Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Żużel. Właściciel eWinner Apatora mówi, że jazda za wszelką cenę nie ma sensu. Jemu zostaną grosze w kasie

PGE Ekstraliga szykuje się na jazdę bez kibiców, zamknięcie ligi i składy okrojone do Polaków. Właściciel Apatora krytykuje te pomysły. Mówi, że może stracić 80 procent wpływów, że w ogóle start ligi może się okazać niemożliwy.
Dariusz Ostafiński
Dariusz Ostafiński
Na zdjęciu od lewej: Przemysław Termiński i Adam Krużyński WP SportoweFakty / Łukasz Trzeszczkowski / Na zdjęciu od lewej: Przemysław Termiński i Adam Krużyński

Przemysław Termiński na łamach "Przeglądu Sportowego" krytykuje pomysły PGE Ekstraligi. Mówi, że jazda bez kibiców nie ma sensu, że zagraniczne gwiazdy nie zgodzą się na starty za niższe stawki. Dodaje, że rozgrywki mogą w tym roku w ogóle nie ruszyć. Oblicza, że może stracić 80 procent wpływów do budżetu.

- Myślę, że Przemek martwi się tym, że cała ta liga od strony finansowej, ale i też sportowej nie będzie miała sensu - ocenia Adam Krużyński, przewodniczący rady nadzorczej KS Toruń. - Ekstraliga chce jechać za wszelką ceną, rezygnując przy tym z awansów i spadków, co z punktu widzenia każdego pierwszoligowca, nie tylko Apatora, będzie w istocie wyrzuceniem pieniędzy w błoto. Po co wydawać kasę, skoro nic z tego nie wyniknie - pyta Krużyński.

- Strata 80 procent wpływów wcale nie jest żadnym straszeniem ze strony właściciela toruńskiego klubu - kontynuuje Krużyński, dodając, że finalnie może się okazać, iż Termiński zostanie z kwotą rzędu 300-350 tysięcy (umowa telewizyjna i sponsorska), jaką PZM przeleje na konto Apatora. Do tego dojdzie to, co wykłada sam Termiński. - Przepadną wpływy od sponsorów, z biletów, ale i też zysk z Grand Prix, które przecież jest zagrożone. Myślę, że właśnie te straty zliczył Przemek, mówiąc o tych 80 procentach - stwierdza Krużyński.

Czytaj także:
Lekarz Falubazu: jak dobrze pójdzie, to w lipcu wyjedziemy na tor
Cugowski: wirus zaatakował ludzkość, martwię się o Motor

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Urubko pokazuje, co robić podczas epidemii koronawirusa

Czy żużel w tym sezonie naprawdę nie ma sensu?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (10):
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×