Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Żużel. Sobota na Wyspach. W pierwszym oficjalnym turnieju sezonu w akcji m.in. King, Worrall i Aarnio

Mimo pandemii koronawirusa sobotnia Ben Fund Bonanza w Scunthorpe ma się odbyć zgodnie z planem. W corocznym turnieju charytatywnym wystąpi szesnastka zawodników, w tym m.in. Daniel King, Steve Worrall czy Tero Aarnio.
Tomasz Janiszewski
Tomasz Janiszewski
Tero Aarnio WP SportoweFakty / Ilona Jasica / Na zdjęciu: Tero Aarnio

Nie pierwszy raz imprezą inaugurującą sezon na Wyspach Brytyjskich jest turniej charytatywny Ben Fund Bonanza. Poświęcony jest on zbiórce pieniędzy na leczenie zawodników, którzy stracili na torze zdrowie i potrzebują finansowego wsparcia. Nierzadko pojawiają się oni na tych zawodach jako goście specjalni. W tym roku gospodarzem tego wydarzenia jest obiekt w Scunthorpe.

Mimo że w Europie szaleje koronawirus (COVID-19), Ben Fund Bonanza ma się odbyć zgodnie z planem. Organizatorzy przyglądają się sytuacji w swoim kraju, ale uspokajają, że sezon ruszy planowo. Liczą zarazem, że uda się zebrać środki na pomoc kontuzjowanym.

Ściganie zaplanowano na sobotę, a w obsadzie tacy jeźdźcy jak m.in. Daniel King, Steve Worrall, Lewis Kerr czy Tero Aarnio. Szczególnie postawa tego ostatniego może budzić zainteresowanie kibiców w Opolu, gdzie reprezentant Finlandii ma podpisaną umowę z tamtejszym Kolejarzem.

ZOBACZ WIDEO Żużel. #MagazynBezHamulców. Prezes Włókniarza w ogniu pytań o Drabika, Cieślaka i Doyle'a

Przypomnijmy, że w niedzielę miał odbyć się drugi turniej w ten weekend - 50-lecie żużla w Peterborough. Na trybunie obiektu East of England Arena trwają jednak prace remontowe, które uniemożliwiają odjechanie zawodów, w których mieli pojawić się m.in. Niels Kristian Iversen, Hans Andersen, Scott Nicholls, czy Chris Harris.

Ben Fund Bonanza w Scunthorpe, sobota, godz. 15:00, RELACJA LIVE NA WP SPORTOWEFAKTY -->

Obsada: Josh Auty, James Wright, Aaron Summers, Ben Barker, Steve Worrall, Daniel King, Lewis Kerr, Tom Bacon, Paul Starke, Tero Aarnio, Thomas Jorgensen, Connor Mountain, Andreas Jensen, Anders Rowe, Simon Lambert, Kasper Andersen.

CZYTAJ WIĘCEJ:
Troy Batchelor ze spokojem o ewentualnej próbie powrotu do Grand Prix
Janusz Kołodziej z kontraktem w klubie Speedway Bundesligi

Czy będziesz śledzić wyniki Ben Fund Bonanza w Scunthorpe?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0):
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×