Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Żużel. Koronawirus. Quiz ma zająć kibiców na czas kwarantanny. Oryginalny pomysł w Częstochowie

Eltrox Włókniarz Częstochowa postanowił zadbać o kibiców w czasach kwarantanny i zawieszonego sezonu żużlowego. Klub zorganizował specjalny Internet Speedway Quiz. Do wygrania w nim są atrakcyjne nagrody.
Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
DMPJ Michał Gruchalski i Jakub Miśkowiak z Włókniarza w akcji WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / DMPJ. Michał Gruchalski i Jakub Miśkowiak z Włókniarza w akcji.

Pandemia koronawirusa sprawiła, że kluby żużlowe zostały zmuszone do niezwykłej kreatywności, aby nie utracić więzi z kibicem. Przykładem tego mogą być "lekcje", jakie w wersji on-line przeprowadza Betard Sparta Wrocław, wykorzystując tymczasowy fakt zamknięcia placówek oświatowych w Polsce.

Nieco inną drogę obrał Eltrox Włókniarz Częstochowa. Sternicy klubu spod Jasnej Góry też wspierają akcję #zostanwdomu i w jej ramach stworzyli I częstochowski Internet Speedway Quiz o Grand Prix Częstochowy. Do wygrania w nim są atrakcyjne nagrody.

Codziennie o godz. 20 na klubowym fanpage'u zamieszczane będzie jedno pytanie, które dotyczyć będzie historii "Lwów". Pierwsza zagadka padła we wtorkowy wieczór. Fani musieli podać nazwisko żużlowca, który zdobył tytuł mistrza świata, nie wygrywając ani jednej rundy Grand Prix. Dodatkowo należało wymienić sezony, w których punktował on dla Włókniarza.

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Szalenie trudna sytuacja w światowym sporcie. "Nie ma rozgrywek, nie ma kibiców, nie ma pieniędzy"

Spore grono kibiców nie miało większych problemów z udzieleniem poprawnej odpowiedzi. Mowa oczywiście o Marku Loramie, mistrzu świata z sezonu 2000. Najwięcej punktów za poprawną i szybką odpowiedź zgarnął Patryk Kapkowski, który w tej chwili jest liderem częstochowskiego ISQ.

Quiz ma trwać aż do 14 kwietnia. Kibiców czekają zatem aż 22 rundy zmagań, w trakcie których będą musieli się zmierzyć z historią Włókniarza. Bez wątpienia w zabawie jeszcze niejednokrotnie dojdzie do zmiany lidera.

Pierwsza runda ISQ za nami. Poprawna odpowiedź na pytanie to Mark Loram, który startował we Włókniarzu w latach 1992 i...

Opublikowany przez Włókniarz Częstochowa Wtorek, 24 marca 2020

Czytaj także:
Czas na powiększenie PGE Ekstraligi?
Żużlowi grozi brak mechaników

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Czy podoba ci się akcja wymyślona przez Eltrox Włókniarza?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×