przekazał Sichma, dodając, że tylko jeden junior - Dawid Kołodziej - wcześniej trenował w rybnickiej szkółce.

Sichma pokazał też, jak trudna jest współpraca z ROW-em. Przypomniał, jak Mrozek poprosił Krzysztofa Basa o pomoc przy prowadzeniu szkółki. "W czerwcu, klub ROW Rybnik zwrócił się do trenera Krzysztofa Basa o prowadzenie treningów rybnickiej szkółki, gdyż trener Piotr Żyto w tym czasie zajmował się młodzieżą w rozgrywkach DMPJ, a Wasz klub nie posiadał w tym czasie innej osoby z uprawnieniami instruktora. Za treningi z udziałem naszej szkółki, zostały wystawione nam przez ROW dwie faktury, które zostały uregulowane przelewem przez nasz klub. Trener Krzysztof Bas za szkolenie rybnickiej młodzieży nie otrzymywał wynagrodzenia z klubu ROW Rybnik. Taka była to umowa dżentelmeńska zaproponowana przez Pana, a ja i trener na nią przystaliśmy. W sierpniu tuż przed licencją wrócił do zajęć trener Żyto, a Krzysztofowi Basowi nawet nie podziękowano" - napisał.

Zwrócił też uwagę, że adepci trenujący w Rybniku pochodzili z naboru z 2019 roku i były to jedne z ich pierwszych jazd na torze. "Dlatego tez porównanie ich umiejętności do Pańskich zawodników, którzy byli tuż przed licencją jest nieporozumieniem" - dodał Sichma.

"Bardzo Panu dziękujemy za troskę i zainteresowanie losami naszego klubu oraz propozycję, która wyszła z Pana ust abyśmy nasz klub rozwiązali. Pana 'lokalny egoizm' nie zniweczy jednak naszych planów odbudowy Śląska Świętochłowice. Proszę również przyjąć od nas dobrą radę aby z osobami które pracują dla Pańskiego klubu bezpłatnie lub "na próbę' sporządzić chociaż umowę o wolontariat. Życzę Panu aby Pańska współpraca z trenerami trwała dłużej niż jeden sezon, wtedy można wypracować wieloletni plan szkoleniowy i go realizować. Drogi Panie Prezesie, jesteśmy również do dyspozycji gdyby zabrakło Panu osób funkcyjnych do obstawienia zawodów jak to bywało w poprzednich latach. Proponuję również spojrzeć na otaczającą rzeczywistość bez zaciemnienia obrazu i podziałać na rzecz dobra całej dyscypliny" - czytamy w liście otwartym.

Pełen list otwarty prezesa MS Śląsk Świętochłowice, Krzysztofa Sichmy, dostępny jest TUTAJ.

Czytaj także:
Nowe informacje dotyczące kontroli Drabika. Klubowy lekarz wsadził go na minę?
Oto nacje z największą liczbą zwycięstw w cyklu Grand Prix!

ZOBACZ WIDEO Żużel. #MagazynBezHamulców. Prezes Włókniarza w ogniu pytań o Drabika, Cieślaka i Doyle’a


Aktualne składy drużyn: PGE Ekstraliga | eWinner 1. Liga | 2. Liga Żużlowa

Kup bilet na 2023 PZM Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland. Kliknij tutaj i przejdź na stronę sprzedażową! -->>

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (40)
 • Grucha Lublin Zgłoś komentarz
  Wiadomo dlaczego grisza ,rudy ,trener ,świder odeszli od p M .
  • darek pe Zgłoś komentarz
   Bardzo dobry list od prezesa Sichmy! Mrozek nie poraz pierwszy sie wykoleja, zobaczymy jak na tym wyjdzie.
   • Kriso Zgłoś komentarz
    Jestem kibicem ROW-u ale to co wyprawia ten człowiek przechodzi wszelkie pojęcie. Nie dziwi teraz że wszyscy z tego klubu uciekają: trenerzy, mechanik, zawodnicy itp. Szkoda, że przez Pana
    Czytaj całość
    zachowanie, w oczach innych w całym środowisku tracą: Klub, Kibice ba może nawet sponsorzy!!! Mam nadzieję że będziesz Pan rozliczony porządnie.
    • POLONISTA Z KRWI I KOŚCI Zgłoś komentarz
     mrozek to jednak kawał śląskiego ciula!
     • motogonki Zgłoś komentarz
      Ładnie panie Sichma, ale ten gość jest nie reformowalny. Dziwny facet z tego Mrozka. Miałem do niego szacun za opiekę nad Dawidem Bewleyem czy Sergiejem Logaczewem. Takim zachowaniem, jak
      Czytaj całość
      teraz niszczy swój i klubu wizerunek. Przykre, ale prawdziwe.
      • Stresor74 Zgłoś komentarz
       Panie Prezesie wielki szacunek za Pana słowa. Naprawdę szczerze kibicuję żeby udało Wam się odbudować speedway w Świętochłowicach. My mieliśmy podobne problemy i też wielu
       Czytaj całość
       "przyjaciół" nam "pomagało". Każdy ośrodek jest w tej chwili na wagę złota, musimy wspierać się nawzajem i promować żużel gdzie tylko się da. Przykład Lublina pokazuje że warto walczyć. Trzymam kciuki. Serdeczne pozdrowienia z Lublina.
       • k 53 GKM Zgłoś komentarz
        Tak jest Janek.;:).Za REGION. GKM /Polonia /APATOR.:)
        • Penhall Zgłoś komentarz
         Brawa dla Prezesa Śląska.Tak się nie mówi Panie Mrozek.Jeden region mówi to coś?
         • Jazz4 Zgłoś komentarz
          Ktoś kto biednemu nie pomaga ale jeszcze szkodzi to najgorszy typ. Czy na Śląsku nie ma lokalnego patriotyzmu? Mam nadzieję że egoista Mrozek jest niechlubnym wyjątkiem. Oby jak najmniej
          Czytaj całość
          takich "prezesów" w naszym żużlu.
          • simon68 Zgłoś komentarz
           Panie Prezesie jeśli ma pan takie podejście to się nie dziwię ,że kto tylko może to jak najszybciej ucieka z Rybnika .:))))
           • ROW_jaro Zgłoś komentarz
            Brawo Brawo Brawo Panie Krzysztofie Sichma. Ten typ poprostu tak ma.
            • k 53 GKM Zgłoś komentarz
             ,,Kung Lao,,,,,Spoko:).Mi dzisiaj SYGNALISCI SPARTY dwa posty zglosili/usuneli w temacie SPARTY/DRABIKA,bo pisalem nie po ,,ich,,mysli w tym temacie.
             • pawel80 Zgłoś komentarz
              Prezes Disco Polo dalej w formie! Gbur z niego i tyle w temacie
              Zobacz więcej komentarzy (14)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×
              Sport na ×