KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Żużel. W piątek wyrok KOL w sprawie meczu Stal - Włókniarz. Nie każdy wyrok zostanie zaakceptowany przez kluby.

Komisja Orzekająca Ligi w piątek ma podjąć decyzję w sprawie przerwanego z powodu awarii prądu meczu Stal - Włókniarz. Prezes częstochowskiego klubu mówi, że nie każdy wyrok będzie do przyjęcia. Czy będzie awantura?

Dariusz Ostafiński
Dariusz Ostafiński
Spalona rozdzielnia w Gorzowie WP SportoweFakty / Tomasz Jocz / Spalona rozdzielnia w Gorzowie.
Mecz Moje Bermudy Stal Gorzów - Eltrox Włókniarz Częstochowa został przerwany po 10. biegu przy stanie 32:28 dla gospodarzy. Zapaliła się rozdzielnia, wyłączyło się podstawowe oświetlenie i zasilanie dmuchanych band. Dalej nie można było jechać. Skutków awarii do dziś nie usunięto.

Co dalej? Sprawą ma się zająć Komisja Orzekająca Ligi, a wyrok ma być najpóźniej w piątek podany do publicznej wiadomości. Możliwe opcje rozstrzygnięcia tej sprawy to: powtórka meczu, wznowienie spotkania od 11. biegu, zaliczenie wyniku po 10. wyścigu, walkower dla Włókniarza lub Stali. Prezesi klubów już dawno powiedzieli, co ich interesuje. Istnieje groźba, że nie każdy wyrok zostanie przez nich zaakceptowany. Decyzja KOL może dać początek awanturze.

Prezes Włókniarza Michał Świącik pytany przez nas o to, czy zaakceptuje każdy wyrok KOL, mówi, że z opcji leżących na stole są takie, które są dla niego nie do przyjęcia. - Nie powiem jakie, bo nie chcę wpływać na KOL, ale jakieś rozwiązanie jest dla mnie nie do przyjęcia - komentuje Świącik. - Jeśli komisja podejmie decyzję, która nie będzie w zgodzie z duchem sportu, to na pewno tak tego nie zostawimy. Co wtedy zrobimy? Na razie czekamy na rozstrzygnięcie. Liczę jednak na to, że będzie one dobre dla obu stron.

ZOBACZ WIDEO Kacper Woryna: 200 tys. na przygotowanie do sezonu już dawno wydałem

Prezesa Stali Marka Grzyba także spytaliśmy, czy jest wyrok, którego on by nie zaakceptował, ale nie odpowiedział na nasze pytanie. W ostatnim Magazynie Bez Hamulców działacz mówił, że można by wznowić mecz od 11. biegu, wcześniej przekonywał, że należałoby zaliczyć wynik z toru (32:28). Z kolei prezes Świącik mówił o powtórce całego spotkania, choć dawał też do zrozumienia, że paragrafy przemawiają za walkowerem na korzyść Włókniarza. Teraz mówi jedynie: - Każdemu może się przytrafić takie nieszczęście, jak awaria prądu, ale nie można robić z tego precedensu - zauważa, jasno dając do zrozumienia, że walkower na korzyść Stali wyklucza.

Kiedy tak przyglądamy się sprawie gorzowsko-częstochowskiej przypomina się to, co stało się przy okazji ucieczki Unibaxu Toruń z finału Ekstraligi. KOL nałożyła za to na klub szereg kar, od których właściciel Unibaxu Roman Karkosik się odwołał. Do dziś trwa proces, a Ekstraliga musiała zabezpieczyć środki na wypadek przegranej. Teraz, chcą uniknąć takiej sytuacji, komisja z pewnością musi odrzucić skrajne rozwiązania. Nie będą one zgodne z duchem sportu i mogą się klubom nie spodobać.

Inna sprawa, że każdy z działaczy znalazł już w regulaminie zapisy przemawiające na jego korzyść. W przypadku Stali chodzi o artykuł 717 paragraf 3 przemawiający za zaliczeniem wyniku. W przypadku Włókniarza chodzi o artykuł 419 mówiący o ryzyku organizatora, który z kolei przemawiałby za walkowerem na korzyść częstochowskiej drużyny.

Czytaj także:
Prezes PGE Ekstraligi: Środowisko musi się przebudzić. Jedno zakażenie jak sygnał ostrzegawczy
Zrobili mu zdjęcie w kolejce na basen. Musiał wykonać ponowny test na COVID-19Jaki powinien być werdykt KOL?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (119)
 • Tomek z Bamy Zgłoś komentarz
  Ostaf,Ty masz pojecie o zuzlu jak Olkowicz,Ryczel,Slak,Feddek,Majewski,Cugowski,Paczpan,Hynek,Gasior,Czosnek i lamotte-"najwiekszy znawca speedwaya w Europie",ten ktory twierdzi ze
  Czytaj całość
  Piotr Swist ma tytul IMP seniorow. Laiki i pikniki.
  • Arek Kaczmarek Zgłoś komentarz
   Widzę duży problem o nic.Dokończyć spotkanie w stanie jakim zostało zakończone i bez komisji by się obyło.A tak będzie DYM..anko i BÓL z jednej strony.
   • Poznaniak z Gorzowa Zgłoś komentarz
    Ale jakie skrajne rozwiązania? Wynik zgodnie z regulaminem należy zaliczyć i tyle. Mecz z Motorem pokazał, że porażka Lwów w Gorzowie to nie był wypadek przy pracy.
    • Piotr Biega Zgłoś komentarz
     Co to za gorzowska melina na zdjęciu ?
     • Lipowy Batonik Zgłoś komentarz
      A to nie jest czasem lekka parodia aby czekać tak długo na decyzje skoro wszelkiej maści eksperci ogłosili co się stało ?
      • Nίghtmare Zgłoś komentarz
       mnie to siem tak chce s tyh kibicuf sukcesu zacietszewionych co mnie minusy dajom na dzieńdobry śmiać. bo jak zobaczom kobylagóra, medaliki, gryzonie alibo troluń to jusz sama renka do
       Czytaj całość
       łapki w duł leci. i tak siem zawsze zastanawiam czy czasem wy jesteście mondre alibo jesteście gupki. możeć tsza pszeczytac pszesłanie a nastempnie krytykować jako ja czynie. aleć te minusujonce to robiom inaczej, nasampszut krytykujom aleć potem nie czytajom. i siem zastanawiam czy czytać nie potrafiom, czy treść zasadna do nich ... nie trafia?
       • Nίghtmare Zgłoś komentarz
        tak se czytam i pojonć nie mogem jak to mozliwe rze wadze żuzlowe majom w dupie regulaminy kture same wymyśliły i widzimy to ostatnio co kolejke jak regulamin traktujom sendźowie a na
        Czytaj całość
        koniec wypowida siem laik bzuhomufca demski i sie nam ... otwierajom oczy!!!
        • MyszPolski FZ Zgłoś komentarz
         W regulaminie nie ma tylko 1 artykułu o odpowiedzialności gospodarza meczu skutkującej walkowerem na rzecz gości.Są też inne artykuły wykluczające walkower. B.istotnym argumentem prawnym
         Czytaj całość
         jest końcowa decyzja sędziego,która nic nie mówi o walkowerze.Słusznie władze Ekstraligi oczekują na ostateczną decyzję Izby Dyscyplinarnej powołanej do rozstrzygania nietypowych zdarzeń losowych. Pan Dariusz to z całym szacunkiem kre... Huragan, powódź ok a pożar to ch... Rozumiem że artykuł napisany aby podjudzić kibiców no ok bo o czym by tu pisać jak covid już nie kręci.. SILA WYZSZA to nie jest cos nad czym czlowiek moze zapanowac, POZAR TO JEST OGIEN taki sam zywiol jak i woda, i gdy w 2011 zaraz po 8 biegu w meczu z Falubazem lunelo, nikt nie mial watpliwosci ze wynik zostaje uznany, tu taka watpliwosc byla, dlatego potrzebna byla EKSPERTYZA strazy pozarnej czy rzeczywiscie ten pozar mozna zakwalifikowac jako SILA WYZSZA czyli jako zywiol i to jest sednem, dalej juz przechodzimy do przepisu przed czy po 8 biegu i tu tez jest sprwa jasna, orzeczenie KOL moze byc tylko jedno, wynik meczu jest WAZNY WAZNY WAZNY. znamy przyczynę pożaru, znamy regulamin czekamy tylko jak koledzy z KOL wytrzeźwieją i wydadzą werdykt. Jakby co to za kilkadziesiąt lat przyjdźcie na mój grób powiedzieć jaki wynik i czy Drabika zawiesili... Chyba że sami nie dożyjecie decyzji co jest bardzo prawdopodobne patrząc na tempo rozpatrywania spraw. @Wiesław Dubiel: Sędzia podjął jedyną możliwą decyzję - przerwał mecz, i na tym skończyła się jego rola w tym przypadku. W niedzielnym magazynie słusznie wyeksponowano,że milczenie do czasu ostatecznej decyzji jest złotem.Przy rozsądnej i sprawiedliwej decyzji w/g instytucji do tego powołanej nie ma problemu z finansowaniem.Wystarczą na to środki pochodzące z TV Elewen Sport za transmisję meczu a dodatkowo za mocno przedłużone reklamy w oczekiwaniu na wznowienie meczu.
         • MyszPolski FZ Zgłoś komentarz
          Naprawdę ciężko skomentować niektóre wypowiedzi użytkowników. Zaskakujące jest to, że nie ma żadnego punktu zaczepienia, a wiele osób mimo to próbuje siać zamęt. Nie wiem co z tego
          Czytaj całość
          macie, ale wasze prawo. Sytuacja jest banalnie prosta. Doszło do pożaru w rozdzielni. Rozdzielnia miała wszystkie niezbędne atesty i badania. Klub był zabezpieczony na wypadek awarii prądu ponieważ posiadał agregaty, jednak ze względu na charakter awarii były bezużyteczne. Już, albo za chwilę oficjalnie wykluczona zostanie ingerencja osób trzecich. Od strony technicznej - sprawa jest bardziej niż solidna. Zaniedbań nie było. Zrozumiałbym, gdyby brakowało atestów, badań, gdyby sprzęt był przestarzały, gdyby regulamin BHP był złamany, ale nawet pan Stępniewski potwierdza, że od tej strony wszystko grało. Od strony sportowej? Jak czytam te komentarze, że Włókniarz był w natarciu, to ręce opadają. Stal prowadziła w meczu. Różnica punktowa balansowała wokół 4 punktów. Ten argument z celowym wywołaniem awarii brzmi absurdalnie. Rozumiem, że takie chore koncepcje mogłyby zrodzić się w głowach co mniej bystrych szajbusów w przypadku, gdyby Stał przegrywała 20-oma punktami, albo szybko traciła bardzo wysokie prowadzenie, tzn. nie przegrała 1 na ostatnie 4 biegi, ale przegrywała bieg za biegiem. Naprawdę nie ma o co się zaczepić w wypisywaniu tych bzdur. Jestem w głębokim szoku, że tak wiele osób zupełnie odrzuca logikę i zdrowy rozsądek i wymienia je na ślepy fanatyzm. I powiem wam tyle: Przeciwko wam jest pan Stępniewski. Sami się zastanówcie w jakim świetle to was stawia. Szkoda, naprawdę szkoda, że czasy, kiedy łatwiej było trafić na sensowną dyskusję niż na oszołoma odeszły, wydaje się, że na zawsze.
          • MyszPolski FZ Zgłoś komentarz
           w czasie pandemi nikt normalny nie wyda decyzji o powtorce meczu, wynik powinien byc zaliczony.Panie redaktorze, pożar to też siła wyższa, proszę sobie zajrzeć do swojej polisy
           Czytaj całość
           ubezpieczeniowej albo jakiegokolwiek OWU. Czym jest siła wyższa? W nauce prawa przyjmuje się, że jest to przypadkowe, niezależne od naszej woli zdarzenie zewnętrzne, któremu nie możemy zaradzić czy przeciwdziałać – nie możemy nad nim zapanować. Za takie zdarzenie zewnętrzne najczęściej uchodzi działanie sił przyrody ( np. powódź, pożar, huragan, mrozy) zakłócenia życia społecznego ( zamieszki, wojna, masowe strajki) czy nawet działanie władzy ( wywłaszczenie).
           • GrzmiącyKij Zgłoś komentarz
            Zaliczą dla stali. Mrozek za bardzo podskakiwał więc nie przepuszczą okazji żeby im dowalić. Medaliki i tak się wygrzebią.
            • Nίghtmare Zgłoś komentarz
             40% za powturkom a ja jestem za walkowerem, aleć nie wiem jeszcze ... dla kogo
             • Rysio-z-Klanu Zgłoś komentarz
              Żeby tylko awantura. Oni będą się chwytać za łby niczym Ostafiński z Hynkiem:)))
              Zobacz więcej komentarzy (53)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×
              Sport na ×