KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Żużel. Koronawirus. Kibice Wybrzeża przy wsparciu klubu uzbierali ponad 7 tysięcy złotych

Kibice Wybrzeża Gdańsk zorganizowali zbiórkę na wsparcie gdańskich służb medycznych w związku z pandemią koronawirusa. Uzbierali sporą sumę, za którą zakupią asortyment medyczny, biurowy i artykuły spożywcze.

Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski
Jacob Thorssell Materiały prasowe / Na zdjęciu: Jacob Thorssell
W ramach zbiórki wśród kibiców za pomocą portalu pomagam.pl, kibice Wybrzeża Gdańsk zbierają pieniądze na pomoc gdańskim służbom medycznym: 7. Szpital Marynarki Wojennej i Uniwersyteckie Centrum Kliniczne. Dzięki zbiórce placówki te mają być wyposażone w asortyment medyczny, asortyment biurowy i artykuły spożywcze. Na ten moment, łącznie uzbierano aż 5 197 złotych.

Ponadto na koncie znajdą się 2 232 złote za wylicytowany kombinezon żużlowy Wybrzeża Gdańsk na 2020 rok. To pierwszy wyprodukowany kombinezon żużlowy gdańskiego klubu na sezon 2020 wyprodukowany przez firmę Maliniak Speedway Akcesory. Wzór kombinezonu nawiązuje do 75-lecia klubu GKS Wybrzeże Gdańsk.

Nie tylko żużlowcy przekazali na ten cel swój gadżet. Koszulkę Mateusza Wróbla, jednego z najskuteczniejszych zawodników PGNiG Superligi przekazał klub piłki ręcznej, Torus Wybrzeże Gdańsk. Koszulka ta została zlicytowana za 821 złotych.

- Bardzo nas cieszy to, ile osób zdecydowało się wpłacić pieniądze na ten cel. Dziękujemy i prosimy o więcej. Kolejną szansą będzie Wirtualny mecz w grę Speedway Turbo Sliders. Bilety-cegiełki w cenie 5 złotych można kupić na stronie bilety.wybrzezegdansk.pl i cały zysk zostanie przekazany na ten cel. Liczymy, że uda nam się uzbierać wspólnie założone 10 tysięcy złotych - powiedział Mariusz Kędzielski koordynujący działania organizacyjne i marketingowe w klubie.

Czytaj także: 
Martin Smolinski apeluje o wspieranie lokalnych firm
Zawodnicy mogli się zabezpieczyć na trudne czasy

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Piłkarze przeznaczyli fortunę na walkę z epidemią. "Ci wielcy stanęli na wysokości zadania"


Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie
Czy popierasz akcję kibiców Wybrzeża?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (1)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×