KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Kolejny koronawirus w PGE Ekstralidze! Wiadomo, co dalej z rozgrywkami

Znamy wyniki testów na COVID-19 przeprowadzonych wśród przedstawicieli PGG ROW-u Rybnik i Fogo Unii Leszno. Potwierdzono zakażenie u jednej osoby - mechanika jednego z rybnickich zawodników.
Dawid Borek
Dawid Borek
Kamil Nowacki, Kacper Woryna WP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / Na zdjęciu: Kamil Nowacki, Kacper Woryna

PGE Ekstraliga wprowadziła procedurę kryzysową w związku z faktem, iż jedna z osób z obsługi przebywających w parku maszyn podczas meczu PGG ROW Rybnik - Fogo Unia Leszno (5. kolejka, spotkanie rozegrane 10 lipca), posiadała pozytywny wynik testu COVID-19. Nie był to żaden z zawodników, mechaników ani członków sztabów szkoleniowych.

Od 14 lipca 60 osób, które miały dostęp do strefy parku maszyn w ramach drużyn PGG ROW Rybnik i Fogo Unia Leszno przebywało w izolacji domowej. Przeszli oni kolejne badania na koronawirusa, które potwierdziły kolejne zakażenie COVID-19 w PGE Ekstralidze.

Badania przeprowadzone na grupie 60 osób dały jeden pozytywny wynik. Dotyczy on mechanika jednego z zawodników PGG ROW-u Rybnik. Osoba ta znajduje się pod kontrolą Sanepidu. 

ZOBACZ WIDEO Łaguta: W Polsce brak mi torów crossowych, koparki i domu

Co ważne, rozgrywki PGE Ekstraligi będą kontynuowane, ponieważ mechanik nie miał z nikim kontaktu od czasu wprowadzenia przez ligę specjalnej procedury kryzysowej - izolacji i testów.

Zgodnie z planem odbędzie się też zaplanowana na wtorek II runda Ligi Juniorów w Częstochowie.

16 lipca PGE Ekstraliga wprowadziła jeszcze bardziej rygorystyczne zasady bezpieczeństwa. Aktualnie obowiązkowe testy genetyczne będą przeprowadzane co dwa tygodnie i dotyczyć mają wszystkich osób, które wchodzą do parku maszyn na mecz PGE Ekstraligi: zawodników, mechaników i sztabów szkoleniowych, osób funkcyjnych oraz sędziów i komisarzy torów.

Nadal testy genetyczne będą musieli przechodzić wszyscy zawodnicy, ale także mechanicy, którzy będą decydowali się wyjeżdżać z Polski zarówno w celach prywatnych, jak również związanych z występami i pracą w innych zawodach żużlowych poza granicami Polski.

Zobacz też:
Żużel. Przegląd tygodnia oczami kibiców. W PGE Ekstralidze nie mogą żyć bez braci Holderów. A rok temu spuścili Get Well
Żużel. Krzysztof Kasprzak się obrazi? Stal nie potrzebuje takiego Kasprzaka

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (50)
Zobacz więcej komentarzy (12)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×