Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Żużel. #MagazynBezHamulcow. Koronawirus rozłoży PGE Ekstraligę? Grozi jej finansowy kataklizm

Koronowirus w Polsce. Ireneusz Zmora, były prezes Stali mówi o tym, że te mogą wpaść w spiralę długów. W Gorzowie mogą stracić pół miliona, jeśli Memoriał Jancarza i hitowy mecz z Unią odbędą się bez udziału publiczności lub też zostaną przełożone.

 Redakcja
Redakcja
Rafał Karczmarz w środku WP SportoweFakty / Anna Kłopocka / Rafał Karczmarz w środku.
Zmora, który ma doświadczenie w prowadzeniu klubu, organizacji zawodów na wysokim poziomie, nie raz obracał dużymi pieniędzmi spróbuje odpowiedzieć na wiele ważnych pytań dotyczących zagrożeń wynikających z ewentualnym rozprzestrzenianiem się po Polsce koronawirusa.

Jaki wpływ zaraza może mieć na ligi żużlowe, które planowo ruszają za miesiąc. Co stanie się w przypadku, gdy imprezy będą odwoływane, jakie stanowisko powinna zająć PGE Ekstraligi i jak ustosunkowywać się do decyzji wojewodów, którzy na wypadek wybuchu epidemii powoli zastanawiają się nad zamykaniem obiektów sportowych. Czy to jeszcze prewencja, czy już panika?

Zmora opowie o ekonomicznych skutkach meczów przy pustych trybunach, w jak dużym stopniu brak publiczności obciąży budżety klubów, jakiego rzędu są to kwoty. Co zrobić z kibicami, którzy zakupią karnety, a nie wejdą na stadion, jak wytłumaczyć sponsorom, że ich reklamy będą eksponowane, co najwyżej w telewizji. No i jak w dalszej perspektywie na przekładanie spotkań może zareagować platforma Canal Plus, która posiada prawa do pokazywania dwóch najwyższych poziomów w naszym kraju.

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film

Korzystając z okazji prezes Zmora zdradzi nam, czy nie tęskni za żużlem, czy rozbrat z czarnym sportem wyszedł mu na dobre, i czy nie wydaje mu się, iż odszedł ze Stali dwa lata za późno, jak parę osób mu zarzuca. Będzie też o tym, co porabia aktualnie.

Pan Ireneusz wyrazi swoją opinię na temat zmiany decyzji Rafała Karczmarza. Zawodnik zadeklarował po sezonie, że kończy karierę, nie udał się z całym zespołem nawet na obóz, a ostatnio poinformował, że jednak przemyślał sprawę i jazda w lewo nadal go bawi. Dowiemy się, które mecze w Gorzowie są najbardziej kasowe.

Na koniec słówko o prezesie nowego projektu - Wandy Krakowskich Smoków. Szef działu żużlowego WP SportoweFakty - Dariusz Ostafiński połączy się w tym celu z kolegą redakcyjnym - Kamilem Hynkiem. Co wiemy, a właściwie, czego nie wiemy o Marcinie Kromolińskim, jakie na jego temat krążą opowieści w środowisku. Padną zestawienia z Ireneuszem Nawrockim, czy to przypadkiem nie ten sam kaliber wizjonerstwa, co były właściciel Stali Rzeszów.

Jak w przypadku człowieka znikąd są zobowiązane zachować się GKSŻ i PZM. Przede wszystkim, czy w razie kolejnej wpadki krakowski żużel dostanie trzecią szansę na powstanie z kolan.

Emisja #MagazynBezHamulcow w czwartek 5.03 o godz. 18:00 pod tym linkiem!

CZYTAJ TAKŻE: Apel Dobruckiego: Jeśli nie chcemy żużlowców spadających z motocykli, wprowadźmy limity
CZYTAJ TAKŻE: Kuriozalna prośba ministerstwa zdrowia do PZM

Kup bilet na 2023 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland – Warsaw. Kliknij tutaj i przejdź na stronę sprzedażową! -->>

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (8)
 • grzes75 Zgłoś komentarz
  Najłatwiej pozamykac stadiony a szkoły, kościoły
  • SpartyFan Zgłoś komentarz
   "zagrożeń wynikających z ewentualnym rozprzestrzenianiem się po Polsce koronawirusa" Jakim "ewentualnym", przepraszam? Zagrożenie jest realne, a histeria mediów idzie w
   Czytaj całość
   górę. Może być powrót do Stanu Wojennego i przejazd pomiędzy województwami będzie za specjalnym zezwoleniem i, oczywiście, brakiem temperatury ;)
   • KATO-COFNIJCIE ZMIANY Zgłoś komentarz
    @zielony pagór: A może lepiej gdyby jeżdżacy w kółko milionerzy zrezygnowali z czesci wynagrodzenia a nie kibice brali koszty na siebie? Może społeczenstwo mamy ofiarne ale mam
    Czytaj całość
    nadzieję, ze nie zdesperowane.
    • zielony pagór Zgłoś komentarz
     Z kumplem kupiliśmy bilety na M. Jancarza. Jeżeli mecz nie odbędzie się z powodu Koronaśfirusa nie chcemy zwrotu za bilety. Zróbcie to samo aby pomóc klubowi i sobie samym aby być w
     Czytaj całość
     EE
     • yes Zgłoś komentarz
      Ludzie będą bali się być sklepie, wyrzucić śmieci i wstawać z łóżka ;) To jest straszne!
      • M70 Zgłoś komentarz
       Rozumiem , że odwoływanie zawodów sportowych jest zasadne z powodu dużego skupiska ludzkiego. Ale idąc dalej tym tokiem rozumowania to wszystkie galerie handlowe, sklepy
       Czytaj całość
       wielkopowierzchniowe powinny być pozamykane już w tej chwili na 4 spusty. Tam przemieszcza się każdego dnia dużo więcej ludzi (potencjalnych roznosicieli wirusa) niż na niejednych zawodach sportowych.
       Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
       ×
       Sport na ×