Żużel. Zmarzlik po raz pierwszy, kolejne podium Kasprzaka. Zobacz tabelę wszech czasów Złotego Kasku

Fenomenalnym występem Bartosza Zmarzlika zakończył się finał Złotego Kasku w Bydgoszczy. Dla indywidualnego mistrza świata to pierwszy triumf w tych zawodach. Paweł Przedpełski stanął na podium pierwszy raz, a Krzysztof Kasprzak czwarty.

Tomasz Janiszewski
Bartosz Zmarzlik WP SportoweFakty / Tomasz Jocz / Na zdjęciu: Bartosz Zmarzlik
Jubileuszowy 60. turniej o Złoty Kask padł łupem aktualnego indywidualnego mistrza świata. W poniedziałek w Bydgoszczy Bartosz Zmarzlik prezentował się tak, jak przed laty na tym właśnie torze Tomasz Gollob. Zdobył komplet 15 punktów, rządząc niepodzielnie w każdym starcie. Zadowolenie widać było po zawodach, gdy odbył na antenie nSport+ krótką rozmowę z mistrzem. - Panie Tomku, bardzo dobrze mi się jeździło na pańskiej ziemi - przyznał Zmarzlik, a Gollob nie był mu dłużny: - Jak dziś patrzyłem na ciebie, to jakbym oglądał siebie.

Dla mistrza świata jest to pierwsze zwycięstwo w Złotym Kasku w karierze. Do swojego idola i mentora sporo mu jednak jeszcze brakuje, bowiem Gollob sięgał po ten puchar aż siedem razy i w tabeli wszech czasów zdecydowanie góruje nad pozostałymi. Zmarzlik stanął na podium po raz trzeci, tj. wcześniej był dwa razy drugi (2016 i 2018).

Drugi na Stadionie im. Marszałka Józefa Piłsudskiego był Paweł Przedpełski, dla którego to pierwsze miejsce w trójce w tym turnieju w życiu. Trzeci Krzysztof Kasprzak poznał smak wygranej w ZK w ubiegłym roku, a teraz już trzeci raz stanął na najniższym stopniu podium.

Z czynnych żużlowców najlepszym dorobkiem może pochwalić się Janusz Kołodziej. Trzykrotny zdobywca tego trofeum był bliski ósmego "pudła" (czym wyrównałby liczbę podiów najlepszego pod tym względem Golloba), lecz zawody w mieście nad Brdą ukończył na czwartej lokacie.