Start złożył odwołanie od walkowera w meczu z KM Ostrów

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Prawnik Startu Gniezno - Przemysław Nasiukiewicz złożył do Głównej Komisji Sportu Żużlowego odwołanie od obustronnego walkowera w meczu KM Ostrów - Start.

- W dniu wczorajszym – zgodnie z uprawnieniami zawartymi w regulaminach dotyczących sportu żużlowego – złożyłem do Głównej Komisji Sportu Żużlowego w imieniu Towarzystwa Żużlowego "Start" odwołanie dotyczące niedzielnego meczu drużyn KM Ostrów i Startu Gniezno - powiedział dla SportoweFakty.pl Przemysław Nasiukiewicz.

Prawnik Startu Gniezno nie ujawnił jednak szczegółów odwołania. - Nie chciałbym zdradzać tez odwołania, jednak mogę ujawnić, iż nasze stanowisko - powstałe na skutek wnikliwej analizy przepisów regulaminów - koncentruje się przede wszystkim wokół kwestii, które w dyskusji medialnej zostają jak do tej pory zupełnie pominięte. Jeżeli GKSŻ, przychyli się do argumentacji zawartych w odwołaniu, sprawy obustronnego walkowera i kar dyscyplinarnych dla zawodników przestaną być rozpatrywane, a wynik zawodów ulegnie weryfikacji. Jesteśmy przekonani o racji stawianych w odwołaniu tez, które konsultowaliśmy tak w gronie prawników mojej kancelarii, jak również z innymi prawnikami, specjalistami z zakresu prawa sportowego, i czekamy jedynie na potwierdzenie tego stanowiska przez GKSŻ - wyjaśnił Nasiukiewicz.

Przypomnijmy, że mecz KM Ostrów - Start Gniezno miał zostać rozegrany w minioną niedzielę. Sędzia Marek Wojaczek uznał, że tor nadaje się do jazdy i podjął decyzję o rozpoczęciu spotkania. Wyjazdu na tor odmówili jednak zawodnicy, którzy byli odmiennego zdania odnośnie stanu toru. W świetle postawy zawodników, sędzia Wojaczek zadecydował o ogłoszeniu obustronnego walkowera.

Źródło artykułu: