Krzysztof Cegielski i ostatnimi czasy regularnie, przynajmniej raz w tygodniu, biorą się za łby. W nowym #MagazynBezHamulcow tradycji stało się więc za dość i panowie znów zaciekle podyskutowali.
Głównie o mejlu do zawodników, którzy zostali postawieni przed faktem dokonanym w sprawie negocjacji kontraktów. Cegielski, jako prezes Stowarzyszenia Metanol, jest w tych trudnych rozmowach łącznikiem między żużlowcami a związkami. Zastanowimy się, czy Ekstraliga miała prawo narzucić swoje zdanie, a może do akcji będą musieli wkroczyć prawnicy.
Mistrz Polski drży w posadach, zaraza sypnęła piach w tryby dominatorom zeszłych sezonów. Fogo Unia Leszno jest bowiem jedynym klubem, który nie wypłacił zawodnikom transz za podpis i przygotowanie do sezonu. Pochylimy się nad problemami Byków i innych klubów, jak wygląda sytuacja z rozliczeniami także w niższych ligach. Na koniec dowiemy się, kto nie lubi Cegielskiego i co oznacza obniżenie płac metodą na koronawirusa.
ZOBACZ WIDEO PGE Ekstraliga 2020: Wielcy Speedwaya - Mark Loram
Zaraz po menedżerze Janusza Kołodzieja w messengerowym okienku redaktora prowadzącego dział żużel WP SportoweFakty pojawi się szef MRGARDEN GKM-u Grudziądz - Marcin Murawski. We wtorek Nicki Pedersen obwieścił za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych, że jest zakażony COVID-19. To pierwszy taki przypadek w światku żużlowym.
Dostaniemy najświeższe informacje na temat stanu zdrowia trzykrotnego mistrza świata. Będzie o tym, jak przechodzi kwarantannę, ile czekał na przeprowadzenie testów na obecność koronawirusa, jak czuje się jego najbliższe otoczenie, łącznie z polskimi mechanikami. Czy do zarażenia mogło dojść w Polsce skoro Duńczyk przebywał w naszym kraju jeszcze w połowie marca i czy już wtedy zgłaszał objawy choroby. Prześledzimy też dalsze kroki Pedersena już po wyjeździe z Grudziądza. Przy okazji spytamy o jakość zdrowotną reszty zespołu.
W trzeciej części gościem będzie Julia Chomska. Córka trenera Stali Gorzów wprowadzi nas w tajniki psychologii sportu. Zawodnikom zostanie sprzedanych kilka cennych rad, jak odnaleźć się w trudnych czasach pandemii, czy opłaca się walczyć z wiatrakami i zaprzątać sobie głowę rzeczami, na które nie ma się wpływu. Jak wyrzucić na dalszy plan natłok negatywnych wieści, na czym się koncentrować, o co zadbać i czego unikać. Czy nerwowe wyczekiwanie na start ligi trudniej znieść zawodnikom starszej daty, czy jednak młodszym.
Następnie przeniesiemy się do domu Marcina Majewskiego. Szef speedway'a na platformie Canal Plus powie nam, jak jego stacja zapatruje się na nowe pomysły Ekstraligi dotyczące okrojonych składów, braku zawodników zagranicznych, posiłkowaniem się gośćmi z niższych klas oraz, czy jazda bez publiczności na dłuższą metę ma sens.
Czy bierze ponadto pod uwagę, że rozgrywki w ogóle się w tym sezonie nie odbędą, czy zgadza się z opiniami niektórych ekspertów, iż telewizja będzie jednym z największych wygranych koronawirusa, ponieważ liga przy pustych trybunach będzie równać się wzrostem słupków oglądalności na szklanym ekranie. Na zakończenie padnie kilka smutnych wniosków zahaczających o brak gospodarności w polskich klubach, przejadaniu ogromnych pieniędzy i świecących pustkami kasach.
Na deser Tobiasz Musielak, czyli ważny głos od strony zawodnika w debacie o cięciach umów. Będzie o różnicach w stawkach, o wydanych środkach, podczas gdy nie wiadomo, kiedy żużlowcom uda się podnieść z toru pierwsze pieniądze za punkty. O tym, że jego eWinner Apator Toruń jest murowanym faworytem do awansu w szeregi ekstraligowców, a rozważane są kontrowersyjne opcje, aby na rok zamrozić ligi i wszystkie ekipy pozbawić możliwości spadków i awansów.
CZYTAJ TAKŻE: Szwedzki luz. Koronawirus zbiera żniwo, a oni trenują
CZYTAJ TAKŻE: Ewinner sponsorem tytularnym 1 LŻ
Emisja #MagazynBezHamulcow w czwartek 2.03 o godz. 18:00 pod tym linkiem!