Żużel. Filip Hjelmland najlepszy w Aveście. Maksymilian Bogdanowicz krok od awansu do IM Szwecji

We wtorek na torze w Aveście rozegrane zostały kwalifikacje do Indywidualnych Mistrzostw Szwecji. Po zwycięstwo sięgnął Filip Hjelmland, zdobywca 13 punktów. Na 9. miejscu sklasyfikowany został Maksymilian Bogdanowicz.

Mateusz Kozanecki
Filip Hjelmland WP SportoweFakty / Romulad Rubenis / Na zdjęciu: Filip Hjelmland
Walka w Aveście toczyła się o osiem miejsc premiowanych awansem do finału. Kapitalny początek zaliczył Maksymilian Bogdanowicz. 22-latek wywalczył dwie trójki, ale później spuścił z tonu i zakończył zmagania z siedmioma "oczkami" na koncie. Dało mu to ostatecznie 9. miejsce.

Zwyciężył Filip Hjelmland, który zdobył 13 punktów. Po 11 "oczek" wywalczyli Joel Kling, Philip Hellstroem-Baengs i Joel Andersson. Awans uzyskali ponadto Alexander Woentin, Ludvig Lindgren, Jonathan Grahn oraz Daniel Henderson.

Finał IM Szwecji zaplanowany jest na 23 lipca w Malilli. Jak podaje portal svemo.se na liście startowej rozstawionych zostało ośmiu zawodników: Jacob Thorssell, Peter Ljung, Pontus Aspgren, Victor Palovaara, Linus Sundstroem, Kim Nilsson, Oliver Berntzon i Mathias Thoernblom.

Punktacja (za: SVEMO):