KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Żużel. Ekspercka liga typerów WP SF: Stal Gorzów nadal bez zwycięstwa. Włókniarz nie bez szans w Zielonej Górze!

W niedzielę dwa fascynujące starcia w PGE Ekstralidze. Nóż na gardle mają Motor i Stal. W Zielonej Górze spotkają się niepokonane zespoły RM Solar Falubazu i Eltrox Włókniarza. Naszych ekspertów poróżnił hit w grodzie Bachusa. Karty może rozdać aura.

Kamil Hynek
Kamil Hynek
Na zdjęciu od lewej: Marek Cieślak i Ryszard Czarnecki WP SportoweFakty / Łukasz Trzeszczkowski / Na zdjęciu od lewej: Marek Cieślak i Ryszard Czarnecki
Wszystkie oczy w drugiej kolejce będą zwrócone raz na niebo, dwa Roberta Dowhana. Plany organizatorom meczów w Lublinie i Zielonej Górze może pokrzyżować pogoda. Czy to szansa na zaskakujące rezultaty? Według naszych ekspertów, niekoniecznie. Jeśli spotkania ruszą, większość, z drobnymi wyjątkami i tak stawia na wygrane gospodarzy.

Były prezes Falubazu Zielona Góra popisał się na inaugurację niezwykłym nosem i punktowo jest pół prostej przed resztą konkurentów. Teraz senator RP opowiedział się za minimalnym zwycięstwem klubu, z którym zdobywał niegdyś tytuł DMP.

Generalnie mecz w grodzie Bachusa okazał się łamigłówką sporego kalibru. Lwia część uczestników zabawy nie ma złudzeń, że atut toru i kunszt menedżerski Piotra Żyto będzie tym razem górował nad doświadczeniem trenera Włókniarza - Marka Cieślaka.

Znalazło się jednak trzech śmiałków, którzy swoimi prognozami dali nam do zrozumienia, że stary lis przechytrzy młodszego kolegę. Marcin Majewski i Ryszard Czarnecki wskazali, że loteryjne warunki bardziej będą odpowiadały przyjezdnym. Marian Maślanka postawiłby pieniądze na zwycięski remis częstochowian.

Co ciekawe, tylko drugi w klasyfikacji Jacek Gajewski uważa, że wykorzystujące ponownie przepis o ZZ za Nielsa Kristiana Iversena Moje Bermudy Stal Gorzów nie przekroczą granicy czterdziestu "oczek" w Lublinie. Reszta jest raczej zgodna i spodziewa się przy Al. Zygmuntowskich zaciętych zawodów z minimalnym triumfem Motoru.

Niedzielne mecze PGE Ekstraligi oczami naszych ekspertów:

Lublin - Gorzów Zielona Góra - Częstochowa
Krzysztof Cegielski 49:41 47:43
Ryszard Czarnecki 48:42 42:48
Robert Dowhan 49:41 46:44
Jacek Frątczak 49:41 47:43
Jacek Gajewski 51:39 48:42
Tomasz Gollob 46:44 46:44
Dawid Kownacki 49:41 47:43
Sławomir Kryjom 50:40 48:42
Marcin Kuźbicki 49:41 48:42
Marcin Majewski 49:41 43:47
Marian Maślanka 48:42 45:45
Dariusz Ostafiński 49:41 48:42
Marta Półtorak 48:42 47:43
Grzegorz Zengota 48:42 47:43

    CZYTAJ TAKŻE: Motor - Stal: Zmarzlik tarczą dla juniorów CZYTAJ TAKŻE: Niedzielne mecze mocno zagrożone

ZOBACZ WIDEO Prezes Motoru nie tłumaczył zawodnikom, skąd wziął pieniądze na Hampela. Nie pokazał faktury
Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (14)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×