Mają własną kawę, promowali żużel w stolicy muzyki country. Amerykańska czołówka zjedzie to Tennessee

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Eddie Rapid / Zawody w Shelbyville
WP SportoweFakty / Eddie Rapid / Zawody w Shelbyville
zdjęcie autora artykułu

- Ludzie byli podekscytowani i zaskoczeni, gdy usłyszeli o speedwayu w Tennessee - powiedział nam Patrick Bedford. Promotor żużlowy reklamował ostatnio żużel w światowej stolicy country, a na jego zawody przyjedzie ścisła amerykańska czołówka.

W Tennessee coraz mocniej stawiają na żużel. Dzięki staraniom tamtejszego promotora Patricka Bedforda 16 października przeprowadzone zostaną kolejne zawody. Do rywalizacji w USA All Stars of Speedway zaproszono całą krajową czołówkę.

Tym razem na starcie nie pojawią się zawodnicy z Polski, którzy rywalizowali tam 28 lutego w turnieju Celebration of Speed Indoor Mayhem. Najlepszy z nich - Cezary Kozanecki zajął trzecie miejsce w swojej grupie.

W tej części Stanów o żużlu robi się coraz głośniej. W ostatnim czasie Bedford promował dyscyplinę w stolicy światowego country - Nashville.

ZOBACZ WIDEO Dowhan mówi o przyszłości Vaculika. Kiepskie wieści dla RM Solar Falubazu

- Odwiedziliśmy lokalnych dealerów motocykli w Nashville i okolicy. Zostaliśmy przez nich dobrze przyjęci - powiedział Patrick Bedford w rozmowie z WP SportoweFakty. - Niektórym musieliśmy wyjaśniać, czym jest żużel, bo myśleli, że mówimy o flat tracku. Część z nich znała jednak dyscyplinę. Byli podekscytowani i zaskoczeni, gdy usłyszeli o speedwayu w Tennessee - dodał.

Bedford, który jest również zawodnikiem AKŻ Speedway Ostrów, zawody organizuje niemal w pojedynkę. Sporo pomaga mu żona - Spring. Przed październikowymi zawodami postarano się jednak o dodatkowe wsparcie.

- Kilka torów w Kalifornii pozostaje nieczynnych z powodu koronawirusa. Parę miesięcy temu skontaktowałem się z Kelly Inmanem, promotorem z Industry City, aby pomógł nam tutaj, w Tennessee - powiedział nasz rozmówca.

- Ponadto dwukrotny mistrz kraju Aaron Fox pomógł w koordynacji zawodników i ich harmonogramów. Żużlowcy są chętni do promocji żużla w Stanach. Byli bardzo pomocni - dodał Bedford.

Na liście startowej znalazła się cała amerykańska czołówka. O punkty na 200-metrowym halowym torze powalczą m.in. 10-krotny mistrz kraju Billy Janniro, znani ze startów w Europie Luke Becker i Broc Nicol, 2-krotny mistrz USA Aaron Fox czy najlepsza amerykańska zawodniczka Sara Cords.

W Shelbyville powstał produkt, jakiego próżno szukać gdzie indziej na świecie. Na lokalnym rynku pojawiła się tam... żużlowa kawa. W przygotowaniu jest również aplikacja mobilna Celebration of Speed, której premierę zaplanowano na zimę.

- Nazwaliśmy ten produkt Speed Monkey Coffee, aby zwiększyć świadomość istnienia takiej marki. Kawa palona jest lokalnie, to jest świetne - zakończył Patrick Bedford.

Zawody USA All Stars of Speedway odbędą się w nocy z 16 na 17 października czasu polskiego. Organizatorzy przygotowali transmisję wideo. Dzień później do rywalizacji przystąpią przedstawiciele flat tracka.

Czytaj także:Bez możliwości rozwoju regres jest nieunikniony. Lokomotiv Daugavpils spadł z ligi po trzynastu latachTai Woffinden po upadku w Gorzowie trafił pod opiekę światowej sławy specjalisty. Wiemy jakie są rokowania!

Źródło artykułu: