Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Żużel. Ekspercka liga typerów WP SF: Stal Gorzów nadal bez zwycięstwa. Włókniarz nie bez szans w Zielonej Górze!

W niedzielę dwa fascynujące starcia w PGE Ekstralidze. Nóż na gardle mają Motor i Stal. W Zielonej Górze spotkają się niepokonane zespoły RM Solar Falubazu i Eltrox Włókniarza. Naszych ekspertów poróżnił hit w grodzie Bachusa. Karty może rozdać aura.
Kamil Hynek
Kamil Hynek
Na zdjęciu od lewej: Marek Cieślak i Ryszard Czarnecki WP SportoweFakty / Łukasz Trzeszczkowski / Na zdjęciu od lewej: Marek Cieślak i Ryszard Czarnecki

Wszystkie oczy w drugiej kolejce będą zwrócone raz na niebo, dwa Roberta Dowhana. Plany organizatorom meczów w Lublinie i Zielonej Górze może pokrzyżować pogoda. Czy to szansa na zaskakujące rezultaty? Według naszych ekspertów, niekoniecznie. Jeśli spotkania ruszą, większość, z drobnymi wyjątkami i tak stawia na wygrane gospodarzy.

Były prezes Falubazu Zielona Góra popisał się na inaugurację niezwykłym nosem i punktowo jest pół prostej przed resztą konkurentów. Teraz senator RP opowiedział się za minimalnym zwycięstwem klubu, z którym zdobywał niegdyś tytuł DMP.

Generalnie mecz w grodzie Bachusa okazał się łamigłówką sporego kalibru. Lwia część uczestników zabawy nie ma złudzeń, że atut toru i kunszt menedżerski Piotra Żyto będzie tym razem górował nad doświadczeniem trenera Włókniarza - Marka Cieślaka.

Znalazło się jednak trzech śmiałków, którzy swoimi prognozami dali nam do zrozumienia, że stary lis przechytrzy młodszego kolegę. Marcin Majewski i Ryszard Czarnecki wskazali, że loteryjne warunki bardziej będą odpowiadały przyjezdnym. Marian Maślanka postawiłby pieniądze na zwycięski remis częstochowian.

Co ciekawe, tylko drugi w klasyfikacji Jacek Gajewski uważa, że wykorzystujące ponownie przepis o ZZ za Nielsa Kristiana Iversena Moje Bermudy Stal Gorzów nie przekroczą granicy czterdziestu "oczek" w Lublinie. Reszta jest raczej zgodna i spodziewa się przy Al. Zygmuntowskich zaciętych zawodów z minimalnym triumfem Motoru.

Niedzielne mecze PGE Ekstraligi oczami naszych ekspertów:

Lublin - Gorzów Zielona Góra - Częstochowa
Krzysztof Cegielski 49:41 47:43
Ryszard Czarnecki 48:42 42:48
Robert Dowhan 49:41 46:44
Jacek Frątczak 49:41 47:43
Jacek Gajewski 51:39 48:42
Tomasz Gollob 46:44 46:44
Dawid Kownacki 49:41 47:43
Sławomir Kryjom 50:40 48:42
Marcin Kuźbicki 49:41 48:42
Marcin Majewski 49:41 43:47
Marian Maślanka 48:42 45:45
Dariusz Ostafiński 49:41 48:42
Marta Półtorak 48:42 47:43
Grzegorz Zengota 48:42 47:43

   
CZYTAJ TAKŻE:
 Motor - Stal: Zmarzlik tarczą dla juniorów
CZYTAJ TAKŻE: Niedzielne mecze mocno zagrożone

ZOBACZ WIDEO Prezes Motoru nie tłumaczył zawodnikom, skąd wziął pieniądze na Hampela. Nie pokazał faktury

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (9):
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×