KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Żużel. Szybka riposta Roberta Dowhana. "To były prezes Goliński powinien odpowiedzieć na pytania"

Robert Dowhan szybko odpowiedział na komunikat Falubazu Zielona Góra. Były prezes i udziałowiec klubu nie zgadza się z opinią, jakoby blokował proces ratowania Falubazu. "To były prezes Goliński powinien odpowiedzieć na pytania" - zwraca uwagę.
Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Robert Dowhan WP SportoweFakty / Na zdjęciu: Robert Dowhan

W Falubazie Zielona Góra trwa wojna na samej górze. W czwartek w klubie odbyła się specjalna narada, w trakcie której udziałowcy próbowali znaleźć sposób na wyjście z kryzysu wywołanego koronawirusem. Konieczność rozgrywania meczów przy pustych trybunach sprawi bowiem, że straty ośrodków PGE Ekstraligi będą liczone w milionach.

Jak dowiedzieliśmy się z czwartkowego komunikatu klubu, Robert Dowhan miał "zablokować" dokapitalizowanie spółki Falubaz przez jej udziałowców. Były prezes zielonogórskiego klubu, a obecnie senator RP szybko odniósł się do zarzutów stawianych mu przez obecnych działaczy.

Poniżej publikujemy oświadczenie Dowhana w tej sprawie.

Szanowni Państwo,

Nawet gdybym bardzo chciał cokolwiek zablokować, to musiałbym mieć większościowy pakiet udziałów w klubie żużlowym, a takiego nie mam.

Jeżeli wspólnicy chcą dokapitalizować Spółkę ZKŻ SSA, to mogą to zawsze zrobić i nikt tego nie może zablokować. Każdy wspólnik może nie wpłacić kapitału, ale wtedy jego udziały ulegają proporcjonalnemu zmniejszeniu, na co ja się godzę.

Na dzisiejszym Walnym Zgromadzeniu, po raz pierwszy w historii Klubu, nie dostał absolutorium były Prezes Adam Goliński. I to on powinien odpowiedzieć na pytania dotyczące kondycji finansowej klubu, jaki zostawił.

W tej sytuacji nie rozumiem komunikatu, który został opublikowany. Szczególnie, że od powołania Pana Golińskiego na stanowisko Prezesa ZKŻ SSA, a więc od ponad półtora roku, nie uczestniczyłem w pracach Zarządu i organach kontrolnych Klubu.

Nie miałem wiedzy ani wpływu na podejmowane decyzje.

Robert Dowhan

Czytaj także:
Plan Wilków nie wypali. eWinner 1. Liga bez Krosna
Leon Madsen dogadał się z Eltrox Włókniarzem

ZOBACZ WIDEO PGE Ekstraliga 2020: Wielcy Speedwaya - Leigh Adams

Czy martwisz się o przyszłość Falubazu Zielona Góra?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (22)
 • ZKS Stal Rzeszów. Zgłoś komentarz
  Nowy idol sportowych faktów..... Różowa koszula
  • gdzieś z Polski Zgłoś komentarz
   Czy były prezes Adam Goliński zdefraudował pieniądze falubazu? Czy były trener Adam Skórnicki dołożył do tego swoją cegiełkę?
   • KACPER.U.L Zgłoś komentarz
    Prawidłowo Robson.Krótka smycz i do tego kaganiec z tatarskiego siodła dla młodego kociarstwa.Muszą wiedzieć gdzie ich miejsce tej nowej kociej wylęgarni.Tak jak Pankracy z Nocnikiem
    Czytaj całość
    wiedzą już gdzie ich miejsce czyli pod deską WC.Tam czują się najlepiej.Sanatorium:)
    • Fan_Baletu Zgłoś komentarz
     Ale trzeba panu D. przyznać, że złotousty jest. Czyż wtedy po finale ze złotem na szyi wyszedł na zwycięzcę a Apator postawił w świetle braku honoru? Tylko komu wtedy honoru zabrakło?
     Czytaj całość
     Dziś też pogada i dobrze będzie ;-))))
     • Fan_Baletu Zgłoś komentarz
      Czy żałujemy p. Dowhana? Ja- nie. A czy pamiętamy jak wtedy w nierównej walce chciał wygrać ze zdziesiątkowanym Apatorem i ciężko połamanym T.G.? Ja- tak.
      • Fan_Baletu Zgłoś komentarz
       Trzeba wiedzieć kiedy opuścić stadion ZG a potem ELigę ;-) Pierwsze było słuszne a drugie może przynajmniej ekonomiczne :-)
       • mdm Zgłoś komentarz
        "W Falubazie Zielona Góra trwa wojna na samej górze" ------------ Czyli nic nowego ;)))
        • klops Zgłoś komentarz
         Z całym szacunkiem dla rzetelnego dziennikarstwa na tym portalu ale proszę poprawić treść cytowanego oświadczenia. W tekście artykułu mamy "Każdy wspólnik może niedoplacic
         Czytaj całość
         kapitału, ale wtedy jego udziały ulegają proporcjonalnemu zmniejszeniu. Na co ja się nie godzę". Podczas gdy w oryginalnym oświadczeniu Dowhana na FB ten fragment brzmi: "Każdy wspólnik może niedoplacic kapitału, ale wtedy jego udziały ulegają proporcjonalnemu zmniejszeniu. Na co ja się godzę". Jedno słowo zmienia diametralnie sens wypowiedzi oraz ocenę postępowania senatora. Nie wiem czy to przypadek, czy zamierzone działanie ale taki błąd godzi w elementarne poczucie rzetelnego dziennikarstwa oraz szacunek do czytelnika.
         • intro Zgłoś komentarz
          dowhan trzyma sobie akcje i ma w d... co się dzieje Sprzedać-NIE Dołożyć kasę-NIE to może My dołożymy za część twoich akcji - NIE
          • Angrift Zgłoś komentarz
           komentarz usuniety
           • speed_koleina Zgłoś komentarz
            Brawo Robert, trzymaj ich krótko za wory :).
            • Dany1608 Zgłoś komentarz
             Dowhan chce zniszczyć klub??? Czyżby??? Wyrazy współczucia:/
             • motogonki Zgłoś komentarz
              Ten sam temat co w senacie. Wszystko robi dla "dobra" żużla i kraju. Takich ludzi należy wyeliminować z piastowania wszelkiej publicznej działalności. Zwykli karierowicze,
              Czytaj całość
              nowobogaccy, co wydaje się, że im wszystko można.
              Zobacz więcej komentarzy (3)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×
              Sport na ×