Falubaz - Sparta: Mission impossible przed Spartą. Kim tu straszyć, gdy drużyna podziurawiona jak sito? [ZAPOWIEDŹ]

WP SportoweFakty / Jakub Brzózka / Gleb Czugunow, Maksym Drabik.
WP SportoweFakty / Jakub Brzózka / Gleb Czugunow, Maksym Drabik.

Betard Sparta Wrocław od początku sezonu zmaga się z wieloma przeciwnościami losu. Kontuzja Taia Woffindena to chyba już zbyt wiele, aby sprawić kolejną niespodziankę i skutecznie powalczyć o brązowy medal z RM Solar Falubazem Zielona Góra.

Przeddzień rywalizacji o brązowy medal sytuacja w Betard Sparcie Wrocław jest - delikatnie mówiąc - nieciekawy. Drużyna jest targana problemami zdrowotnymi i nie tylko. Wiadomo, że nie pojedzie Maksym Drabik, który ma większe zmartwienia na głowie niż jazda na żużlu. Kontuzjowany jest Tai Woffinden. Brytyjczyk po upadku w Gorzowie sezon ma już z głowy. Do tego wszystkiego problemy kardiologiczne miał mieć Gleb Czugunow. Sparta zapewnia jednak, że z Rosjaninem już wszystko w porządku i będzie w piątek w gotowości do walki.

To jednak nie załatwia problemu. W sezonie 2020 siła wrocławian opierała się na trójce - Woffinden, Janowski i Czugunow. Pozostali zawodnicy chyba się nie obrażą, jeśli napiszemy, że byli w tej całej układance tylko dodatkiem. Teraz, gdy wypada tak ważne ogniowo, jakim bez wątpienia jest wicemistrz świata, Sparta ma olbrzymi problem.

Oczywiście nie przekreślamy szans zespołu gości na zwycięstwo, albo przynajmniej na dobry wynik, ale łatwo o to nie będzie. Na wysokości zadania muszą stanąć Chris Holder, a przede wszystkim Max Fricke, który od początku rozgrywek jedzie znacznie poniżej oczekiwań. W każdym razie, jeśli wrocławianie chcą coś zdziałać w Zielonej Górze, to nie mają wyjścia - cała drużyna musi pojechać równo, jak w szwajcarskim zegarku.

ZOBACZ WIDEO Dowhan mówi o przyszłości Vaculika. Kiepskie wieści dla RM Solar Falubazu

Z kolei RM Solar Falubaz Zielona Góra takich problemów na głowie nie ma. Dla nich i tak sama możliwość walki o brązowy medal, to wielki sukces. Nie da się jednak ukryć, że kadrowo zespół Piotra Żyto na dziś wygląda znacznie lepiej. Można powiedzieć, że jedyny znak zapytania jest przy Antonio Lindbaecku. Niewykluczone jednak, że Szweda zastąpi Rohan Tungate.

Tak czy siak, to zielonogórzanie są zdecydowanym faworytem pierwszego starcia o brąz. Pewnie też i całego dwumeczu. W piątek mogą postawić milowy krok w stronę ostatecznego zwycięstwa. Wystarczy wysoko pokonać u siebie Spartę i rewanż powinien być wówczas formalnością. Taki cel na pewno postawi przed swoją drużyną trener Żyto. A czy się go uda zrealizować, to już inna sprawa.

Betard Sparta Wrocław
1. Tai Wofinden
2. Max Fricke
3. Bartosz Curzytek
4. Przemysław Liszka
5. Maciej Janowski
6. Gleb Czugunow
7. Michał Curzytek

RM Solar Falubaz Zielona Góra
9. Antionio Lindbaeck
10. Martin Vaculik
11. Piotr Protasiewicz
12. Michael Jepsen Jensen
13. Patryk Dudek
14. Mateusz Tonder
15. Norbert Krakowiak

Początek meczu: godz. 18:00
Sędzia: Paweł Słupski
Komisarz toru: Arkadiusz Kalwasiński

Przewidywana prognoza pogody:
Temperatura: 15°C
Wiatr: 3 km/h
Deszcz: 1.5 mm

CZYTAJ WIĘCEJ: Żużel. Zdunek Wybrzeże Gdańsk. Kacper Gomólski: Lepiej późno niż wcale. Sezon zakończyłem z przytupem (WYWIAD)

CZYTAJ TAKŻE: Żużel. Metamorfoza Szymona Woźniaka. Był na ławce, ale znów jest filarem Stali i jeszcze kadrowiczem

Komentarze (17)
avatar
FALUBAZ CHYNÓW
8.10.2020
Zgłoś do moderacji
1
0
Odpowiedz
Wielka szkoda, ze bez Taia. Trzymam kciuki za wyrownany mecz. Oby bez kontuzji. 
avatar
Szarold
8.10.2020
Zgłoś do moderacji
1
0
Odpowiedz
Walczymy! Mimo, że skład posiatkowany. 
avatar
Jan Mikosza
8.10.2020
Zgłoś do moderacji
2
0
Odpowiedz
nic się nie stanie jak Sparta wygra....... Żyto chyba na to nie pozwoli ..... Vacul chociaż już w Gorzowie , reprymendę powinien dostać ! no i Duduś do roboty .... GP się skończyło ! 
avatar
Kacper.U.L
8.10.2020
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Jak skazani?Może na Shawshank dopiszcie jeszcze gdzie Elektra mistrzyni liczb wszelakich które widzi jak Mr Anderson z Matriksa rozlicza klawiszy,zawodników Wuueteesa i pracowników z Czarneckim Czytaj całość
avatar
szakal44
8.10.2020
Zgłoś do moderacji
1
4
Odpowiedz
Ruskiego Polaka przebadają pod kontem dopingu i znowu wyjdzie że napompowali go mocno "witaminami". 
Zgłoś nielegalne treści

Cenimy Twoją prywatność

Kliknij "AKCEPTUJĘ I PRZECHODZĘ DO SERWISU", aby wyrazić zgodę na korzystanie w Internecie z technologii automatycznego gromadzenia i wykorzystywania danych oraz na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez Wirtualną Polskę, Zaufanych Partnerów IAB (880 partnerów) oraz pozostałych Zaufanych Partnerów (405 partnerów) a także udostępnienie przez nas ww. Zaufanym Partnerom przypisanych Ci identyfikatorów w celach marketingowych (w tym do zautomatyzowanego dopasowania reklam do Twoich zainteresowań i mierzenia ich skuteczności) i pozostałych, które wskazujemy poniżej. Możesz również podjąć decyzję w sprawie udzielenia zgody w ramach ustawień zaawansowanych.


Na podstawie udzielonej przez Ciebie zgody Wirtualna Polska, Zaufani Partnerzy IAB oraz pozostali Zaufani Partnerzy będą przetwarzać Twoje dane osobowe zbierane w Internecie (m.in. na serwisach partnerów e-commerce), w tym za pośrednictwem formularzy, takie jak: adresy IP, identyfikatory Twoich urządzeń i identyfikatory plików cookies oraz inne przypisane Ci identyfikatory i informacje o Twojej aktywności w Internecie. Dane te będą przetwarzane w celu: przechowywania informacji na urządzeniu lub dostępu do nich, wykorzystywania ograniczonych danych do wyboru reklam, tworzenia profili związanych z personalizacją reklam, wykorzystania profili do wyboru spersonalizowanych reklam, tworzenia profili z myślą o personalizacji treści, wykorzystywania profili w doborze spersonalizowanych treści, pomiaru wydajności reklam, pomiaru wydajności treści, poznawaniu odbiorców dzięki statystyce lub kombinacji danych z różnych źródeł, opracowywania i ulepszania usług, wykorzystywania ograniczonych danych do wyboru treści.


W ramach funkcji i funkcji specjalnych Wirtualna Polska może podejmować następujące działania:

  1. Dopasowanie i łączenie danych z innych źródeł
  2. Łączenie różnych urządzeń
  3. Identyfikacja urządzeń na podstawie informacji przesyłanych automatycznie
  4. Aktywne skanowanie charakterystyki urządzenia do celów identyfikacji

Cele przetwarzania Twoich danych przez Zaufanych Partnerów IAB oraz pozostałych Zaufanych Partnerów są następujące:

  1. Przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich
  2. Wykorzystywanie ograniczonych danych do wyboru reklam
  3. Tworzenie profili w celu spersonalizowanych reklam
  4. Wykorzystanie profili do wyboru spersonalizowanych reklam
  5. Tworzenie profili w celu personalizacji treści
  6. Wykorzystywanie profili w celu doboru spersonalizowanych treści
  7. Pomiar efektywności reklam
  8. Pomiar efektywności treści
  9. Rozumienie odbiorców dzięki statystyce lub kombinacji danych z różnych źródeł
  10. Rozwój i ulepszanie usług
  11. Wykorzystywanie ograniczonych danych do wyboru treści
  12. Zapewnienie bezpieczeństwa, zapobieganie oszustwom i naprawianie błędów
  13. Dostarczanie i prezentowanie reklam i treści
  14. Zapisanie decyzji dotyczących prywatności oraz informowanie o nich

W ramach funkcji i funkcji specjalnych nasi Zaufani Partnerzy IAB oraz pozostali Zaufani Partnerzy mogą podejmować następujące działania:

  1. Dopasowanie i łączenie danych z innych źródeł
  2. Łączenie różnych urządzeń
  3. Identyfikacja urządzeń na podstawie informacji przesyłanych automatycznie
  4. Aktywne skanowanie charakterystyki urządzenia do celów identyfikacji

Dla podjęcia powyższych działań nasi Zaufani Partnerzy IAB oraz pozostali Zaufani Partnerzy również potrzebują Twojej zgody, którą możesz udzielić poprzez kliknięcie w przycisk "AKCEPTUJĘ I PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub podjąć decyzję w sprawie udzielenia zgody w ramach ustawień zaawansowanych.


Cele przetwarzania Twoich danych bez konieczności uzyskania Twojej zgody w oparciu o uzasadniony interes Wirtualnej Polski, Zaufanych Partnerów IAB oraz możliwość sprzeciwienia się takiemu przetwarzaniu znajdziesz w ustawieniach zaawansowanych.


Cele, cele specjalne, funkcje i funkcje specjalne przetwarzania szczegółowo opisujemy w ustawieniach zaawansowanych.


Serwisy partnerów e-commerce, z których możemy przetwarzać Twoje dane osobowe na podstawie udzielonej przez Ciebie zgody znajdziesz tutaj.


Zgoda jest dobrowolna i możesz ją w dowolnym momencie wycofać wywołując ponownie okno z ustawieniami poprzez kliknięcie w link "Ustawienia prywatności" znajdujący się w stopce każdego serwisu.


Pamiętaj, że udzielając zgody Twoje dane będą mogły być przekazywane do naszych Zaufanych Partnerów z państw trzecich tj. z państw spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego.


Masz prawo żądania dostępu, sprostowania, usunięcia, ograniczenia, przeniesienia przetwarzania danych, złożenia sprzeciwu, złożenia skargi do organu nadzorczego na zasadach określonych w polityce prywatności.


Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że pliki cookies będą umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W celu zmiany ustawień prywatności możesz kliknąć w link Ustawienia zaawansowane lub "Ustawienia prywatności" znajdujący się w stopce każdego serwisu w ramach których będziesz mógł udzielić, odwołać zgodę lub w inny sposób zarządzać swoimi wyborami. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.