Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Skoki

Żużel. Biednie w Grudziądzu, coraz większe nadzieje w Zielonej Górze [RANKING]

W rankingu juniorów PGE Ekstraligi bez większych zmian. Na czele wciąż jest prowadzona przez Gleba Czugunowa młodzież z Wrocławia. Coraz istotniejszą rolę odgrywają juniorzy z Zielonej Góry. Na przeciwnym biegunie są za to ci z Grudziądza.

Tomasz Janiszewski
Tomasz Janiszewski
Norbert Krakowiak WP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / Na zdjęciu: Norbert Krakowiak
I od nich zaczniemy krótkie podsumowanie dokonań juniorów w tegorocznej PGE Ekstralidze. Wydaje się, że siła formacji seniorskiej MrGarden GKM-u Grudziądz rośnie z roku na rok, ale nie zmienia się za to - lub zmienia na gorsze, jak w tym roku - postawa młodzieżowców. Marzących o play-off grudziądzanach znów nachodzi "demon przeszłości" i wygląda na to, że juniorzy raz jeszcze sprawią, że zespół ponownie nie zagości na koniec sezonu w strefie medalowej.

Marcin Turowski, Damian Lotarski i Denis Zieliński wciąż uczą się żużlowego abecadła, jednak na ten moment ich wyniki na tle konkurentów, wyłączając z tego jeszcze słabszy PGG ROW Rybnik, są bardzo biedne. Ich średnia wynosi niewiele ponad dwa punkty na wyścig juniorski i niecałe trzy na cały mecz. Zaledwie.

Na przeciwnym biegunie kluby z Wrocławia i Leszna, ale mając takie pociągi, jak Gleb Czugunow (pokonał już 15 seniorów rywali) i Dominik Kubera można być spokojnym o postawę tej formacji. Jeden i drugi udanie zastępuje poprzedników: Maksyma Drabika oraz Bartosza Smektałę. Kwestią tego, kto finalnie okazałby się najlepszy w prowadzonym przez nasz serwis rankingu, będzie więc prawdopodobnie postawa - i już momentami niezła - ich partnerów.

Dodajmy, że obok Eltrox Włókniarza Częstochowa to leszczynianie są najskuteczniejsi w biegach wyłącznie z udziałem młodzieżowców. Jedni i drudzy zgubili w tym roku w tych gonitwach tylko po cztery punkty.

ZOBACZ WIDEO Zobacz jak Łaguta zapewnił zwycięstwo Motorowi! Kronika 5. kolejki PGE Ekstraligi

Na koniec warto docenić pewien progres wśród młodych zielonogórzan. RM Solar Falubaz nie ma swoich szeregach tuzów, ale każdy z trzech, którzy wystąpili w tym sezonie, ma już za sobą naprawdę niezłe występy. W tym momencie Myszy są trzecią juniorską siłą w lidze, górując dość pewnie nad choćby wyżej notowaną parą Motoru Lublin.

Ranking juniorów PGE Ekstraligi 2020:

Miejsce Klub Zawodnicy Bieg jun. Pkt Bonusy Pokonani seniorzy Średnia pkt/mecz
1. Wrocław Czugunow, Liszka, Curzytek 17 59 6 15 11,80
2. Leszno Kubera, Szlauderbach 21 49 9 11 9,80
3. Zielona Góra Krakowiak, Tonder, Pawliczak 17 39 4 9 7,80
4. Częstochowa Miśkowiak, Świdnicki, Kowalski 16 31 6 6 7,75
5. Lublin Lampart, Trofimow jr 16 27 5 5 5,40
6. Gorzów Karczmarz, Jasiński, Bartkowiak 10 21 2 3 5,25
7. Grudziądz Turowski, Lotarski, Zieliński 11 14 1 1 2,80
8. Rybnik Nowacki, Tudzież, Kłosok 5 12 3 2 2,40

CZYTAJ WIĘCEJ: Udany jubileusz Motoareny. Żużlowcy z Torunia dobili już na niej do 100 meczów Motor Lublin czekał na to 28 lat! Koziołki piąty raz górą w Częstochowie

Czy należało się spodziewać, że juniorzy RM Solar Falubazu Zielona Góra będą punktowali na tak niezłym poziomie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (3)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×